1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oмилените десерти на секој хороскопски знак поединечно!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 26 август 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  [​IMG]

  Овенот сака лесни и здрави десерти

  Овенот вечно се бори со својот изглед, па затоа за десерт ќе се одлучи само ако се работи за здрави штрудли или ролати со интегралнно брашно. Бидејќи обожава зачини, тој ги сака и слатките со цимет, мускатно оревче и ѓумбир. Сепак, неговата внатрешност мора да биде лесна.

  Омилен колач: Кекс со цимет и ѓумбир


  Бикот сака колач со сирење

  Бикот е земјен знак кој сака домашни, традиционални десерти. Тој е голем љубител на млечните производи, па затоа секој колач со сирење може да го одушеви. Голем гурман е и знае многу за десертите, па затоа несомнено на прво место му се кремастите десерти кои се неодоливо декорирани со јаболка, шлаг, карамела и што ли уште не.

  Омилен колач: Cheesecake


  Близнаците обожаваат овошни колачи

  Близнаците обожаваат лесни десерти со умерено количество на шеќер. Сите овошни колачи за Близнаците се вистинско уживање. Бидејќи тие не сакаат да поминуваат многу време во кујната, нивните колачи најчесто се едноставни со многу свежо овошје и шлаг.

  Омилен колач: Мини тартови со капини,банана и шлаг


  Ракот е најголемиот зависник од чоколадо

  Чоколадото е утеха и радост за секој Рак, бидејќи нема поголем зависник од него. За него не се тешки и најслатките десерти. Уживаат во кремови од чоколадо, овошни колачи со многу фил или пак во обичен мус. Овој знак обожава и десерти со алкохол.

  Омилен десерт: Чоколаден пудинг или мус


  Освежување за Лавот

  Лавот сака големи десерти. Што повеќе, тоа подобро. Најдобро му одговара колачот со лимон или пак со било кое освежително овошје, бидејќи тој просто ги обожава таквите вкусови. Него најнеодоливо му делуваат сладоледите со различни вкусови, како и тортите со овошен фил.

  Омилен десерт: Пита од лимон


  Девицата попрво ќе испие кафе отколку да изеде колач

  Девиците сакаат да се хранат здраво и пазат на прехраната. Прекумерното уживање во слатките и колачите не доаѓа во предвид. Девицата попрво ќе посегне по здраво фрапе од ванила и јагода, отколку за тежок кремаст колач.

  Омилен десерт: Овошно смути

  [​IMG]

  За Вагата може било што со јагода

  Вагата ги обожава слатките во розовите тонови и со многу јагоди. Разладените десерти кои се речиси замрзнати се првиот избор на кој ќе се согласат. Секој колач кој содржи желатин, јагоди или јогурт се на врв на листата на омилени десерти. Освен на вкусот, Вагата паѓа и на дизајнот, па најмногу ќе биде одушевена од неодоливо украсен колач.

  Омилен десерт: Јагоди во чоколадо


  Скорпијата не одолева на темната чоколада

  Страста е основната карактеристика на овој знак, па затоа на Скорпијата најомилен десерт и е темната чоколада во комбинација со вишна. Обожава слатки бонбони слични на cherry и сè што во себе содржи горчлива нота.

  Омилен десерт: Чоколаден колач со кандирани вишни


  Стрелецот сака сè што е егзотично

  Стрелецот обожава десерти кои потсетуваат на егзотичните краеви. Во своите колачиња сакаат да има манго, диња или кокос. Стрелецот не е љубител на тешки десерти и сака сè што во себе содржи нешто необично.

  Омилен десерт: Смрзнати десерти со егзотично овошје


  Традицијата е најдобриот вкус за Јарецот

  Јарецот ужива во традиционалните слатки кои ги припрема во својата кујна. Секој колач сака да го зачини со цимет, ванила или бадеми, па затоа неговиот омилен колач е оној кој ќе го приготви следејќи некој стар рецепт, оставен во наследство.

  Омилен десерт: Баклава


  Водолијата го спојува неспоивото

  Општо е познато дека Водолиите сакаат сè што е необично, па така е и со слатките. Секогаш од по ново ќе проба да спои нешто неспоиво, па затоа колачите на Водолиите истовремено се и слатки и солени. Сака желатин и многу овошје.

  Омилен десерт: Тарт со јогурт и овошје


  Рибите сакаат слатки со малку шеќер

  Ако може да бираат, рибите секогаш би одбрале слатки кои содржат малку шеќер, а многу витамини, па затоа секогаш кажуваат големо ДА на луксузните и здрави десерти. За нив одлични се овошните сладоледи кои ќе ги разладат на високите температури.

  Омилен десерт: Овошен пудинг
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Точно дека се бори секогаш со изгледот :D.
  Ама ова па и не ми е омилено, класика сум ти јас, палачинки, чоколадо... :).
   
 3. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Ос
  вежување за Лавот

  Лавот сака големи десерти. Што повеќе, тоа подобро. Најдобро му одговара колачот со лимон или пак со било кое освежително овошје, бидејќи тој просто ги обожава таквите вкусови. Него најнеодоливо му делуваат сладоледите со различни вкусови, како и тортите со овошен фил.

  Омилен десерт: Пита од лимон
  Воопшто не е точно за мене. :puke:
   
 4. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Вага точно е,се до еден збор :wasntme:
   
 5. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107

  И тоа е единственото нешто што знам да го правам!!!!!
   
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  лав :) и така и така :)
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  За Вагата може било што со јагода

  Вагата ги обожава слатките во розовите тонови и со многу јагоди. Разладените десерти кои се речиси замрзнати се првиот избор на кој ќе се согласат. Секој колач кој содржи желатин, јагоди или јогурт се на врв на листата на омилени десерти. Освен на вкусот, Вагата паѓа и на дизајнот, па најмногу ќе биде одушевена од неодоливо украсен колач.

  Омилен десерт: Јагоди во чоколадо

  Најточно :D
   
 8. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Кога прочитав „Ракот е најголемиот зависник од чоколадо“ си помислив да не ми дошол некој кај мене дома да ме шпиунира? :^)
  Се е точно а посебно сакам десерти со алкохол. :D На дедовците сум се метнала. :lol:
   
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.998
  Пол:
  Женски
  Во голем дел точно :)
   
 10. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  461
  :puke: ....глупост....
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Ракот е најголемиот зависник од чоколадо

  Чоколадото е утеха и радост за секој Рак, бидејќи нема поголем зависник од него. За него не се тешки и најслатките десерти. Уживаат во кремови од чоколадо, овошни колачи со многу фил или пак во обичен мус. Овој знак обожава и десерти со алкохол.

  Омилен десерт: Чоколаден пудинг или мус


  VISTINA COKOLADO :D
   
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.670
  Допаѓања:
  53.533
  Пол:
  Женски
  Близнаците обожаваат овошни колачи

  Близнаците обожаваат лесни десерти со умерено количество на шеќер. Сите овошни колачи за Близнаците се вистинско уживање. Бидејќи тие не сакаат да поминуваат многу време во кујната, нивните колачи најчесто се едноставни со многу свежо овошје и шлаг.
  Омилен колач: Мини тартови со капини,банана и шлаг
  Башшш така ;) :rofl: :inlove:
   
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Стрелецот сака сè што е егзотично

  Стрелецот обожава десерти кои потсетуваат на егзотичните краеви. Во своите колачиња сакаат да има манго, диња или кокос. Стрелецот не е љубител на тешки десерти и сака сè што во себе содржи нешто необично.

  Омилен десерт: Смрзнати десерти со егзотично овошје

  Не баш,повеќе сум по чоколадото ]:)
   
 14. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
  Освежување за Лавот

  Лавот сака големи десерти. Што повеќе, тоа подобро. Најдобро му одговара колачот со лимон или пак со било кое освежително овошје, бидејќи тој просто ги обожава таквите вкусови. Него најнеодоливо му делуваат сладоледите со различни вкусови, како и тортите со овошен фил.

  Омилен десерт: Пита од лимон

  Точно до некаде :)
   
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  14.164
  Пол:
  Женски
  Мооолим? :D
  Овие изгледа не ме виделе како „посегнувам“ по благо. Па да видат како доаѓа во предвид. :D
  И тоа баш напротив, не пијам кафе.
  Единствено е точно со фрапето. Само што јас си го правам со јагоди и млеко. И го обооожавам. :rofl:
  А тоа смутито никогаш го немам пробано. :wasntme:
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  Рибите сакаат слатки со малку шеќер

  Ако може да бираат, рибите секогаш би одбрале слатки кои содржат малку шеќер, а многу витамини, па затоа секогаш кажуваат големо ДА на луксузните и здрави десерти. За нив одлични се овошните сладоледи кои ќе ги разладат на високите температури.

  Омилен десерт: Овошен пудинг

  Па донекаде е точно :)
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.247
  Пол:
  Женски
  Точно така, chocolate baby :D
  Ако некој сака да ме освои тоа ќе го постигне со чоколада, што и да е чоколадно да е :D Мада поштувам и овошни десерти.
   
 18. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.557
  Допаѓања:
  45.144
  Кај мене (стрелец) ја промашиле на големо. Овошје во десерт не поднесувам, а посебно не манго или останатите овошки што ги спомнале.
  Омилени десерти ми се чоколадните.
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.706
  Пол:
  Женски
  Точно, погодиле се’. :)
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 20. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  319
  Овенот сака лесни и здрави десерти

  Овенот вечно се бори со својот изглед, па затоа за десерт ќе се одлучи само ако се работи за здрави штрудли или ролати со интегралнно брашно. Бидејќи обожава зачини, тој ги сака и слатките со цимет, мускатно оревче и ѓумбир. Сепак, неговата внатрешност мора да биде лесна.- точно

  Омилен колач: Кекс со цимет и ѓумбир- неточно