1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

neverstvo

Дискусија во 'Канта' започната од Bilka1, 11 јуни 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Bilka1

  Bilka1 Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  imav dolgogodisna vrska od 8 godini , odnosno vrska na dalicenia so gledanje na 2-3 pati godinso po 5-6 dena , pred nekoe vreme go izneveriv so drug, dozna mu priznav se , sega saka da mi dade sansa da ja spasime vrskata ali me ima staveno na test kako ke se odnesuvam i dali ke moze da ja vrati doverbata vo mene... dali da se trudam ili prekinam , cuvstvata mi se izmesani... ve molam za pomos
   
 2. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Значи некогаш и далечината си го прави своето... еднаш довербата чим се губи тешко дека ќе ја повратиш и пак ти е далеку пак ке продолжиш да го изневеруваш треба да седиш на цврста одлука или да го чекаш и да не го изневеруваш или стави крај и нека заврши меѓу вас .. да си продолжете секој по својот пат .. чуствата имешани ти се дека ова врска не била толку сила... да би била толку силна немаше да го изневериш сепак.. ако мислиш дека нема да го изневериш продолжи ама ако мислиш дека пак би го изневерила немој да продолжиш воопшто
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.012
  Ова е дупликат тема.
  Веке еднаш пишувавме
   
  На Daleron и Strumka22 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.