1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

No music no live...

Дискусија во 'Канта' започната од Nellita4ikita, 12 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nellita4ikita

  Nellita4ikita Нов член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Вака имам прашање до сите оние кои имаат какво и да е искуство во музиката. Јас сум 4 година (гимназија) а би сакала образованието да го продолжам во факултет по МУЗИЧКА уметност (соло :D ), имам прашано многууу луѓе (меѓу кои и професорот музичко ) но тие немаат конкретен одговор за тоа : колкави ми се шансите за запишување или пак што има на приемните испити. Кога станува збор дали сум надарена личност во пеење па можам да кажам дека (не сум моцарт ,но сепак) имам добар глас (многу го имаат потврдено тоа). Би била благодарна ако некој го спомне неговото искуство, или пак напише нешто што би ми помогнало. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.