1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

No more fashion

Дискусија во 'Канта' започната од MalataNena, 24 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  OMG OMGGG

  Јас се откажувам...Лани почина Александар Мекуин...сеа се распаѓа D&G
  http://blog.myfdb.com/2011/09/dolce-gab ... g-no-more/

  Па што е ова...има луѓе што живеат за нив...на пример јас...цел живот ми е во гардероберот...стварно сум лута..што ај другата година и прада нека ја снема ако не :^) :swear: :swear: :swear: :swear:
  No more fashion...I give up :(
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  имаш и во шутка D&G 100% оргинал, барем ромот на тв така викаше :rofl: дирекно од италија, по супер цена :D
   
  На Plavusa.17, Mayyya, Srekicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  :headbang: и јас се откажувам.
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  А што демек,ти цело време Долче и Габана купуваше??

  И јас се откажувам... [​IMG]
   
 6. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Анам бре луѓе!!! Во животот има многу побитни работи од ДиГ или која и да е марка :!:
   
 7. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  леле готово светот се распадна |( :wasntme: :wasntme:
   
 8. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски

  Се случуваат многу поважни од оваа мода, зарем сите носите ДиГ !?!??! И да се распадне па што ? Можеме да живееме и без тоа, глупост е оваа , искрено ......... Модата сами си ја создаваме, гаранција давам дека ретко некој може да си дозволи да носи марка облека, битно е да имате нешто на себе а дали кее ДиГ, Прада.... или било што друго, нее битно ....
   
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.970
  КУКУ МАЈКО, 2012 ис каминг! :bandit:

  Бог да чува, се потепавме ние за Долче и Габана, кога мерило за квалитет е ,,да е турско, а не кинеско,,. |(
   
 10. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Леле, леле.. Господе биди ни на помош што ќе правиме сега?! :sweat:
  ... |(
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Леле веќе, кај замина светов. ДОЛЧЕ И ГАБАНА СЕ РАСПАЃААТ?
  Оу мај гаааад! Поубаво гола ќе шетам, отколку да облечам нешто Кинеско :o :o
  ДиГ.. е животот мооој! Но мор фешн, но нооо.


  :wasntme:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.