1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсаменост!

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 12 мај 2010.

 1. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Мн. страшно нешто дали се плашите од осаменоста се плашам да не останам засекогаш сама имам друштво но не исто долго време сум немала дечко се чуствувам мн. осамена на моменти размислувам за самоубиство мн. ми е тешко, мн. е тешко кога немаш никој знам дека е најубо да си слободен ама понекогаш е и досадно се плашам дека никогаш нема да ја пронајдам мојата сродна душа или дека никогаш нема да си фатам дечко, мн. ми е страф од иднината знам дека надежта последна умира ама LONLINNES IS KILLING ME :(
  POZZZZZZZZ
   
  На Pembe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Klara20

  Klara20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  devojce, so vreme ke si dojde se, i tvojata srodna dusa, i poubavi momenti za tebe, samo nemoj so losi misli zasto taka nema da si pomognes, se ke si dojde koga najmalce ke ocekuvas. a vo meguvreme uzivaj vo mladosta, iskacaj so drustvoto pa mozebi i ke zapoznaes nekoja interesna licnost, zapisi se na nekoj kurs, na nekoja aktivnost, ke zapoznavas poveke luge i vremeto ke ti minuva brzo. skoro sekoj se plasi od osamenost, no nemoj so losi misli, ete prevzemi nesto , vkluci se vo nekoja aktivnost da ti bide interesno, da ne moras da razmisluvas za toa. uzivaj vo zivotot, eden den ke si ja baras mladosta :)) znam deka ne e isto koga nekoj ke ti go kaze ova a sepak ne znae kako se cuvstvuvas, zasto i jas cesto znam da imam losi misli i nekoj strav vo mene, i se obiduvam da se smenam, moram...
   
 3. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  533
  Јас до сега не сум имала дечко но сум тотално заљубена во еден кој не покажува никакви знаци. На моменти ми е потребна поддршка од него но него го нема па утеха барам кај моите најверни другарки. Ќе ме расположат ќе се изнасмееме на момент ке заборавам на него. Но одам дома и пак е истото : ми фали, тешко ми е што сум сама, и сепак во мене гори искрата дека некогаш ќе ја најдам мојата сродна душа иако тоа во денесно време е многу тешко, а во мал град како што е мојот тоа е и невозможно. Ама не се плашам ако останам сама можеби таква ми била судбината и то е то. Морам да се помирам со реалноста и вистината. :( :|
   
  На Детето во пижами и dolly.doll им се допаѓа ова.
 4. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Е мене искрено не ме плаши тоа дека нема да ја пронајдам сродната душа. Немам дечко веќе три години и воопшто не се чувствувам осамено. Па има време, сега сакам да се изнауживам во животот бидејќи знам дека со секоја љубов идат и проблемите.Немојте да се грижите.
  бацки :*
   
  На Alexsis и Детето во пижами им се допаѓа ова.
 5. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  imate i vie pravo i jas isto kako tebe ne sum imala decko 3 godini ama ponekogas e dosadno bez decko mi nedostasuva vistinska ljubov , samo treba bez razocaruvajna ama ponekogas e mn. tesko da ne se razocaras :D
   
 6. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  tesko e koga nemas nikoj mn. se plasam od idninata da ne ostanam zasekogas sama mn. e strasno nikoj ne mozid a zivej bez ljubov, ljubovta e osnoven dvigatel na zivotot se prasuvam dali postojat srodni dusi za sekoj ili samo taka ne zalazuvaat :D
   
  На Alexsis му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pinar

  Pinar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  imate pravo deka se kje si dojde vo svoe vreme,no nekogas i koga ne imame decko ednostavno imame potreba od onaj "vistinskiot" :)
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не треба да се чувствувате осамени, посебно не во овој период од животот кој треба да ви биде најубав и највесел. Во овие години во цутот на младоста ако не изживееш,подоцна во брак кога ќе дојдат проблеми ни толку. Можеби немаш дечко, но сигурна сум дека имаш добри пријатели во чие друштво можеш да се забавуваш. Не знам зошто толку те погодува тоа што немаш дечко, има луѓе кои се одлучуваат цел живот да го поминат сами, па живеат. А ти помислуваш на самоубиство!? Дај, те молам, времето тече и многу нешта се менуваат. Излегувај, дружи се, биди весела и позитивна, и ќе ја најдеш и ти сродната душа!
   
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Уживај дури си без дечко, после ќе ги бараш овие денови. Толку имам да ти кажам.
   
  На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GuitarHero

  GuitarHero Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Во случајов добив впечаток дека ти сама си правиш да се чувствуваш осамено.Со тоа што ќе седнеш во еден ќош со скрстени раце и ќе плачеш нема да направиш ништо за да ја победиш осаменоста.Самоубиството е крајното нешто на кое никогаш НЕ смееш да помислиш,а камоли да го направиш :!: .Животот е еден и секогаш се насмевнува кога најмалку очекуваш.Излези и препушти му се на мигот.Пред се забавувај се,а другото само ќе си дојде. ;) Како што гледам имаш 21 година.Сеуште си на почетокот на животот,не се предавај лесно. ;) Секој понекогаш се почувстувал осамен,но не е решение да се затвориш во себе. :)
   
  На Philosopher му/ѝ се допаѓа ова.
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Со самото тоа што ке запознаеш нови лица и тебе ќе ти биде подобро,ќе се чувстуваш посреќна и така ќе го запознаеш таканаречениот совршен.И мене на моменти ме плаши осаменоста но секогаш успевам да ги пребродам тие моменти ..и на крај си викам ...па јас не сакам да имам дечко ..и стварно сега засега ми е супер и вака има време.И потполно се сложувам со Гитар Херо ;)
   
  На Selman му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Maktub

  Maktub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Na mene i na site moi drugarki ni se slucuva togash koga nema nikoe mashko vo nashite srca,togash koga sme osameni, toa e period koj trae najdolgo vreme.Se zatvorash vo sebe,zdodevno ti e,ne si za vo drushtvo i togash e mn poteshko da zapoznavash novi lica i da priogjaat licnosti od sprotivniot pol,dodekaaa..Sekogash koga si imame decko ili barem simpatija,e togash ke se pojavat ushte trojca deckovci koi ke ni se pushtaat i koi ke probuvaat da ne osvojat,a toa e zatoa sto koga sme vljubeni sme high i sme sekogash vedri i dobro raspolozeni,pa zatoaa..za da trgnes vo potraga po svojata srodna dusha samo odi optimisticno i so nasmevska na liceto i voopshto nemoj da mislish za toa dali ke go sretnesh "covekot na tvojot zivot".Samo so dobro raspolozenie i optimizam odi vo zivotot i bidi sigurna deka toj ke te najde tebe..pozzzz:***
   
  На aleknovy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496

  Kade i da se svrtam po forumov, se chitam: sve vo svoe vreme, se vaka se taka .. epa na .!. se vaka ( izvinete ali mng sum napnata od vakvi s*anja)
  Cvetche... I jas sum vo ista situacija kako tebe.. Mng sum osamena i za shto i da pokrenam inicijativa se mi propagja u voda.. Taka da... Ja reshiv da se otkazham od se.. I povekje ne mi e gajle za nishto .. :worried:
   
 14. GuitarHero

  GuitarHero Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Епа кога си исполнета со негативна енергија... Користи вакви фрази и ќе бидеш осамена (извини и ти вака што ти кажувам директно).Ако само кукаш од страна и седиш со скрстени раце мислиш се' ќе се реши ? :?: Доколку мислиш вака многу погрешно мислиш...
  А тоа што се ти пропаѓа во вода,изгледа дека не се трудиш доволно,кога нешто сакаш ако си доволно упорна ВЕРУВАЈ дека ќе се исполни,но пак ќе ти повторам МОРАШ да се потрудиш ти сама и никој друг. :!:
  Многу се иритирам кога ќе прочитам 15 - 16 годишни девојчиња дека биле осамени,животот им пропаѓа,креваат раце од се' и сл. Дајте малце цел живот е пред вас,сите имаме некои фази кои не фаќаат на период.Доколку не го издржите овој период кој ве чека сега,мислете му ја понатака.Кога сте тажни поради тоа што ви раскинал дечкото,сте загубиле другарка,не ве пуштаат вашите да излезете и сл. размислете дека некои луѓе немаат кров над глава,спијат на улица во картонски кутии,немаат родители,детството го поминале со милион маки и потешкотии,имале насилни родители... не би сакале да бидете во нивна кожа НИКОГАШ,искрено не би сакал ни јас.Затоа се радувам на тоа што го имам,имам родители,сестра,дом,образование,пријатели...Имам куп причини кои би можеле да ме направат тажен,меѓутоа ги занемарувам и гледам на позитивната страна.
  Не е дека неможеш да направиш да се чувствуваш среќно и исполнето,посакувано и љубено,ТУКУ НЕ САКАШ.
   
  На Skone му/ѝ се допаѓа ова.
 15. skywalker

  skywalker Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Некои се во врска и бараат слобода .. но тебе потполно те сваќам ..
  подобро да чекаш да се појави оној вистинскиот отколку да бидеш повредена од некој што не те заслужува :)
  и да .. САМОТИЈАТА Е ТЕШКА НО СЛОБОДАТА НЕПРОЦЕНЛИВА ! :)
   
 16. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Kade i da se svrtam po forumov, se chitam: sve vo svoe vreme, se vaka se taka .. epa na .!. se vaka ( izvinete ali mng sum napnata od vakvi s*anja)
  Cvetche... I jas sum vo ista situacija kako tebe.. Mng sum osamena i za shto i da pokrenam inicijativa se mi propagja u voda.. Taka da... Ja reshiv da se otkazham od se.. I povekje ne mi e gajle za nishto ..


  hehe i mene mi e isto kako tebe totalno te razbiram mn. mi idi da se samoubijam ne mi se zivee poveke nemam vojla za zivot, psamenosta e bolno nesto a inace mislam deka mi evreme da si najdam decko na mesto i koga sakam da imam seriozna vrska nikoj ne me saka ne mi prioga ti ide da se otepas ednostvano nemam zborovi a premnogu se stramam za jas da mu prijidam na nekoj, ama to e to vaka ne se zivej

  Ljubovta dava zivot, i zivotot e sozdadden za da davas ljubov e na da bides sam :((((
   
 17. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  hehe i mene mi e isto kako tebe totalno te razbiram mn. mi idi da se samoubijam ne mi se zivee poveke nemam vojla za zivot, psamenosta e bolno nesto a inace mislam deka mi evreme da si najdam decko na mesto i koga sakam da imam seriozna vrska nikoj ne me saka ne mi prioga ti ide da se otepas ednostvano nemam zborovi a premnogu se stramam za jas da mu prijidam na nekoj, ama to e to vaka ne se zivej

  Ljubovta dava zivot, i zivotot e sozdadden za da davas ljubov e na da bides sam :((((
   
 18. MiteDupev

  MiteDupev Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Кога сум у врска немам слобода а кога сум сингл ми е најубаво :) а кога се чуствувам осамен до мене се моите другари пиеме , се дружиме и не се замарам :)
   
 19. B.B.B

  B.B.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4

  Делиме исто мислење...и мене навистина од се ми е доста...имам чуство дека навистина се затворив во себе и дека почнав да уживам во тоа гледајки се како тонам и тонам во осаменост...а боли кога ке размислиш и кога ке слушнеш дека сите уживаат во летото во авантури друштво ...а јас уживам во осаменоста...кое проклетство...Господ ме заборавил....другарките со дечковци,а јас ...дома пред компјутер во друштво на балади,понекогаш некој разговор на мсн ...и гледам искрено дека преку ден само сакам да спијам и што помалку време поминувам будна толку по добро не размислувам и не јадам глупости од осаменост и од немање што да правам... :|
   
 20. girl88

  girl88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Devojko B.B.B se poistovetuvam so tebe ama poptpolno....Resiv da ti pisam ne deka znam kako da go resime problemov tuku ako ti e utesno da znaes deka ne si sama i edinstvena koja e osamena :) Mene nekogas mi e polesno koga znam deka delam isti problem so nekoj :) No ajde da ostanime optimisticni .Letoto e dolgo i e pred nas :)Iako imame izgubeno volja da se potrudime da ne se izolirame,da se druzime,da setame,da bidime pokumunikativni pa redno e Gospod da pomisli na nas i da ni isprati nekoj da ne usreki :) Pa kako velat,srekata vredi da se ceka :)I kako sto procitav eden komentar na forumov, SAMOTIJATA E TESKA NO SLOBODATA NEPROCENLIVA (iako mi e dosta od slobodava ) :) Pa ajde devojko hrabro i tebe i mene :) Se ke si dojde na mesto,pa da se pofalime :)