Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

 1. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Сега ја почнувам 7ма сезона. Не мислев да ја гледам ама, ете, коментари видов тука и ај. Ми фали Харви и песната од најавната шпица. И само што почна, ја гледам Ред бара нешто што, ако се прашувам јас, не би и' учинила. Ич не ја свиѓам веќе. Сите ги омекушавија ги направија...бљак.
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Леле бе Шила :rofl: дај нек се спојат со Луис, плизззз за век и векова:rofl:
  И дај Џесика нек им се врати.
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 3. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  11.995
  Гледаше ли некој најновата епизода? Не очекував така да заврши. |(
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.435
  Допаѓања:
  44.086
  How the mighty have fallen.
  Дона, семоќната и сезнајната да добие pity job offer? Да се мољака на Пола? Сериозно? Ептен застранија.
  Серијава мех некако стана, ги уништија ликовите. Харви толку се запна за Пола, немаат ни хемија ни ништо, таа една бледа, никаква... Којзнае дали ќе ја биде, па уште и без Мајк и Рејчел.
   
  На x.Daisy.x, smooch и zhap4e им се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Добро што заврши веќе приказната со Пола. Не личеа тие двајца на пар. Нити личеше ко да има некаква искра или било што меѓу нив. Не можеа нити да го одглумат пошто, неспоиви се ццц.
  Во поинаква ситуација, не филмска ќе речев, ради благодарност кон психијатаркава која добро го чуваше и мазеше и пазеше...која го крена на нозе, ко мајката што никогаш ја немаше и која толку многу му недостигаше:)) Од друга страна Ред ептем ми клика со оној брокерот, како се викаше.Само да беше тро повисок :D баш се тим и баш и лежи таква работа.
  Шила ќе се кае. :) Се надевам ќе се свести на време. Секретаркана на Луис ептем ја свиѓам:)
   
  На smooch и RainBow им се допаѓа ова.
 6. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  14.378
  Пол:
  Женски
  Серијава некако изгуби смисла,досадна ми е.
  Ке видиме што ке биде понатаму.
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.435
  Допаѓања:
  44.086
  Да, баш имаат хемија со брокерот.
  Инаку, целава ситуација со бакнежот ептен глупаво ја изведоа. Дона рече не чувствува ништо, а на Пола не можеше да и каже дека нема да се повтори. А ако чувствуваше нешто требаше да му признае на Харви, зошто го бакна in the first place?
   
  На the.vampire.girl, k.frosina и zhap4e им се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Ја сакам кошулата на Рејчел.
  Луис и Шила :inlove:;(;(:l::clap:
   
  Последна измена: 22 април 2018
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  9.226
  Пол:
  Машки
  Гледав до крај на втора сезона, вреди до крај да изгледам новиве? Ако не утнале премногу со прича/пишување.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Па, серијава не е тоа што беше ама, ја изгледав и последнава (што излезе) епизода од сезонава.
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.435
  Допаѓања:
  44.086
  Ги изгледав првите две епизоди.
  Нема да ја биде серијава без Мајк. Ноуп. Колку фали само, празна е, празна. За кетрин хајгл што да се каже, ич не ми се вклопува тука, ама ич, ми боде очи страшно.
  Ништо не ми се свиѓа.
   
  На Snow-Star и do-re-mi им се допаѓа ова.
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  12.676
  Пол:
  Женски
  Вечер треба да излезе и третата епизода, ама и на мене не ми се допаѓа серијава сега. Ако Меган не може повеќе да глуми, требаше да ја сменат само и да се продолжи по претходното сценарио. Во интервјуто Махт кажа дека оваа сезона ќе биде нов почеток за серијата, ако некој не ја гледал до сега, може да почне од 8ма сезона, и точно е очигледно.
  Друга работа што ми смета е тоа што Џесика ја отфрлија и само повремено се појавува. Она и Харви ја даваа носечката симбиоза која балансираше, а Харви и Мајк беа дрим тимот кој секогаш наоѓа простор да се извлечат. Иако дозволија Харви да се претстави во секакво светло, сепак он е главниот играч во играта, не носител или претставник на тимот. И покрај тоа што сакав тој да е партнер менаџер по слевањето со Зејн, дефинитивно не е за таа позиција. Ама не ми е јасно како ќе продолжи серијава.
  А Саманта ниту мене не ми се поклопува во промените. Никој ништо не знае со сигурност какво минато имала, освен дека доживеала трагедии кои ѝ се изговор да прави што сака.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.435
  Допаѓања:
  44.086
  Ќе заврши со следната сезона. Што е предолго, веќе е уништена. Харви и Луис се трагикомични, жални се за гледање. Требаше да и стават крај кога останаа без двајцата и готово.
   
  На Snow-Star, do-re-mi и smooch им се допаѓа ова.
 14. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Хаос е веќе ова, одамна требаше да заврши. Сигурна сум дека новата со Џесика ќе биде подобра.
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.435
  Допаѓања:
  44.086
  Не знам, скептик сум некако. Има трејлер излезено мислам, или тизер.
  Како можеше Луис да му се извинува на Харви? Му даде наредба, овој не ја испочитува, уште дојде и го понижи таму? И да му се извини? Тоа само на серија.
   
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  12.676
  Пол:
  Женски
  Ептен е утнато сценариото, точно. Веќе нема смисла самата серија, добро е што 9тата сезона ќе биде и последна. Но барем да ја осмислат како што треба и да и го дадат крајот што го заслужува колку толку.
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  12.676
  Пол:
  Женски
  You ready people?

  Во среда премиерно стартува последната сезона, јас немам трпение. Според тоа што го гледам би требало да биде интересна, но ќе видиме.

  Фирмата ќе има ново раководство, и според трејлерот Харви и другите ќе имаат проблеми. Ништо неочекувано.
  А мислам дека и Мајк ќе се врати за кратко, искрено се надевам на тоа.

  Се надевам дека ќе имам време само да гледам.

  Исто, почнува и нова серија, Pearson. Ако некој сака да гледа како Џесика Пирсон ака Џина Торез стартува во Чикаго, нека ја почне. Стартува во среда исто, и треба да е добра.
  Некој нека отвори тема ако не.
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.435
  Допаѓања:
  44.086
  Досадна е сезонава. Фала богу ќе заврши.
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  14.771
  Пол:
  Женски
  Другарка ме напна со серијава колку била предобра и се заразив.
  За нецел месец сум стигната до половина на 6та сезона.Серијава е врв, Харви е маченце и ја препорачувам на сите.
  Од мене има 100/10 :D
   
 20. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Така сега збориш, дојди до 9та па пиши пак :rofl:
  Сега единствена добра работа кај серијава е што завршува!:angel:
   
  На Elence93 и Feminka22 им се допаѓа ова.