1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

  1. GoodGirl99

    GoodGirl99 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    24
    Имате место и за мене??
    Иии конечно излезе и епизодата шо ја чекав 3 месеци :)
    Зои мене ми беше многу јака и слатка и жал ми е дека си замина. Она Шила човечее ми оди на нерви, многу ми е антипатична. |( А Тас или како и да се викаше многу ме нервираше оти Мајк го сакам со Рејчел! И како и на поќето тука Харви ми е омилен лик, многу шармантен и уфф многу згоден! I fall in love with him! :inlove: :inlove:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] ова ми беше омилената сцена. И ова малото, леле срце колку е :inlove:
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Истото го помислив и јас.
    Нема туку така да го тргнат Даниел на страна, сигурно ќе го вклучат за да им направи некоја сплетка.
    Се надевам дека ќе ја вратат Мариа, баш мислам дека ќе биде освежување во целиот тим.
    Може Шила ќе го натера Луис да ја врати :) Кој пар човече! :lol:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Озбилно кој пар се Шила и Луис мене онака дури крипи ми се од исти шо се како брат и сестра се хахаха :lol: :lol: И јас мислам дека Марија ке ја вратат та нешто ке разоткрие за Мајкл и така ке се дешава нешто...а онај Даниел ми е многу антипатичен воопшто не ми одговара за улогата како смотан е некако во фацата требаше да најдат некоја појак ;)
     
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Мене Луис ми е одвратен, многу ме нервира, иако да признаам, има смешни моменти. :^)
    Шила исто како Луис. Кај ги најдоа, бре.
    Си одговараат богами, грди. :С

    Инаку, дефинитивно, имаат најинтересни quotes. Посебно Џесика и Дона. Ле - ле мајче, ги обожавам.
    Сега си ги прегледував, еве ги моите најинтересни :

    Donna: So, Chip, what makes you think that I am going to let the whitest man I've ever seen, interview for our firm ?
    Chip : Because I have an appointment.

    Donna: What time you want me to say ?
    Mike: 11:00 am ?
    Dona: Absolutely. And then maybe I can you my access to his bank accounts to buy myself a house in the Hamptons.
    Mike: 12:15 ?
    Donna: No.

    Mike: You are a foodie, right ?
    Rachel: Why do you say that ?
    Mike: Because you're the only person I've ever seen order a shrimp, red pepper and a goat cheese pizza.
    Rachel: ... I'm a foodie :) .
     
  5. GoodGirl99

    GoodGirl99 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    24
  6. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Eден многу битен моменат од новата епизода.

    “We were Ralph and Sam.”
    “Who?”
    “Ralph Wolf and Sam Sheepdog.”

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Одлична беше епизодава.
    Се изнасмеав кога Луис кажуваше за глупостите на Харолд. Your Owner. :D
    Луис и мене ме нервира некако, ама и дава специфичен вкус на серијата. :)
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Дона бе, врв ми е на серијава! :lol:
    "You’re in the office at exactly 8:00. Not early, which would mean it went badly, and not late, which would mean it went great. But exactly on time, which means…you and Zoe never went away for the weekend. What happened?"
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    И многу сакам кога ќе покажат дел од емотивната страна на Харви :wasntme:
    Делува тврд како орев, ама ова People don't leave me покажува колку само не е.
    А женичкава негова симпатична ми е, сакам почесто да ја гледам во епизодите :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Луис ми е најди го натрапникот, ама фирмата не би била тоа што е без него.
    И многу ми беше смешен кога беше во фаза на напуштање на фирмата. Таков со насолзени очи, устето му се тресе... :lol:
    [​IMG]
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Последната сцена беше, ти простувам и ти прости ми ама со поглед 8) :D
    Харви,Харви.
    Мислам дека пред крајов на серијава, треба да го видиме Спектор на зградата, заслужено и повеќе од тоа.
    Али зашто осеќам до него ќе биде Лит :D
    Луис, неможеш да го мрзиш бе, неможеш жалче беше епизодава.
    [​IMG]
    Освен кјут моментот на Дона и Харви но оне ис ливинг ју, тоа беше потешл секс момент :wasntme: ова ми беше така врвот, Харви протекив
    [​IMG][​IMG]
    Bromance :inlove: :rofl:
    Aли Харви со фаците, ахх
    [​IMG]
    Bitch Please
    [​IMG]
    Секси трн он Харви
    Али срце ми се кинеше кога даваа флешбек кога умрел татко му, сад сад фејс
    [​IMG]
    Следната епизода доста интересна и интригантна, Рејч во поход, за што само...
     
    На mona.s и RainBow им се допаѓа ова.
  10. GoodGirl99

    GoodGirl99 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    24
    Супер епизода! Одвај го чекам следниот четврток.Самтинг интрестинг ис гоинг ту хепен ]:)
    Мајк си го доби то шо си го бараше. И од маж му на Тас и од Рејчел :wasntme:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Иии еве го моментот Рејчел ко го шутна Мајк ]:)
    [​IMG] Упс, то болеше :wasntme:
    Многу ги сакам моментите со Луис и Харви. Многу ми се јаки ко ке се заедно двајцата :D
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Исто и моментите со Харви и Дона. Уште чекам нешто да има мегу нив :$
    [​IMG] [​IMG]
    И Дона најака ми е. Секогаш многу се смеам со неа :lol: :rofl:
    [​IMG] [​IMG] :lol:
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Овие 15 километри возење точак што ми се дневна маршута, никогаш не ми биле полесни како сега.
    Само буљев во екранот со слушалките на уши и не ни приметив кога ги извозев :wasntme:

    Овој Луис на моменти ми е толку наивен, човек малку да го пофали, одма во облаци лета |(
    Ама колку е мрднат бе, не можев да се соземам од смеење кога ги видов сликиве :rofl:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Колку беше радосен сиротиот кога виде дека Харви му направил смир-смир со постериве :lol:
    [​IMG]


    И многу сакам кога Џесика ќе покаже заби како права bitch ]:)
    One by one. When it’s all said and done. I’ll be the last one standing. Holding a big fat cheque in my hand.
    [​IMG]


    Енивејс, Дениел ис бек 8)
    Иако очекував дека ќе остават малку време да помине пред да го вратат во игра.
    Како и да е, ќе биде интересна следната епизода :)
     
    На mona.s, Hipster и DzingrlakaDzikica им се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Aх Луис ах, умрев од смеење на сликите Ана што ги постирала :rofl:
    Блесав.
    Момент на епизодата
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    Па,
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    Предобра беше епизодава незнам што да одовојам.
    Не е толку лоша новава, не е лигава. Mи се допадна ставот на Рејчел, ше ис нот џст а прити фејс.
    Па во фирма на која на чело е жена, покажува дека не се само убави.
    Ах Луис му беше најсмешен, уште неможам да се досмеам.
    И Даниел, со сун, ич не ми фалеше да ви кажам.
    Луис лит спешлс, МОРАВ :rofl:
    [​IMG]
    [​IMG]
    YOU’VE JUST BEEN LITT UP :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      168,9 KB
      Прегледи:
      184
    На NoellePage, AnaKarenina и RainBow им се допаѓа ова.
  13. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Примате во друштво? За Луис да не чујам лош збор, кој шмек и го дава на серијава, не ја бива без него. Ме чуди Мајк беше главната фора на почетокот, сега како некое чираче е само, не знае кај оди кај тера или само мене ми се чини? И морам да им искоментирам, те комплиментирам за изборов на аутфит, значи која префинетост. Особено Џесика и Рејчел, ма и Дона тек тук а и новава ја бива. А за костумите на Харви, ах...Со право си го носи серијава името
     
    На Hipster и mona.s им се допаѓа ова.
  14. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    WOW досега ја немам видено Џесика толку немокна ама колку беше само преуба на крајот сите се против нив,баш ме интересира сега кај ке најдат дупка за да го победат Даниел оти се изгледа дека ги држи в раце :| ми падна многу жал за Дона ко рече Харви уба си та си помисли дека неа му вели а тој на Џесика му велеше лелел вака измачување е секоја недела да чекаш нова епиозода ама еве во следната ке дојди на Харви бившата ама се надеавам ке му врати оти како шо забележав та ке сака нешто да го заеби пак :?:
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    И јас помислив на неа и рече, си викам еј, што така? Ама за жал... На Дона и подрипна срцето. Ама ко тенџерче и капаче се, кога веќе ќе се случи нешто?
    Ги изеде Даниел, губат на сите фронтови, никако да се оправат.
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Mногу напета епизода,многу.
    Тамн ќе помислиш дека се е средно, дека Мајк нашол начин како да ги извади, овој Даниел ќе ги докопа.
    Мислам дека Џесика и те како го потцени Даниел.
    Човек што е сподобен да нарави милионски финансиски криминал и за малку да не го откријат дека е он, не дека не е способен да добие постапка против Џесика.
    Ајде Мајк ја среди Моника, aма џабе, не значеше тоа дека со сигурност ќе ги добијат случаит од Фолсон фудс. Мајк некад се гледа од киломентар дека не е адвокат, најискрен пристап има од сите, а луѓето паѓаат на исреност, колку пати само го има извлечено и Харви и Џесика со негоит личен пристап и искрен муабет со некој клиент.
    И да ви кажам жал ми е за Луис кој стигне го користи. А дека нема лоша душа нема, и паметен е, финансиските договори и сите малверзации со финансии он му ги средува на Харви.
    Али интересен ми е кога ќе се налути
    [​IMG]
    И зашто мислам дека Џесика имаше друга намера кога му рече на Харви дека ќе го тргне името Харман од зградата? Незнам ама дефитивно ме изнервира малку епизидава, своеглава е и не прифаќа ништо освен по нејзино. А дека ќе губат ќе губат.
    Искрено баш сакам да се случи да изгубат и да се распадне Пирсон-Хардман или да се спојат со Зејн, и сите да почнат од ново. Нешто не им штима вака, и мислам дека Џесика ќе падне. Малку и заслужува, искрено.
    П.С Дона има муда ипол :D
    Уф како јас да му залепив 2 шлаканици е така се осетив
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    И да Харви, боже амн женава ти се топи пред очи ти се по Џесика.
    Знам јас почит, дека да е била Џесика немал да биде ни Харви, ама по секоја цена?
    Искрено Џесика ми е егоист во задње време, и несака да послуша некое друго мислење дека она не е во право.Како викаат you can never win forever.
     
    На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    И мене ме нервира Џесика во последно време. Колку само се ослонува на Харви, се од него очекува да се завршат работите. Прв пат го победи Даниел, втор пат, ај сеа и трет пат. А она што прави? Само знае да му рече, Харви, очекувам од тебе пак да го победиш. А ти да го мрднеш малку гзот и да не бидеш толку своеглава? Ми личи на ној кога ќе ја закопа главата и мисли дека се скрил.

    И за Луис ми е жал, може има интелигенција, ама не е лукав, наивен е, па сите го искористуваат. И тоа што му го рече на Даниел дека ќе го убие ќе му се врати и ќе го гризне за газот.
    Да, кога рече да се тргне Хардман мислам дека нема намера да го стави Спектор, туку мислеше на Зејн, па затоа отиде кај Роберт, нели му предложи да се спојат. Се закопаа начисто, којзнае како ќе испливаат.

    А и друго што ме нервира е тоа што никој не го фати Мајк. Сите таму се од Харвард, а он се провлече туку така, просто тоа не ми штима.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Баш!
    Научна фантастика е тоа според мене, не само што не се фалсификуваат така документи дека си дипломирал на Харвард туку и правосудниот(по нашки тоа е усвари правосуден кај нив е bar association) да бре така ќе фалсификуваш и ќе полагаш правосуден во туѓо име,што знам мене не ми е ич веројатно тоа но океј, ајде серија е.. Ама па толку се величи харвард, еве и Рејчел сега кажа јас несакам да отам на правен јас сакам да одам на Харвард, од ена страна е нешто нај нај, не само во образовна смисла, сигурно ете и не секој може да влезе и не се фалсификуваат лесно ДИПЛОМА, и баш како да го исмеваат со самата постапка дека Мајк како од шала си зема фалисфикат документи и некој не му направи бекроунд чек да види каде што учел како и зашто.
    Али пак јас викам ептен буквално гледам на работите, не се така, неможе да се така.
    Од правен аспект нема врска серијава, али ајде да не ја тупам сеа јас, серија е, знам :)
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    A пази, нели им полагаше и на други? Демек туку така се одело да се полага таму.
    Да серија е, интересна е, па веројатно треба да ги проголтаме овие работи.
     
  20. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Мене ме интересира околу ова. Ако не ти е тешко по некој пример да кажеш :) Некако чудно ми е на ваква серија да лупаат безвеза "факти и закони". Сепак на ниво е, не е некоја нискобуџетна,

    Дона го заслужи комплиментот на Харви многу повеќе од колку што го заслужува Џесика
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.