1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oдела (Suits)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 1 јули 2012.

  1. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ме намамивте со коментарите да додадам уште една серија на листата и не згрешив.Според мене една од најдобрите серии што се излезени во последниве 2-3 години.Успеав за три дена да ги изгледам сите епизоди и тоа во период кога ми е февруарска сесија :lol: И само им зборам на сите околу мене и им ја препорачувам. Од мене имаат чиста 10ка.
    Ако се преви тим и јас се приклучувам на тимот на Харви.Божееее можно ли е толку да е шарматен, убав, паметен, претставителен, храбар . . . Ахх, одамна не ми се случило да се заљубам во глумец, од времето кога Рајан Филипе беше популарен :D
    Малку искрено последните епизоди ги направија каша попара ама не е страшно.Ми е криво крајот на сезоната како заврши.Харви поразен во секое поле а и Мајкл(освен сексот со Рејчел кој беше феноменален и жешок) е во лоша позиција.
    Мене Харви не ми одговара со Дона некако, се е супер, се надополнуваат, се знаат долго време ама некако не ми идат како пар.
    Џесика и мене ми се допаѓа како изгледа, и до пред некое време како ја води фирмата но во последните епизоди се испозанесува(иако да бидеме искрени во многу наврати му попушти на Харви и секогаш беше од негова страна) А Харви е тврдоглав, што ќе си замисли мора така да биде, не е лесен колега.
    Луис ми е најсветлиот лик во серијата.Јас си го викам Зајко, со запчињата ми е како зајче.На моменти ми идеше да го истепам, со некој негови постапки, но мислам дека не беше злонамерен.Посакувам да се здружат до Харви како еден тим и да бидат против Џесика.
    Мајк првата сезона беше позастапен, некако втората не доаѓаше до израз.
    Сега ќе си чекаме долго до следната сезона што навистина ми паѓа мнооогу тешко. ;(
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Луис многу ме нервираше на почетокот, но сега, веројатно зашто ја разбирам неговата иронија и сарказам, го засакав. Се надевам во 3 сезона со некоја жена ќе го спојат, не со Шила, зашто таа ми е како мушко и ме нервира што и наплати на Рејчел.
    |(
    Убедливо серија со најубави мажи и жени. Сакам да падне секс помеѓу Харви и Дона, аман веќе, и тие се излудуваат и нас не излудуваат.

    “I am not ready to lose you, not today.”
    [​IMG]

    [​IMG]Срцкаст е тука. А најсрцка ми беше во епизодата со Катрина глупавата, кога му смести во затворот. И, убедливо, им честитам за креативноста и инспирацијата за имињата на сликите, се изнасмеав, посебно на Norma's bitch.

    [​IMG] Филингот кога ја гледаш сцената со мајка ти, и таа гледа на друга страна, а ти си среќен и се потиш, зашто конечно се случила.
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LeonaS

    LeonaS Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    луге бе дај дадете линк каде ја гледате серијата, неможе на филмовизија да ја гледам, единствено таа веб страна ја знам за филмови, ај бидете срцки и пратете линк4е. ве сакам :*
     
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    ^ Ќе ти дадам линк4е ако сакаш да си симнеш, па да си гледаш.
    Мислам дека оваа серија ја нема за онлајн да се гледа. :)
     
  5. LeonaS

    LeonaS Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    ај те молам дај прати ми линк4е, фала ти :*
     
  6. Westsiderka

    Westsiderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Само што ја излгедав последната епизода од првата сезона. И сеуште не можам да ја разберам потребава на луѓево да си ги раскажуваат тајните наоколу.Па зошто мораше да му каже на Тревор се, па и на овој затвореников аман, не е тајна ако знаат сите.

    Ептен ме копка како ќе се извлечат и што ќе каже овој. Ама ај да си оставам нешто и за утре.
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    На 16ти почнува третата сезона, значи на 17ти ќе имаме што да гледаме. :party:
    Ми недостигаше Харви. :emo:
     
    На drugarka и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
  8. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Јас последните две епизоди си ги оставив намерно за да Харви не ми фале толку многууууууууууууу!
    И сега за него ми се резервирани - вечерва сум само негова! :D
    Конечно нова сезона, радости на сите страни, Харви те сакам!
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    ^Hold your horses! Ја пушти тинејџерката на слобода, м? :rofl:
    [​IMG]
    И он те сака. :*
     
    На Hipster и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    НЦ, мене ме сака, нека не те лажи Реин, Анушке, мене.
    Или ќе го пукам еј :D .

    Туку кога дојде 15 Јули боже господе.
    Ги гледавте новие промо клипови?
    Мене ми мириса дека сезонава ќе биде најјаката до сега, се надевам дека не грешам.
    1
    2
    3
    4
    5
     
    На anuskaNESTLE, AnaKarenina и drugarka им се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Морам едно по друго, имало уште.
    (ова со 5 линка максимум не да ме нервира :devil: )

    1
    2
    3
    4


    Ова последново ми е најјако, не е право промо за 3та сезона, туку општо реклама за серијата.
    Предобра е 8)

    http://www.youtube.com/watch?v=iDRTcRa1Aic
     
    На teddybear, AnaKarenina и drugarka им се допаѓа ова.
  12. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Новата епизода? Anyone? :)

    Ми требаше малку време да се вратам во шемата, имав подзаборавено на случките од претходната сезона.

    Иако се добар тим, сакам да ги гледам Харви и Мајк на ваква релација. Нека ги остават вака уште некое време за да си ја докажуваат лојалноста, да биде поинтересно :)

    Мајк и Рејчел баш ми се слатки, само се надевам дека нема сезонава многу да го тупат со нивните кавги и нема постојано да бидат on-off. Ќе ми здосадат така...
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Луис бе :lol:
    [​IMG]
    Сакам сезонава да го вратат во игра, а не само да го користат како кловн во серијава, за да ја разбијат сериозноста. До душа, таков лик си е, ама сакам да го гледам и во друго издание :wasntme:
    “Harvey is not Superman anymore. He is Batman. And Batman needs Robin.” - Срцка :lol:

    Како и да е - ќе биде интересна сезонава.
    Харви vs. Џесика - уф, уф...
    [​IMG] [​IMG]

    Патем, Breaking Bad се уште ми е серија на прво место во однос на сценариото, ама Suits е веднаш под неа :wasntme:
    [​IMG]
     
    На VAGA91, Hipster и teddybear им се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Одлична беше епизодава, почеток на интересна сезона.
    Харви против Џесика... Занимливо, навикнати сме да ги гледаме заедно како се борат. Уште одма да кажам дека сум тим Харви. Нормално. :lol:
    Мајк и Рејчел ми се супер пар, се сложувам со АнаКаренина, само да не биде плукни-залепи, па да станат ко шпанска серија.
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Добар почеток на сезоната...
    падна одма уште секс, фала богу не мораше да чекаме уште 20 епизоди за Мајк и Рејчел. :D
    R: I don't want any comments about how messy the place is.
    M: Ok. And what would clean look like?
    :rofl:

    Па стварно бре, де Рејчел дојди зачисти кај мене. :D
    Луис срцка, како наседна бре, за едни пенкалца и чоколатца.
    Дони беше малку посмирена, фала богу немаше од нејзината хистерија и рипкање наоколу како полументална... плус, кога го зафркаваше Луис (Хитлер) беше закон.

    Ок епизода, очекувам да стане и поинтересна, јас сакам Џесика и Харви да се во војна, 'cause the bitch deserved it!
    ]:)

    А Скоти... па жалничко беше малку реално. Женава запна - кажи ми нешто, па кажи ми... очекуваше веројатно да и` каже дека ја сака.
    Од - ми значеше, ми значиш и секогаш нешто ќе ми значиш до - те сакам, има така многу разлика... :|
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Подобра епизодава не можеше да биде, искрено ме изненади, мислев дека многу потраљаво ќе почнат.
    Харви никогаш не сум го видела полут и позбилен од сега и поодмаздољубив. Но може да види и сам каде завршуваат предавниците, иаку работава беше вратка за вратка, сепак мислам дека this is not gonna end well. Oвој Дарби ќе ги искористи и фрли двајцата како влажна марамица кога ќе се исуши.
    Али која лепота е боже, ми фалеше ненормално многу.
    Насмевкава, милон долара, м 8)
    [​IMG]

    Епизода втора- "I Want You to Want Me", ехх....
    http://www.youtube.com/watch?v=ADOh1ZGMvro
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  16. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Колку јак почеток на 3 сезона! :clap:
    Јасно и гласно изјавувам дека сум заљубена во Харви :inlove: Божееее каков лик, каков став и каква насмевка.
    Darby: You want to take down Jessica.
    Harvey: Yes, I do.
    :rock:
    Џесика и Харви -.Тоа е тоа што го чекав цело време.Карактерно се прејаки и супер си функционираа како пријатели но сега како непријатели ќе биде прејако да ги гледаме како се јадат.
    Дона, Луис и Хитлер :rofl:

    Сакам да се смират Харви и Мајк и да бидат пак во ист тим.Се гледа дека на Мајк му е многу криво
    И за крај
    треба на се да се внимава :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  17. VAGA91

    VAGA91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    К о н е ч н о. Колку ми недостигаше серијава....
    Добар старт на трета сезона.

    [​IMG] ]:) :lol:
     
  18. sarricka

    sarricka Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    26
    Кога игра и на кој програм серијава? :) :)
     
  19. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Сега почна трета сезона прва епизода инаку ја нема на тв, само на нет ќе мора да ја симнеш.
    Следната епизода е за 5 дена.
     
    На sarricka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    Добра им беше гостинкава епизодава, Кејтлин од Гејм оф троунс. :lol: Срцка е.
    Треба да имаат уште еден гостин од Игра на тронови, не знам кој ќе биде само.