1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

  1. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Ја гледавте новата? :)

    Морам да кажам дека една од најдобрите сцени беше моментот кога Donna му соопшти на Harvey дека татко му доживеал срцев удар. Покажа колку таа вистински се грижи за него.
    Пресладок моментот откако тој и кажа дека всушност ТИЕ се сега партнери на фирмата.
    Сегашната приказна со Mike и Monica ми беше нешто очекувано, дури не ме ни изненади кога на крајот испадна дека Donna e вмешана во тоа. Ама дефинитивно според мене срцепарајучиот момент беше “Oh and one more thing I’m getting Donna back.”
    Go Harvey!! :wasntme: :rock: .
    Ау да, и морам да додадам дека од цела серија единствен симпатичен женски лик ми е Zoe Lawford.
    Gabriel дефинитивно има добар вкус за жени. :P

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. d.i.n.a

    d.i.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    20
    случајно наидов на темава пред недела дена и се загрев многу за серијата читајќи ги коментарите потоа случајно ја најдов на еден сајт со превод за три дена сите епизоди до 8 од втора сезона ги изгледав толку ми се допаѓа серијата што одвај/едвај чекам да излезе нова епизодаа :)

    П.С се извинувам сто не пишував точки запирки но мачно ми беше :D :D :D :D :D :D инаку многу ми се допаѓаат Харви и Мајк :inlove: заедно во комбинацијаа сеее екстра :) и да сакам да бидат заедно Рејчл и Мајк ииии Харви и Дона
     
  3. VAGA91

    VAGA91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Прекрасна серија.Не можам да ја дочекам новата епизода. Дури и старите епизоди си ги гледам по 2 пати :lol:

    [​IMG]

    [​IMG][​IMG] :rofl:
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Уште една епизода од сезоната остана само. Одлучувачката. Ама промото не изгледа баш ветувачки.
    Ама ми беше жал за Мајк, ми потече некоја солза. Баба му беше се што имаше. :
    (
     
  5. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Donna: Im sorry i dont have a photographic memory, but my brain is already too busy being awesome. She is the best :D
     
  6. VAGA91

    VAGA91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Ја гледавте ли последната епизода?
    Знае ли некој што му значи тоа can opener, никако да сфатам :)
    Во секој случај, ми се допадна и оваа епизода, кој ли ќе чека до јануари ]:) [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Gabriel Macht за прв пат го забележав во Because I Said So и го запаметив како шармантното типче со гитарата. А бидејќи добро памтам ликови, кога почнав да ја гледам Suits, веднаш ми текна каде сум го видела претходно. Филмот е снимен пред 5 години, а не ми се веруваше колку Габриел пораснал во меѓувреме :wasntme: Мажиште станал :mm:

    Серијата е одлична, ја гледав епизода за епизода и во ниту еден момент не ми беше досадна.
    Мислев дека ќе ми биде нешто веќе видено, амерички адвокати, бла бла, ама целосно си ја оправда високата оценка.
    Мајк ми е многу интересен и заедно со Рејчел ми се супер пар.
    Харви е неодолив, и читам дека најголем дел од фановите сакаат да заврши со Дона, ама јас нивниот однос не го гледам на тој начин. Многу подобри се во улога на шеф и асистент, убави ми се како тим.
    Џесика е совршенство од жена, толку интелегентна и приземјена, просто ме фасцинира.
    А овој Луис, Божеее која фаца неподнослива е! |(

    Инаку, еве видео со грешки при снимање на првата сезона.
    Срцки се!
    http://www.youtube.com/watch?v=OX1uLpPd8xc
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
  9. GoodGirl99

    GoodGirl99 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    24
    Леле и јас почнав да ја гледам серијата и импресионирана сум од неа. Харви е многу згодееен, а Мајк е убав и сладок. Мајк мора да си ја фати Рејчел, незнам како после то шо оплеска во последната епизода од 2 сезона ама мора да си ја фати. Харви ми е многу јак. И гледам дека појќето феминки се за Харви да биди со Дона ама мене не ми одговарат многу во таја смисла. Џесика ми е совршена дама. Така се носи, многу паметна е и во некој ситуаци ми е совршена кучка :lol: Даниел е патетично чоече шо е многу дволичен. И многу се израдвав ко го шутнаја од фирмата во последната епизода :D
    А и да ве израдвам првата епизода од 3 сезона ќе излези на 17 јануари. Јухуууууу одвај чекам да излези 3 сезона оти се заљубив во серијата. Исто и во Харви :D
    [​IMG] YES :inlove:
    А исто ми беа многу јаки ко се надуваја Мајк и Харви :inlove: [​IMG]
     
  10. LeonaS

    LeonaS Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    ljuge kaj ja gledate serijata kade moze da ja gledam i jas :)
     
  11. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    ^ Ја симнуваме од интернет, по епизоди.
     
  12. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Уште малцеее :)
    Harvey :inlove: :inlove:
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Одвај чекам Харви да го видам хаха :D :D многу ми фали серијата
     
  14. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    [​IMG]
     
  15. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Денес испадна торент од новата, веднаш ја симнав, земав сокче, грицки и се фрлив на гледање. :clap:
    God, I missed them.

    Тес ми е одвратна на квадрат, евентуално на куб. Ужасна глумуца, ни тело има, ни ништо. Идиотка, ја мразам многу. Ептен ми е драго што Мајк и се скара, не си одат они.
    А Рејчел, вао ! :) #surprise face. Ме изненади, мислев дека е како што кажа, goody - goody. Бомбастична, паметка - уф. #dream girl.
    - Divorce is on 43. Јао, болеше.

    Не се вероватни. Кај оваа глупачава треба во Убави Мали Лажливки да ја трпам, па и тука ли бре. Леле, идиотка невидена е. А, јасно беше дека Харви и се има јавено од старт.
    А Марија ?! Мило ми е што ја избркаа, уф. Таа што ја застапуваше, со наочарите, со Луис, зашто неможам да се сетам која е ? Help.

    [​IMG] [​IMG]
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Од толкава пазуза заборавив што се деси претходно,па гледав 2 епизоди од претходните.
    Добро жена му на Харви(жена му е во приваен живот Зои иначе) можела на мира да го остави у серијава барем секако дома си го има.
    Лив Харви то Дона :( и на нас.
    Малку глупо ми беше тоа со новиве асосиетц, што поише нови луѓе толку повеќе нови сцени кај што го нема Харви е тоа не е океј.
    Поарно беше Мариа него оваа плавава ватевер како и да се вика, незнам антипатична ми е тотално.
    Али тоа е што е, ама зашто мислам дека има замешано прсти тука Даниел?
    Кежуал Харви, ви се свија или не?
    ЈАс сеуште неможам да се одлучам.
    [​IMG][​IMG]
     
    На AnaKarenina, mona.s и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  17. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    [​IMG]
    Многу ми пага некогаш жал за Луис како го заебават точно е дека ги предаде ама и него страв му беше
    [​IMG]
    Најјаки ми се ама посебно Харви леле каков е,и стварно не е фер Мајк шо му го напрај она на Рејчел :(
     
  18. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    а еве нешто за сите кои се заљубени во Хaрви :inlove: :P :*
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Знаеш дека ти фалела серијата кога новата епизода ја голташ. И дур да трепнеш, завршила.
    Мораше Зои да замине, за Харви и Дона да се спојат. Ама Луис и Шила.. која хемија. :rofl: :tmi:

    Meanwhile in London.. :D

    [​IMG]
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    Се заразив максимално :) И јас го обожавам Харви :$
    Ептен добра серија,само да не прават толкави паузи,ја открив во декември,ги изгледав сите епизоди за недела дена и одвај чекав да дојде јануари