Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

 1. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  https://thepiratebay.org/torrent/15483148/Suits.S06E04.HDTV.x264-KILLERS[ettv]
  веќе си ја нашла сигурно, сепак.:)

  Не ја гледав. Претходните ми беа интересни. Ми фалеше Харви, Џесика и црвенушката. Ме натераа да го засакам Луис,повторно:D:D Мислам на нерви почна да ми оди последно. Повеќе и од лигавине, двајцана голупчичи.:envy::envy::D и секретаркана му е шема. Би и ја грабнала сета облека на Џесика.:inlove:
   
  Последна измена: 4 август 2016
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.408
  Допаѓања:
  43.829
  Епа тоа е.
  Затвор. Ај нека излегува, досадно е во затворот. Ако сакам серија со затвор ќе ја гледам Prison Break. Спомнав за затвор некаде нешто? Еве, затвор, колку да сум на чисто.:D
  Ќе ја гледам сега новата, ама не ме копка нешто многу што се случува.
  И ја обновиле за седма сезона.
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  Ја гледам сега Џесика во Ханибал на Сител. :clap:
  Нека се раздвижат работите со тоа затворот и Fraud. Изгледа у велико ќе ја тенчат работата чим и случај извадија со цимерот на преварава пак и Харви штом го презеде другион.:|
  Луис бе, Луис.. место да ја покани да излезе, куќа ќе купува. Ама ете, ми текна за некои нелогичности, шлакнати постапки на некои луѓе. Гледајќи го Луис... ми имаат смисла. :D Треба да се искупам.:(:D
  Друго..ништо и не се случува. Не ми се свиѓа што Џесика толку ја омекнуваат па и онаа Рејчел и се закачи на грб за се нешто ја замара|(
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  Досаден ми е. Ништо интересно не се дешава. Веќе никој од ликовите не ми е интересен. Сеедно ми е.
  Па и гардеробата на Џесика ми е ужас веќе. :|:D Со мали исклучоци.
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  Од што е многу интересно, двете последни епизоди чекаат да ги изгледам..а гледам и сите се запнаа да гикоментираат,па верувам ептем,ама ептем занимливи:D биле.
   
 6. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  11.994
  хахахахха Жапче сама си прокоментира едно по друго :rofl:
  Изгледај ги, мислам дека ќе има пак некој пресврт сега..
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  Досадно ми е кога гледам серија и никој не ја гледа немам со кого муабет да си направам или сум покушала и ме откачиле:envy: :D па тука бар да си подрндам:wasntme: сама со себе. Не ми е прв пат.:rofl::rofl:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  11.994
  Малце досадни се епизодиве, еве и да сакам нешто да ти напишам да позбориме, не ми текнува што се случило. (facepalm) Изгледај па пиши ако имаш некој коментар :rofl:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  5.411
  Пол:
  Женски
  Конечно мрднаа работите од мртва точка во последнава епизода. :)

  Јас станав зависна од филмов. :D Музиката им е совршенство. :clap: Браво. Нема песна, а да не ми се допаѓа. Цела плејлиста имам. Ако слушнете на некого по улица да му ѕвони телефонот со музика од филмов, јас сум. :D

   
  На Marossa, the.vampire.girl и zhap4e им се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  :D за претпоследната, 9та:D да речам, да неречам за сисината на Ред во кадата со кал дур беше:rofl: или за стомакот на Луис, како му се гледа од под кошулата во ресторанот..втор пат така.:rofl: друго, ништо. И Харви веќе не ми е тоа,тоа:|:D:D
   
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  11.994
  Мене Харви ми беше многу убав у тоа ресторанчето кога седеа, со раскопчана кошула. ^_^ Иначе нешто забушава со предметиве. И ова последна епизода ли беше?
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.577
  Пол:
  Женски
  За убав, убав ми е, најубав. Ама..баш тоа, случаите:doh: слабо ми беше оваа сезона.Баш заради тоа ги гледавме. Само последнава епизода ги извади (не знам дали е последна,знам ја најавија на страната како финале...:^) или ми се чини?!). Иако па, не беше Харви во игра баш,баш...Џесика во судница ми се свиѓаше. Уште повеќе ме изненади и ми се свиѓаше што реши да се повлече:^) уствари не знам дал ми се свиѓа,особено ако повеќе не ќе ја гледам во серијалов.:D Ама дека си отиде по патот со облаците(љубовта):inlove::DИнтересна беше последнава епизода. Драго ми беше за последниот случај.
   
 13. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  Последнава комотно можеше да биде и финале на серијата. Се осеќав како да завршува, некако се сложија сите коцкички. Само нешто повеќе помеѓу Дона и Харви фалеше.
   
  На Marossa и zhap4e им се допаѓа ова.
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  11.994
  Мене епизодава ептен out of character ми беше. Ама ми се свиѓаше, и сакам Харви да го видам у љубовна (успешна) врска.
   
  На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JonyBravo

  JonyBravo Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2015
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  2.112
  Пол:
  Машки
  Ако стварно се случи такво нешо.. целата приказна т.е. митот за Харви ќе падне во вода :D
   
 16. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  11.994
  За лична сатисфакција ми е :$
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. JonyBravo

  JonyBravo Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2015
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  2.112
  Пол:
  Машки
  Тоa е веќе нешtо друго :)
   
 18. JonyBravo

  JonyBravo Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2015
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  2.112
  Пол:
  Машки
  Пред неколку саати ја изгледав најновата епизода и сум позитивно вознемирен од тоа шо го видов. Позитивно вознемирен шо „ликовите“ во серијава се горе-долу реални и покажуваат емоции на обичниот, секојдневен човек. Како млад правник серијава ми е потврда дека само напорна работа и неброно непреспиени часови можат да те донесат на нешто што е за почит.
  На моменти почнувам да мислам дека серијава почнува да тера во некој друг правец, почнува да има премногу лигавење и муабетот на x,Daisy за љубовна(успешна) врска на Харви ќе ми го сјеба митот за Харви а со тоа и целиот филм за серијата. Не дека нема други „страшни“ ликови али Г-дин Спектер го има главното место дефинитивно, па според мене мора биде на ниво ( и 5-та сезона се прифаќа, за претходните да не зборувам :D ).
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.958
  Пол:
  Женски
  Серијава нема да биде иста без Џесика... Со последнава епизода ѝ го упропастија ликот. Шест сезони ја гледавме како апсолутно доминантна во она што го работи, неверојатно паметна и вистинска лавица, за на крајот сè да пушти во вода. Не можам да си ја замислам како housewife или што и да планира да работи понатаму, може со грнчарство ќе почне се занимава :^) Ама не ми е воопшто во духот на нејзиниот карактер да се откаже од сè што работела целиот живот и туку така да го напушти тронот.

  За остатокот од серијата - неколку пати си помислив да ја откажам, зашто веќе ни случаите не ми се толку интересни и стратегиски добро испланирани. Имам чувство дека во текот на една сезона ни они не знаат што прават и како еден случај ќе заврши, па на крајот испаѓа хаотично и глупаво. Ко шпанска сапуница стана серијава. На моменти ме пукаше таква смеа за некои работи :D
  Ама ако ништо друго, уште имаат добра музика низ епизодите, многу песни што сум ги утепала од слушање, сум ги нашла баш преку Suits :)
   
  На JonyBravo и Marossa им се допаѓа ова.
 20. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.862
  Пол:
  Женски
  Мене сите ликови ми ги уништија сезонава, ама што вика Ана, имаат добар саундтрак :D
  Ај што Џесика онака изненадно одлучи да напушти се, ама и Харви не е тоа што беше, мислам дека го изнемоштија сите случувања. Плус тоа, порано стварно си беше цврст карактер, а последните епизоди добив впечаток дека многу му попушта на Мајк, без разлика за што станува збор.
  Дона веќе ме нервира многу, се она решава нешто, неподнослива ми е сезонава :D
  Леле ама сите ме нервираат кога добро ќе размислам..
   
  На JonyBravo му/ѝ се допаѓа ова.