1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oмилен предмет?

Дискусија во 'Образование' започната од Anggie, 7 октомври 2010.

 1. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  36
  Учам само програмирање и англиски си ги обожавам. Останатото несакам ни да чепкам :lol: колку и да читам не ми влева во главата, а посебно математика :|
  Кој е вашиот омилен предмет?
   
  На en5 и Ferhunde-L им се допаѓа ова.
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Англиски и Математика :D
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Современ англиски. Леле просто ја обожавам професорката. А и во споредба со другите предмети, овој е петка! Исто како во средно, дури и поубаво.
   
  На Iza.bella777 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Macedonian-Girl

  Macedonian-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  14
  Хемија :)
   
  На Heyhi, Iza.bella777 и monii91 им се допаѓа ова.
 5. NICKRIVERS

  NICKRIVERS Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  11
  географија :)
   
 6. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  Биологија.
  Ги сакам и јазиците, посебно англиски и германски, но биологија ми е вечната љубов :)
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Македонски јазик и хемија во средно.
  Српски јазик и антропологија на факултет.
  (Професорот го прави предметот интересен и омилен, во секој случај). ;)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Македонски!
  Го обожавам, најинтересен ми е, и најлесен. Иако не е.
  Математика.
  Исто како македонскиот јазик, ми е омилен, иако понекогаш знае да биде тежок, и да размислувам со часови што како. А и професорката по математика си ја сакав така ептен, па затоа.
  И Биологија!
  Љубопитна сум, па..
  И програмирање.
  Зошто? Не знам ни јас. Има некоја хемија. :D
  Гледам така, со подзината уста и се воодушевувам.
  Тие предмети секогаш ми биле омилени. :)
   
  На Cynthia и Anggie им се допаѓа ова.
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Во средно Организација.
  На факултет Поетика на фикцијата.
   
 10. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.199
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Во средно македонски и англиски.
  А сега на факултет....па лани омилен ми беше фонетика,оваа година современ англиски(од истата професорка што ми предаваше фонетика).
   
 11. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Англиски и Биологија :) (неможев само за 1 да се одлучам ) :$
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  1.Македонски
  2.Математика
  3.Програмирање
   
 13. feminna09

  feminna09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  14
  Историјааааааа ;D едноставно го обожавам предметот особено темите за Прва и Втора св.војна , а и англиски си сакам :)
   
 14. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  749
  Математика! ~ Предмет кој е различен од другите и кој те поттикнува да размислуваш не само да учиш напамет.
  Хемија,Физика и Биологија :) -Многу лесно сфаќам и ми се интересни.Всушност сите природни науки ми одат од рака 8)
  А инаку јазиците ги обожавам и ги сметам за релаксација,не за школски предмети,бидејќи сум далеку понапред од она што го учиме на школо :)
   
  На bickag му/ѝ се допаѓа ова.
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  мацуш се што наброи имам сега на факултет ... а да дојдеш некој испит за мене да полагаш јас све тоа мразам... :rofl:

  Инаку обожавам јазици ... и интересни ми се предмети како психологија социологија и слично ... а некој поомилен сега за сега немам :)
   
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Македонски и англиски! :l:
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Англиски и хемија, истотака.
   
 18. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  омилен :?:
  според мене зависи до професорот, ако тој не знае да објасни, се разбира дека нема да го сакаш предметот, ако знае ќе го сакаш, на пример математика во основно обожавав, сега мразам......
  сега омилен предмет биологија би рекла :)
   
 19. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Математика и Бизнис :)
   
  На Anggie му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Додека бев во средно омилени ми беа англиски и италијански јазик.