Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Novinarski vesti

Дискусија во 'Канта' започната од VlaeKompanija, 17 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. VlaeKompanija

  VlaeKompanija Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Zdravo decki so otvoranje na nova tema imam za cel da gi otkrieme svoite talenti za pisuvanje na novinarski vesti i da sogledame dali sme ja zgresile svojata profesija so toa sto ne sme se zainteresirale za novinarstvoto.

  Ajde da vidam dali nekoj moze da mi pomogne i kolku ste kreativni
  Elementi vkluceni vo novinarska vest: Skopje,muzicki koncert,sabota navecer,arena,mesanica vo tolpa narod,obezbeduvanje
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.973
  Novini sakas da pisuvame ili...:?:
   
  На Ketchup, Bender Rodriguez и fallenangel им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.701
  Допаѓања:
  49.410
  Пол:
  Женски
  Ова да не ти треба за некоја писмена по македонски? :D
   
  На Dabria, larrachi, realGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.973
  ^ Ili neso predizborno...od kaj da gi znajs :shake:
   
  На eloves, purple..m, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Eve edna ekaluzivna vest


  На собиранката што беше организирана од ФЕМИНА форум се собраа повеќе мажи од жени.
   
  На krEM4Eto, girl-miri, Avokado и 16 други им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.607
  Допаѓања:
  142.207
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: Веста пола-латиница, пола-кирилица. :clap::clap::clap::clap:
  Екслузива ба. Амин.
   
 7. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Vesnikot e amaterski i mozes da go najdes vo pomalce trafiki niz zemjava.
   
  На krEM4Eto, Summerlover, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.607
  Допаѓања:
  142.207
  Пол:
  Женски
  Ами ја за тебе зборам. Не за весникот. Новинарска екслузивна вест, членот пишувал на латиница. Умрев од смеа.
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.172
  Допаѓања:
  77.703
  Пол:
  Женски
  А насловот може да биде: ШОКАНТНА ВЕСТ!!!!!
   
  На Summerlover, sparklie, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Urednikot na ovoj vesnik (jas) nema ckolija za novinar.
   
  На krEM4Eto, rose60 и LollySky им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.959
  Пол:
  Женски
  У стилот на повеќето македонски веб портали :D
  Леле бе, ме изнасмеавте вака пред спиење :rofl: :bow:
   
  На Victorian, Ketchup, LollySky и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.328
  Допаѓања:
  153.586
  Пол:
  Женски
  Кај и да е, ќе го прекрстат сајтов во менмина(facepalm)(facepalm)
  Поексклузивно од тоа амин..
  Кај и да се свртиме, маживе побројни од нас :D
   
  На girl-miri, purple..m, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.759
  Пол:
  Машки
  Better yet: НИКОГАШ НЕМА ДА ПОВЕРУВАТЕ ШТО СЕ СЛУЧИ! :D

  Кликнете тука за да дознаете повеќе за скандалот на феминскиот собир.

  Вечер и Курир, here I come! :D
   
  На krEM4Eto, theowndemon, realGirl и 8 други им се допаѓа ова.
 14. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  ШОКАНТНО: На Лила Филиповска и се скрши штиклата сред емисија!!! Кликни за да го погледнеш видеото.

  ЖЕШКО, ЌЕ КАЧИТЕ ТЕМПЕРАТУРА: На Лото девојката и се виде тангата!!!
   
  На theowndemon и LollySky им се допаѓа ова.
 15. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.973
  Пол:
  Женски
  Ќе ве биде бе, никој не ги запази елементите на малиот што му требаат... :^)
  Уствари па, така и се станува новинар овде. Учи 3-4 години, истражувај, анализирај... и на крај ти бараат што попростачки да се изразуваш и со вулгаризми да привлекуваш раја за стотче од текст. :worried:

  Да пробам:
  Во сабота навечер се случи музички концерт во една арена во Скопје. Рајата беше заслепена од цирконите на брадавиците на певаљката. Од нив се ширеше светлина, нешто ко излегувањето на Исус од пештера по трите кобни денови. Чичо Пере стоеше напред со дволитарско Крали Марко и слушаше како градите го повикуваат да ги пипне. Озрачен, пружи рака кон нив... к'д одозгора иде Дунав. Ризик јак, мила душа, настана мешаница во толпата народ, а обезбедувањето не можеше да го смири разбеганото стадо. Во сета таа гужва, пивото се стркала недопиено, а посетителите ја избутаа певаљката од импровизираната сцена, по што таа падна и ѝ пукнаа силиконите.
  Пцуејќи, но среќен, пошто сепак желбата му се подисполни, чичо Пере си собра дел од силиконот и си го однесе дома на јастук, да си шепотат во студените, тивки ноќи.
  Компензација, шта чеш.
  Наслов: Нема да верувате што овој Македонец пиеше на ексклузивниот концерт на куклата од Обреновац

  You're welcome. (fingers)
   
  На krEM4Eto, Someonespecial, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.