1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oбезбедување (Security)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од gingerchild, 25 април 2012.

 1. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Во повеќето локали, училишта и други институции има вработено обезбедување.
  Што мислите? Дали има места каде е вработено, а не треба да биде?
  Сте имале ли ситуации на недоразбирања/конфликти со обезбедувањето?
  Каков е односот на обезбедувањето кон останатите?

  Ако се смета оти темава нема да развие дискусија, ондак кантич. Исто и ако не е у соодветна категорија. :)
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Не знам дали тоа може да се каже обезбедување.Денес никој од никого не се плаши а камо ли од обезбедување и полиција освен од алфите.Што обезбедување стават 1 во огромно школо и да сака нема да може да реагира.Ставааат деца со 18г за обезбедување мислам дека треба да ставаат навистина спремни и способни и добро градени луѓе за обезбедување со што од самиот поглед да те исплаши.
  Инаку си треба на јавни места обезбедување ама тоа е проблемот што ставаат деца додуше не земаат некоја јака плата затоа одат деца си седат и онака никој нема да им ја даде таа пара.
   
 3. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Кај нас во школо има, ама џабе се ставени.
  Тројца за школо од 2000 и кусур души. |(
  И тоа двајцата така троа помлади, од нив едниот таков мутав и слаб, да го дувне ветер ќе падне.
  Тој третиот е така, средновечен, тој што ќе свика на некој или да го скара, другиве двајца си дремат по цел ден и кога си дежурен на врата те праќа да му купуваш цигари, за јадење нешто...Таа па порано една женска што ни беше ти зема телефон од маса мртва ладна, и го чепка, си праќа дури. :!:
  А обезбедување си треба во секој поголем клуб, бар, ресторан, впрочем објект, што знаеш што може да те снајде.Ама обезбедување набилдан некој, со пендрек во рака и страв да те фати, чаша да не смееш да скршиш, а не некои коски и кожа што ги ставаат со врски.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  За овие приватни обезбедувања сметам дека се тотално пропадната инвестиција, од проста причина што ај некој да му се појави со пиштол пред него тој што можеда направи.
  Абре живи глупости ми се тоа,али ај нека си се множат пари во нечив џеб.
   
 5. Dejan0_Skorpija1

  Dejan0_Skorpija1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Dali nekoj znae kolku cini da se stavat bezbednosni senzori alarm vo kukja mesecno li se plaka ili gotovina