1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Neznam da plivam

Дискусија во 'Канта' започната од sicilija192, 6 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sicilija192

  sicilija192 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Lugeee...znaci brat mi celo vreme me napinja da idam so nego na bazen a ja sirota neznam da plivam oof a veke sum go odbila 4-5 pati ama sega nemozaam ....sho da pravaaaaam lugeeeeee ?
   
 2. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Пливај ;)
   
 3. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Да научиш да пливаш, хахаха нез стварно :(
   
 4. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Запиши се на некој курс за пливање и ќе научиш . Ништо страшно ;)
   
 5. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Ти си истото девој4е што праша на гламстик,ама таму не сум регистрирана и затоа тука ке ти одговорам...
  1 За се има првпат!
  2 Пред да одиш на базен со брат и оди некаде да нау4иш!
  3 Кажу му бна брат ти дека ке отидете,ама за некое време,оваа недела не си слободна,следната и готово!
  4 Брзо ке нау4иш,лесно е тоа,не е никаква проблематика! :)
   
 6. sicilija192

  sicilija192 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  daa vo pravo sii ....ama on znae deka sum slobodna poso celo vreeme sedam domaa zatoa i me vika so nego na bazen
   
 7. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Абе кажи му дека те мрзи или кај знам што уште,ако не оди,па не за се бањаш,само така,др што да ти кажам незнам
   
 8. sicilija192

  sicilija192 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Nema vrska falaaa vi na siteee
   
 9. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  а тебе као срам ти е да му кажеш на брат ти дека незнаеш да пливаш????
  па он ќе те научи бре дете, ќе ти помогне, тоа не е страшна работа. Ако ти е срам можете на вечерно да одите, помалку луѓе ќе има
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Имаш 16 години? Добро, никогаш не е касно, ама ова се учи додека си дете... кога сте оделе на одмори со што пливаше, не гледаа мајка ти и татко ти?
  Пливањето не е ништо страшно, нема тука голема филозофија, само не треба да се плашиш, само опушти се, и потфрли се на нозете, легни и претај со раце и нозе.
  Слободно оди на базен и покажи им што знаеш ;)
  Знаеш да пливаш....
  А ако ти е срам пред сите, оди научи се прво негде со брат ти. ;)
  Брат ти не знае дека не знаеш да пливаш?Леле, |( :o
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.