1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nivea cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 31 август 2011.

  1. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Ако досега ни еден прозивод не ти користел,тогаш овој ич не го ни земај.Јас го имам и го користам како подлога за нанесување пудра,не дека пудрата повеќе ми трае...брзо се впива,некако прво дава влажен изглед на кожата,како емулзуја ако ме разбираш...
    Мене ми е супер,место да ставам крема за лице,па да чекам да се впие..ова е побрзо.ме нервира само што треба да брцкам во него а е многу густо,па го вадам со тампонче за уши.
     
  2. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Шампоните од нивеа ги немам пробано, не си го менувам моето бекутанче :D. А иначе ја користам помадата за лице Nivea Soft и сум многу задоволна од неа, не ми излегуваат мозолчиња и добро ми одговара на кожава бидејќи ми е многу нежна.Исто така многу сум задоволна од целата Nivea Angel Star се им е прекрасно, а и сега новите анти-преспирати како што се Nivea invisible for black & white се фантастични. А и лабелата се супер. Се што имам пробано од нивеа сум премногу задоволна, а и верен потрошувач сум им. :)
     
  3. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Фала Marmalade :*
    Го купив пред две години кога сеуште верував дека нивеа е за мојата кожа,ја купив целата колекција и на крај за џабе,немаше никаков ефект и на крај само ми ја испука кожата и ми се појави црвени дамки,секое лице е различно можеби тебе ке ти допадне мене на мојава мрсна кожа не,а пишува дека е за мрсна кожа
     
  4. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Најверојатно сум една од ретките што не може да го поднесе мирисот на кремата и млекото за тело,така да од нив одамна сум се откажала.Единствено ги користам антиперспирантот Nivea pearl и лабелата,тие ми се незаменливи
     
    На detelinkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kitty.m

    kitty.m Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.903
    Пол:
    Женски
    Девојки ја има ли некоја користено тонизирачката крема на Нивеа и кои се ефектите?

    [​IMG]
     
  6. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Девојки знаете ли за што служат овие два производи, можеби некој ги има користено, јас ги добив на подарок, две години ми стојат може, сега ми текна дека ги имам, ама на германски им е упатството, или француски поим немам :lol:

    Ако знаете за што се пишете ми.
     

    Прикачени фајлови:

    • niveaaa.jpg
      niveaaa.jpg
      Големина на фајлот:
      29 KB
      Прегледи:
      463
    • tpicture_45.jpg
      tpicture_45.jpg
      Големина на фајлот:
      37,7 KB
      Прегледи:
      463
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    ^ Ако ти стоеле така неупотребени две години, можеби им е поминат рокот на траење, провери го и тоа убаво пред да се решиш да ставиш на лице. :)
     
  8. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Не пишува ни до кога им е рок на употреба, ни кога се произведени. :?: :?:
    А не знам ни за што служат...
    Аnyone???
     
  9. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Вториот е дневен крем за лице за мрсна до комбинирана кожа, треба да го контролира сјајот и да го изедначува лицето, од таа колекција има уште и ноќен крем и гел за чистење на лице,јас ја користев пред две године мене лицето партал ми го направи,ја имав целата колекција но за џабе,ако не си ги користела до сега подобро немој и сега..
     
  10. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    мене ми се прават црнки на лицето од нивниве креми. Го користам дезодорансот обичен, ок ми е.
    Шампоните исто не ми се лоши, но не ни кој знае што, мислам дека за нашиов пазар всушност ништо не е оригинал, се е по некои лиценци правено.
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Доцна, ама за друг пат.
    Рокот се наоѓа не таму кај што е капачето, туку од другата страната. На тоа рапавкото тенко. Треба таму да е втиснат. :)
     
  12. Angelina96

    Angelina96 Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Би сакалa да ве прашам каде можам да ја најдам новата серија на Nivea Visage Pure Effect (http://www.nivea.mk/products/Face-Care/pure-effect) или некоја постара верзија на Nivea Visage и колку пари се сите артикли,ако некој куппувал од нив (мислам на гел за миење лице,тоник и кремови) :lol:
    ви благодарам...
     
  13. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Јас имам сет од шминки од Нивеа и океј се :)
     
  14. Ana.Ana.Ana

    Ana.Ana.Ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Би сакала да прашам каде можам да најдам Nivea Visage Natural Beauty? Цел Велес го превртев и никаде нема :worried:SSS Од каде и да сте ве молам кажете ми продавница
    [​IMG]
     
    На MilanoRedHead му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MilanoRedHead

    MilanoRedHead Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    20
    Види во Тинекс Космо и ДМ :)

    П.С Производите на НИВЕА КУ 10 што се...и оние анти ејџ...може да се користат како превентива,за уморна кожа да речам?
     
  16. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Каде може да се најде Нивеа гелот за туширање од кајсија, никаде го нема?
     
  17. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Производов е цар! :rofl:
    [​IMG]
     
  18. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Девојки го има некоја пробано ова новото што е млеко за тело in-shower или како и да се вика?
    Ми изгледа како добро решение за оние како мене што ги мрзи после туширање да се нашлапаат со лосион. Уште да ја омекнува кожата како што треба и ќе ми биде производ на годината. :)

    [​IMG]
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  19. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Најдоброто мрсно кремче, посебно за во зима.Го користам за омекнување на рацете, лактите, колената, петиците..посувите делови со еден збор..ОДЛИЧЕН Е!
     

    Прикачени фајлови:

    • niveacream.jpg
      niveacream.jpg
      Големина на фајлот:
      103,1 KB
      Прегледи:
      200
  20. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Прекрасен бренд се, би сакала да го пробам и новиот производ .. се надевам наскоро ќе биде :lol:
    [​IMG]
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.