1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    И мене ми се свиѓа темпото, напнатоста во новиве епизоди..прекратки ми се гледаат, не можам да ја дочекам следната.]:) Обвинителкава, Гибс е гррр...питбул. Ем ја мразам, ем ја обожавам. :punch:
    Ама, не се откажувам од Џесика..дури, слабо ми ја вклучиле, за сега, во тркава. Дона,ја потонаа со сведочењево..нетипично за ms. smarty-pants...и јас чекам да видам Луис...:D дал ќе пропее..ако го апсат, од кадана со кал нек го збираат:rofl: that'll be fun. Мајк и Рејчел секако почнаа да миодат на нерви во прошлите епизоди...битно ми е Харви и Џесика да се измкнат..оноој Луис и Шила,дај нек ги спојат,аман.:rofl:
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ама добар "cliffhanger" остави последната епизода,иако во промото за финалето јасно е дека Мајк одбрал да оди 2 години во затвор,место да ги предаде Џесика и Харвер,барем јас така разбрав.
    Ќе биде интересно како ќе се извадат од ова и дали.Харви навистина го цени Мајк,сакаше дури и да се предаде за него,ако Мајк го предадеше ќе беше навистина штета,се надевам нема да испадне тоа.
    А Луис знаев дека го снима,се гледаше апла дека сака да го натера да признае,лисица невидена е :D Добро е што се откажа,сега за сега,ама сигурно ќе ја зачува таа снимка за идни ситуации.Напнати епизоди,добро е ваквото темпо,има возбуда.
     
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Вчерашната уште не ја качиле на Pirate bay безвезе! ]:)
     
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Грацијас:inlove:
     
  6. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Леле, Луис, леле... која пи... Ама,што да очекуваш па од него цц
    Целово ова судење не ме воодушеви нешто, многу-многу со сведоци..изјави,како се одвиваше. Не баш убаво ги разработиле епизодиве,ама,мои впечатоциде.
    Сеуште имам чуство дека Џесика не ја играат многу. Харви,душе... убава сцена со тоа насолзените очи,:$ама, нешто фалеше во сцената.. Дона. Ко друг лик да ја игра Дона. Не ми е тоа-тоа. Фино што се појави мајката на дечкото што го спаси,ете,еден фин говор и плус завршниот говор на Мајк,као... Се надевам ќе испадне нешто и дека нема да се спогоди. Ми се свиѓаше и сцената со судијата што ја шлапна обвинителката. И тоа
     
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Ќе речам само...предобра беше оваа епизода.:)
    Осамено се осеќам тука. ц.
     
  8. astra20

    astra20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    42
    ајде у спојлер што се деси?
     
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Еј, сериозно ли сакаш да ти напишам,пред да ја гледаш епизодата?:(

    Мајк се спогоди со обвинителката за две години во затвор,под услов, да не ги пипне Џесика, Харви. Харви ќе дознае дека пресудата ќе била - невин, доколку се одржело судењето..до крај. Ама, ќе го излаже Мајк, ќе му рече дека ќе го осуделе,за да го смири..Мајк ќе и каже на Рејчел дека иначе ќе го осуделе и ќе решат да се земат наредниот ден. Дури и родителите на Рејчел ќе дојдат на венчавката,ама,Мајк, среде венчавка ќе реши да не се земат за да не и го уништел животот на Рејчел. Место да се земат, Харви ќе го однесе до затворот и, така завршува епизодата.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И мене ми беше добра сезонава,ќе видиме како ќе биде 6.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Лелееее јас не знаев дека е крај на сезоната кога ја гледав епизодата, мислев ќе има околу 20 епизоди, па се надевав на нова епизода пак идната недела. А сега кој ќе чека, знаете ли кога ќе почне 6та сезона?
    Ама прочитав некаде дека дејството во новата сезона ќе почне на истиот ден кога Мајк отиде во затвор, не знам колку е точно.
     
  12. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Лелеее сериозно? Ни јас не знаев дека е крај на сезоната. :doh:

    Инаку фини ми беа последниве епизоди, имаше доста акција за разлика од порано. Само Рејчел не ја можам! По пет пати плаче во секоја епизода.. (facepalm) А од друга страна па, ми се допаѓа емотивната страна на Харви. :lol:
     
    На zhap4e и Marossa им се допаѓа ова.
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    6 сезона најверојатно ќе почне Јуни или Јули,како што почнуваа другите сезони,сеуште не е откриен точен датум.
    Инаку и јас читав спојлери за 6 сезона и изгледа ќе почне истиот ден Мајк кога отиде во затвор и другиве се вратија во празна фирма.Фала богу,еднаш во историјата на серии да не направат time jump,а тоа го очекував.Во првата епизода ќе се расправа за првата ноќ во затвор на Мајк и како Харви и Џесика ќе ја кренат фирмата на нозе.
     
    На x.Daisy.x и zhap4e им се допаѓа ова.
  14. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас дури сега ја изгледав последната епизода, ни јас не знаев дека ќе биде веќе крај на сезоната. Уште па и чекам tv show tracker да ми сигнализира дека има нова епизода денеска :D Мене ми се допадна што малку ќе ја освежат серијата, да мрднат од едни те исти настани. Колку сезони до сега завршија со моментот кога некој ќе ја дознае вистината за Мајк :lol: Доста беше :)
    Шестата сезона ќе почне летово, мислам дека ќе биде интересна.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Абе, нова сезона ли почнала ли што? Јас немам поима. Некој вчера прочитав пиша епизода Suits..сега ми се појави во feed на фб од страницата:^) Хм,хм. Оти никој не алармирал тука, оти?:P
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Две епизоди се излезени, а третата на 27 ќе искочи :D
     
    На Marossa и zhap4e им се допаѓа ова.
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Вечер колку што сфатив е третата,така да...утре сабајлечки^_^ ќе ја има.:D Сега ги спуштив двеве. Душа немам за да ги гледам,ама ќе ги изгледам изгледа.:$
     
  18. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Интересни се, мене ми се свиѓа како иде дејството.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас ги изгледав двете, не се лоши за почеток :D
    Ме нервира Мајк, сеуште е истиот наивен карактер, стартно се зафркна.
    Иако добро е што стартуваа веднаш каде што застанаа, се надевам нема ден по ден да ги прикажуваат затворските случувања, сепак не е Prison Break :D
     
  20. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Пратете линк од торент,за новата епизода што излезе денес,никако не можам да најдам. :)