1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nivea cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 31 август 2011.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Hе знаев дека Hивеа произведува и шминки,баш видов во еден од маркетиве надвор од Mакедонија,се двоумев да купам нешто,но не знам дали се квалитетни а и доста скапи?
    има ли некој нешто од Hивеа козметика?
    сенки,пудра,римел? :wasntme:
    [​IMG] [​IMG]
     
  2. Grunge

    Grunge Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    625
    Јас од Нивеа имам стандард - купка, млеко за тело, и такво за чистење на лицето. Шминката ја немам пробано ( не користам шминка, не сеуште ) така да некој друг за тоа може да ти каже. Иначе од досегашниве производи доста задоволна сум и планирам да продолжам да ги користам.
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Јас сум 100% задоволна од Нивеа, единствено од ролонот, и класичната крема за раце од памтивек шо е. Купката е океј, ништо посебно, шампон имам користено мене катастрофа ми беше, за нега на лице исто имам пробано за чистење средство и крем, такоџе лоши.
    Шминка знам дека произведуваат, ама искрено, никогаш не сум пројавила желба да пробам, користам шминка иста со години, од проверени фирми кои продаваат баш шминки. На овие не им` е примарна декоративната козметика и не би да експериментирам кога веќе си имам најдено производи што ми одговараат. Можда е добра, не знам пошто сум разочарана од куп други нивни производи, па мене не ми фаќа око. :)
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    затоа не ми се купуваше ништо и не ми се даваа пари,затоа што доста беа скапи :^)
     
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    прв пат слушам дека Нивеа имаат декоративна козметика
     
  6. Saxobeat

    Saxobeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    99
    Имаат јас имам подлога за пудра и многу е добра се прекрива лицето ти станува како на порцеланска кукла... :*
     
  7. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    на пудрите како им се движат цените? и дали се добри ? :)
    иначе јас имам палета сенки од нивеа 48 бои, и океј се
     
  8. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Saxobeat може да ми кажеш која е цената на подлогата и од кај ја купи зашто јас користам од авон и не сум многу задоволна.фала :*
     
  9. Saxobeat

    Saxobeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    99
    Не знам а и мене ме интересира мене подлогата ми ја поклони братучедка од Франција ме интересира дали некаде во мк се продава козметиката на Нивеа?
     
  10. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Имам од сенките на Нивеа, ги добив на подарок од една роднина од Австралија , и не сум нешто многу задоволна некако се во прав а пак се собираат на горниот дел кај трепките како мрсните.
     
  11. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    имам еден куп од нивеа сјаеви и балзами за усни а маскари и сенки сум видела ама немам користено,шознам пробај..
     
  12. lucky-girl

    lucky-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    а мене пак ниту еден нивни производ не ми одговара на кожата.или ми ја суши,лупи или пак мрси.па затоа ја избегнувам а не можам да одолеам на мирисите на скоро сите производи ама ете,кожа е во прашање :?:
     
  13. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Од декоративната козметика на нивеа користев маскара и имаше преубав мирис ама не вредеше за ништо никако не ми ги правеше трепките, дефинитивно не би ја купила повторно.

    Моментално имам лак за нокти од нивеа ванила мислам дека е нијансата или така нешто пишува на него ама ми е како и секој друг просечен лак, единствено ми се допадна нијансата.

    Инаку ако се работи за истата пудра која е во стаклено шишенце и има пумпица тогаш дефинитивно ни би ја препорачала дури ни за оние со совршен тен бидејќи не вреди ни без пари да ти ја дадат, не прекрива ама баш ништо, впрочем не се ни забележува дека имаш нешто ставено на лицето.

    Така да од декоративната козметика сум разочарана и тоа на велико.

    Е сеа од препаративна козметика ок ми се некои од кремите за лице, добар е и пилингот за масна кожа, и ептен сум задоволна од гелот за туширање дабл ефект а исто и од антиперспирантот од истата колекција, и геловите за туширање кои содржат масла им се исто така добри. Морам да им ги издвојам купките од кашмирм особено виолетовата има преубав мирис.

    Друго нешто што би издвоила се шампонот и регенераторот за дијамантски сјај на косата, особено ми е преубав регенераторот, а и лакот за коса што е во округло шишенце со пумпица ми се допадна премногу и има некој убав мирис.

    И ќе им ги заборавев балзамите за усни, дефинитивно никогаш не би ги заменила за други
     
  14. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Имам слушнато за нивната козметика,поточно,декоративната..само не сум баш информирана,јас имам само палета - сенки,само што ги земав,ми изгледаат дека се океј,па ќе видиме. А за другите работи незнам. :)
     
  15. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Од нивеа моментално го користам само бисерниот рол-он :)
    Презадоволна сум, воопшто не се потам под пазувте и најважното немам одвратни кругови од пот на маицата.
    А од декоративна козметика, немам ништо користено и јас првпат слушам.
     
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Лабелото ми е најубаво ,она Velvet Rose.Леле ама ме потсетува на лудите млади години ;)
    Е сега за мои потреби му едостасува малку хидратантност ,ама може да пројде :makeup:
    Имам користено стикчиња ,и од нив сум презадоволна ,немам зборови.
    И едно млеко за тело,гелови за туширање ...
    Што ми е особено драго ,ниеден производ ме нема разочарано :)
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Од Нивеа еднаш ставив лабело и никогаш повеќе. Тоа чудо некое цела уста ми се собра, сува барут ми се направи. Bad baaaaaad experience :x
     
  18. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Јас можам да се пофалам од производите на Нивеа,има голем избор и добар квалитет :*
     
  19. maryss

    maryss Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Јас сум задоволна од Nivea baby кремот :D .Имам чуствителна кожа и многу ми прија.
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Прв пат читам дека Нивеа имаат сенки, маскари и све остало.
    Ме копка да ја испробам маскарата, ама четкичето ми изгледа бедно, пресиромашно со ресички, или се лажам? :^)
    Со години наназад ја користев колекцијата за коса, blonde care, така некако, имав преубав регенератор мирисаше бомбастично и немам поима дали уште се произведува, ама најверојатно не, бидејќи насекаде низ маркети/парфимерии барав и не најдов - не можам да го преболам. :(
    Исто шампонот демек за права коса без пеглање - немаше ни П од права, ама сјајна - улалаа 8)
    Млеката за тело ги немам пробано, само ги душкам од време на време, ама некако не ми прават мерак.
    Кремот за лице го користев се' додека не сфатив дека имам мрсна кожа која со неговата употреба дополнително се мрси. :)
    Е сега, ме заинтересиравте со пудрата за лице, пошто изигравам зајаче-тестер, ама некако ми фуфка да не ми се исфрли лицето, па да си мачам маки.
    Потпишувам и ставам печат за ова сјајче/карминче, имам пишано низ другите теми зошто и како.
    [​IMG]