1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

NYX Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од Lollipop7, 9 јуни 2015.

 1. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Девојки официјално во Македонија ни пристигна козметикава. Има штанд во Александар Козметикс во Капиштец :)
   
  На fighter, simoncelicius, blueberry93 и 19 други им се допаѓа ова.
 2. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Не знам како стојат со цените, се надевам нема да ги качат до небо па да не можеме да си ги приуштиме... Иначе ТОП! :party:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.872
  Допаѓања:
  102.821
  Пол:
  Женски
  Ќе ги има ли сите производи? Ме интересира за мат карминиве
  [​IMG]
  ако некоја оди нека каже
   
  На sugarlips, simoncelicius, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Ova e od nivniot dukan
   

  Прикачени фајлови:

  На simoncelicius, joy1, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.872
  Допаѓања:
  102.821
  Пол:
  Женски
  Ooo пa супер имaaт дoстa рaбoти :) ќе си штедaм пaри зa nyx сегa кaде пoтoчнo вo кaпиштец се нaoѓa?
   
 6. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Одма карши беверли :) во редот на стокомак
   
  На rainbowec и koritsaki им се допаѓа ова.
 7. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.464
  Пол:
  Женски
  Леле :inlove:
  зашто го видов ова кога не треба сега пари да трошам :D
  Идам утре или задутре, жива радосна сум сега :devil:
   
  На joy1 и kjukli им се допаѓа ова.
 8. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  7.779
  Пол:
  Женски
  Значи форумов го сакам баш заради ова :)
  Само што ја видов сликава на фб, онаа што ја постиравте од дуќанот и дојдов да споделам тука, гледам веќе тема има направено :)

  Козметикава доста често ја среќавам по туторијали од девојки кои користат и не така евтини шминки, и се презадоволни. Сега кога веќе ја има кај нас осеќам дека ке биде единствен бренд што ќе го користам :D
   
 9. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Инаку да ги има... ги има и новите intense butter gloss јас два си земав:inlove:
   
  На simoncelicius и joy1 им се допаѓа ова.
 10. frangipani

  frangipani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  @Lollipop7 а како стојат со цените? :)
   
 11. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Па не знам колку се вака по ибеј или во америка:D ваму цените им се помеѓу Maybelline i Artdeco... но квалитетот им е подобар отколку останативе дрогериски производи:)
   
  На frangipani му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.872
  Допаѓања:
  102.821
  Пол:
  Женски
  На ибеј јас што сум порачувала - тие течните кармини им се по 8 евра ,а тие мат кармините што ги поставив погоре по 7 евра :)
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.239
  Допаѓања:
  100.949
  Пол:
  Женски
  Од оваа марка не да сум задоволна туку сум пре пре задоволна. Имам кармини, од сите можни купено. Примерот им е топ!! [​IMG]
  кармините да не зборувам..
  И најубавиот коректор на светот !!

  [​IMG]
  Јас не ги купував преку Е бај туку во Белград. Е сега не се баш евтини како Голден росе ама верувајте секој денар вреди за оваа козметика.
   
  На MacenceEna, sugarlips, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
 14. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  А вака отприлика да кажете цена еве пр. на кармините или руменилата? Како и да е јас сакам да поминам да видам што има, ама бар да бидам спремна да знам какви цени ќе ме очекуваат. :) Пишете што сте користеле и цени ако може да имаме некаква претстава. :angel:
   
  На Mishela, lovemme, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.605
  Допаѓања:
  64.535
  Пол:
  Женски
  Се мислев дали да ја отварам темата мислев општо за козметиката од Nyx се збори, добро е што се предомислив во последен момент и ја отворив и видов ваква преубава вест. :D Иначе ја имам нарачувано преку нив од Србија и цените беа на кармините околу 400 ден а сјајчињата мат исто 400, а обичните околу 350 ден. Се надевам дека ќе имаат исти цени како на интернет што им се.:)
   
 16. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  па толку и јас ги земав течниве кармини околу 420-430 ден...mat soft cream i intense butter gloss.... за таа цена се препредобри најискрено...а па како мирисаат на колачиии мх мх мх... ПИГМЕНТАЦИЈА И ТРАЈНОСТ ВРВ... моливчиња земав за уста и мислам дека беа околу 220-230 ден.
  конкретно овие нијанси

  toasted marshmallow
  [​IMG]
  [​IMG]

  tres leches
  [​IMG]
  [​IMG]


  nyx soft matte lip cream- san paulo
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  nyx lip pencil -MAUVE (najpropularen moliv za usta na nyx)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Antebellum, sugarlips, fighter и 7 други им се допаѓа ова.
 17. wanderlust

  wanderlust Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  2.383
  Дали знаете дали го има овој Illuminator?
  maxresdefault.jpg DSC01909.JPG
   
  На sugarlips, simoncelicius, Candid и 2 други им се допаѓа ова.
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.239
  Допаѓања:
  100.949
  Пол:
  Женски
  Јас само едно знам дека денес или утре ќе одам да ги посетам и да си изнакупам се што ми треба.

  Ова го носам денес

  [​IMG]
   
  Последна измена: 11 јуни 2015
 19. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  За тие што сеуште не биле, а ги интересираат цените. Јас денес бев со намера да си купам неколку работи, меѓу кои и некој мат сјај, но од истите немаше воопшто избор. Неколку бои само. Најмногу избор на бои и нијанси имаше од обичните сјаеви. Па кој носи сигурно ќе си најде. Истите им се по 420 ден. А има и по 460.
  Мат сјаевите им се по 420 и се надевам ќе донесат уште бои.
  Кармини имаа две врсти. Едните по 290,а дригите по 420.Руменила/бронзери имаа многу нијанси на бои, околу 10 нијанси.Јас си земав еден и сум презадоволна! Ви ги препорачувам. 530 ден се.
  Моливчињата за уста се 260,но исто така немаа многу бои. Преовладуваа бордо нијанси, црвени најмногу. Еднобојните сенки им беа убави, пробав на раката од тестерот и истите се со светки. Не памтам точно колку беа, дали 220 или 260,но повеќе од 300 не беа. Имаа и палети со повеќе бои. Најголемата им беше околу 1700-1800 ден, а имаше и помали околу 1100-1200.Течните пудри се околу 700-800,исто така и камените.
  Имаа и течни сенки исто така, со светки, 220ден.
  Тоа е тоа во глобала. Имаа и убави сетови за веќи, како и моливи со четка од другата страна. Моливите за очи беа исто колку и моливите за уста, 250-260ден. Коректорите околу 400-500 беа.

  Во глобала воопшто не е скапо, а продавачката рече дека од истиот бренд ќе добијат и нови производи.
   
  На Antebellum, Umbrella22, simoncelicius и 11 други им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересираат течните пудри.
  Кои ги има кај нас, од оние наменети за комбинирана и мрсна кожа? :)
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.