1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    https://thepiratebay.org/torrent/15483148/Suits.S06E04.HDTV.x264-KILLERS[ettv]
    веќе си ја нашла сигурно, сепак.:)

    Не ја гледав. Претходните ми беа интересни. Ми фалеше Харви, Џесика и црвенушката. Ме натераа да го засакам Луис,повторно:D:D Мислам на нерви почна да ми оди последно. Повеќе и од лигавине, двајцана голупчичи.:envy::envy::D и секретаркана му е шема. Би и ја грабнала сета облека на Џесика.:inlove:
     
    Последна измена: 4 август 2016
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.803
    Допаѓања:
    65.521
    Пол:
    Женски
    Епа тоа е.
    Затвор. Ај нека излегува, досадно е во затворот. Ако сакам серија со затвор ќе ја гледам Prison Break. Спомнав за затвор некаде нешто? Еве, затвор, колку да сум на чисто.:D
    Ќе ја гледам сега новата, ама не ме копка нешто многу што се случува.
    И ја обновиле за седма сезона.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ја гледам сега Џесика во Ханибал на Сител. :clap:
    Нека се раздвижат работите со тоа затворот и Fraud. Изгледа у велико ќе ја тенчат работата чим и случај извадија со цимерот на преварава пак и Харви штом го презеде другион.:|
    Луис бе, Луис.. место да ја покани да излезе, куќа ќе купува. Ама ете, ми текна за некои нелогичности, шлакнати постапки на некои луѓе. Гледајќи го Луис... ми имаат смисла. :D Треба да се искупам.:(:D
    Друго..ништо и не се случува. Не ми се свиѓа што Џесика толку ја омекнуваат па и онаа Рејчел и се закачи на грб за се нешто ја замара|(
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Досаден ми е. Ништо интересно не се дешава. Веќе никој од ликовите не ми е интересен. Сеедно ми е.
    Па и гардеробата на Џесика ми е ужас веќе. :|:D Со мали исклучоци.
     
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Од што е многу интересно, двете последни епизоди чекаат да ги изгледам..а гледам и сите се запнаа да гикоментираат,па верувам ептем,ама ептем занимливи:D биле.
     
  6. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    хахахахха Жапче сама си прокоментира едно по друго :rofl:
    Изгледај ги, мислам дека ќе има пак некој пресврт сега..
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Досадно ми е кога гледам серија и никој не ја гледа немам со кого муабет да си направам или сум покушала и ме откачиле:envy: :D па тука бар да си подрндам:wasntme: сама со себе. Не ми е прв пат.:rofl::rofl:
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Малце досадни се епизодиве, еве и да сакам нешто да ти напишам да позбориме, не ми текнува што се случило. (facepalm) Изгледај па пиши ако имаш некој коментар :rofl:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Конечно мрднаа работите од мртва точка во последнава епизода. :)

    Јас станав зависна од филмов. :D Музиката им е совршенство. :clap: Браво. Нема песна, а да не ми се допаѓа. Цела плејлиста имам. Ако слушнете на некого по улица да му ѕвони телефонот со музика од филмов, јас сум. :D

     
    На tace73, Marossa, the.vampire.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    :D за претпоследната, 9та:D да речам, да неречам за сисината на Ред во кадата со кал дур беше:rofl: или за стомакот на Луис, како му се гледа од под кошулата во ресторанот..втор пат така.:rofl: друго, ништо. И Харви веќе не ми е тоа,тоа:|:D:D
     
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Мене Харви ми беше многу убав у тоа ресторанчето кога седеа, со раскопчана кошула. ^_^ Иначе нешто забушава со предметиве. И ова последна епизода ли беше?
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    За убав, убав ми е, најубав. Ама..баш тоа, случаите:doh: слабо ми беше оваа сезона.Баш заради тоа ги гледавме. Само последнава епизода ги извади (не знам дали е последна,знам ја најавија на страната како финале...:^) или ми се чини?!). Иако па, не беше Харви во игра баш,баш...Џесика во судница ми се свиѓаше. Уште повеќе ме изненади и ми се свиѓаше што реши да се повлече:^) уствари не знам дал ми се свиѓа,особено ако повеќе не ќе ја гледам во серијалов.:D Ама дека си отиде по патот со облаците(љубовта):inlove::DИнтересна беше последнава епизода. Драго ми беше за последниот случај.
     
  13. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Последнава комотно можеше да биде и финале на серијата. Се осеќав како да завршува, некако се сложија сите коцкички. Само нешто повеќе помеѓу Дона и Харви фалеше.
     
    На Marossa и zhap4e им се допаѓа ова.
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Мене епизодава ептен out of character ми беше. Ама ми се свиѓаше, и сакам Харви да го видам у љубовна (успешна) врска.
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. JonyBravo

    JonyBravo Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    2.141
    Пол:
    Машки
    Ако стварно се случи такво нешо.. целата приказна т.е. митот за Харви ќе падне во вода :D
     
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    За лична сатисфакција ми е :$
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. JonyBravo

    JonyBravo Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    2.141
    Пол:
    Машки
    Тоa е веќе нешtо друго :)
     
  18. JonyBravo

    JonyBravo Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    2.141
    Пол:
    Машки
    Пред неколку саати ја изгледав најновата епизода и сум позитивно вознемирен од тоа шо го видов. Позитивно вознемирен шо „ликовите“ во серијава се горе-долу реални и покажуваат емоции на обичниот, секојдневен човек. Како млад правник серијава ми е потврда дека само напорна работа и неброно непреспиени часови можат да те донесат на нешто што е за почит.
    На моменти почнувам да мислам дека серијава почнува да тера во некој друг правец, почнува да има премногу лигавење и муабетот на x,Daisy за љубовна(успешна) врска на Харви ќе ми го сјеба митот за Харви а со тоа и целиот филм за серијата. Не дека нема други „страшни“ ликови али Г-дин Спектер го има главното место дефинитивно, па според мене мора биде на ниво ( и 5-та сезона се прифаќа, за претходните да не зборувам :D ).
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Серијава нема да биде иста без Џесика... Со последнава епизода ѝ го упропастија ликот. Шест сезони ја гледавме како апсолутно доминантна во она што го работи, неверојатно паметна и вистинска лавица, за на крајот сè да пушти во вода. Не можам да си ја замислам како housewife или што и да планира да работи понатаму, може со грнчарство ќе почне се занимава :^) Ама не ми е воопшто во духот на нејзиниот карактер да се откаже од сè што работела целиот живот и туку така да го напушти тронот.

    За остатокот од серијата - неколку пати си помислив да ја откажам, зашто веќе ни случаите не ми се толку интересни и стратегиски добро испланирани. Имам чувство дека во текот на една сезона ни они не знаат што прават и како еден случај ќе заврши, па на крајот испаѓа хаотично и глупаво. Ко шпанска сапуница стана серијава. На моменти ме пукаше таква смеа за некои работи :D
    Ама ако ништо друго, уште имаат добра музика низ епизодите, многу песни што сум ги утепала од слушање, сум ги нашла баш преку Suits :)
     
    На JonyBravo и Marossa им се допаѓа ова.
  20. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Мене сите ликови ми ги уништија сезонава, ама што вика Ана, имаат добар саундтрак :D
    Ај што Џесика онака изненадно одлучи да напушти се, ама и Харви не е тоа што беше, мислам дека го изнемоштија сите случувања. Плус тоа, порано стварно си беше цврст карактер, а последните епизоди добив впечаток дека многу му попушта на Мајк, без разлика за што станува збор.
    Дона веќе ме нервира многу, се она решава нешто, неподнослива ми е сезонава :D
    Леле ама сите ме нервираат кога добро ќе размислам..
     
    На JonyBravo му/ѝ се допаѓа ова.