1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Net Limiter

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OzzyAngel, 7 јули 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Дали некој може да ми објасни како функционира нет лимитерот и како ќе дознам од таму колку интернето сообраќај трошам. Бидејќи ми се случи да ми се потрошат многу гига бајти преку аплоад , бидејќи немам лимит на торентот. И така преку филмот што јас го симнувам некој друг си прави аплоад или слично. Ако некој се разбира повеќе во ова молам за помош!
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  И мене многу ми одеше на upload преку торентот. Веројатно штом се спуштат филмовите не ги оставаш се уште во торентот, така?
  Мој совет барем малку да заштедиш на аплоуд - кога ќе ставиш нешто за симнување , кликни два пати на филмот, кога ќе се отвори прозорецот, во делот
  maximum upload rate наместо 0 стави само 1.
  другите под него две нека останат 0 и после само ок.

  Прилично се заштедува на аплоуд така. ;)
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  од кога ќе се симне филмот,не оставај seeding,туку десен клик и стоп,и веднаш ќе покаже дека е завршено и така нема да трошиш на upload
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  А некоја генерална страница има за проверување на моменталната состојба на потрошен/непоторшен интернет постои и ако да молам тој што ја знае да ја пастира, чисто да знам колку трошам и колку ми останува..
  Или сепак зависи од тоа каков интернет користиш, ај просветлете ме.