1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсаменост!

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 12 мај 2010.

  1. tralalala

    tralalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Секако, добре ни дојде :) Кога си осамен мислиш дека само на тебе ти се дешава тоа, ама ние многу сме биле.
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Периодов сум крш, пробувам да не ме погоди една вест ама не можам.
    Ми се искача, сакам да запознавам луѓе и да се дружам, ама нема со кого
     
    На poppie и Gentlemen им се допаѓа ова.
  3. tralalala

    tralalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    з
    Зашто крш ? Што ти се случи? Преку ден ајде де на работа со луѓе наваму натаму ама дома коа ќе си дојдеш и коа ќе ти се искача ама нема со кого, лошо... :(
     
    На Decibel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gentlemen

    Gentlemen Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2017
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    zosto nemas so kogo nikoj ne saka da te druzi ili ti si takva zatvorena ne sakas so nikoj da se druzis?
     
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас сум секогаш за дружба и нови познанства, која девојка е за нека ми пише слободно :)
     
    На Sweetlove_0312, candy.cane, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Епа тие што не се омажија имаме измешани распореди и ретко се гледаме. Тоа е
    Животот си го носи своето
     
    На Decibel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. 100nogalka

    100nogalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    207
    I jas sum mnogu osamena neznam sto da pravam po cel den spiam ili jadam
     
  8. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    зима :)
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Crumica

    Crumica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2018
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Svatete deka ne ste sami na svetov . Seuste ima vreme . Niz zivotot ke sretnete mnigu lugje i site imaat nesto vo sebe , nesto poucno. Sekoja licnost e ispratena vo zivotot da ve nauci na nesto . Jas so svoj licen primer ke vi kazam . Rodeni sme ista godina ,krsteni vo jsta voda i ednostavno cel zivot sme zaedno. No sega pocnav tolku da svakjam nekoj raboti i tolku mnogu nesta nauciv . Najvaznoto e sto sum bila mnogu naivna k na se sum veruvala i ne sum se bunela i ne sum kazala nisto za da navredam nekoj. I eta eden den zaedno bev so nea vo grad i sretnav uste edna zena koja pobara telefon od nas kako da go izgubila nejziniot , a do nea imase uste edna zena . I jas rekov deka nemam baterija bidejki mi bese somnitelna i drugarkata isto i otide kaj drugi lugje . Pred nasi oci im go ukrade telefonot. Togas taa zena bese ispratena vo mojot zivot za da svatam deka sum bila naivna i deka pocnav da sozrevam i da ne bidam tolku naivna . I jas na momenti si legnuv vo soba i placev . Svativ deka nepravam nisto dkbrk tuku samo loso . Se promeniv za 360 stepeni . Svativ deka zivotot e eden i deka treba celo vreme da se smeeme i da ne taguvame i celiot tovar na svetot ne treba da go zemame na svoj grb. Treba da bideme blagodarni i koga togas ke se pojavi licnost vo vasata zjvot kako srodna dusa ili najdobar prijatel/ka ve sakam

    Ke se pojavi koga najmalku ocekuvate
    Ps : sorry sto pisuvam na latinica pisuvam od telefon
     
    Последна измена од модератор: 27 ноември 2018
    На candy.cane, Prijatelot, Liu и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Vesna24

    Vesna24 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Тешете се со мене. По осамена во живот не сум била. 40 годишна сум, никогаш немажена. Пред две недели почина мајка ми, останавме сами со татко ми. Врв на се, на работа никако да ми дадат решение. Тешка е осаменоста. Најтешко ми е за празници.
     
    На kirilovbe, lovely91, Deni87 и 6 други им се допаѓа ова.
  11. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Осаменост? Шо е тоа??
     
  12. kathy es

    kathy es Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите.

    Еден интересен сајт за запознавање нови личности:

    https://interpals.net/

    п.с. Сајтов не е само за врски туку повеќе за разговори со луѓе кои имаат слични интереси!
    п.с. 2. Не рекламирам ништо за некаква корист, онака само мал предлог ако некој сака да прошири круг на пријатели.

    Поздравче
     
  13. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Осаменоста не доаѓа само кога нема никој околу вас. Многу е потешка кога имате луѓе околу себе а празнината никако да се пополни. :?:
     
    На buba4e89, Brinetka, Girly90 и 11 други им се допаѓа ова.
  14. nikolasavikj93

    nikolasavikj93 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2019
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Pa vaka bi sakal da spodelam kako se custvuvam i se nadevam deka ke imate razbiranje
    Veke podolgo vreme sum sam ne sum imal devojka veke 3-4godini i toa sto sum go imal prethodno ne bilo nisto dolgo pa problemot mi e sega vo toa sto se custvuvam osameno i sum vo kriza bi rekol ama ne vo kriza za seks nego vo kriza za razbiranje za muabet se osekjam kako da sum nevidliv lugjeto ne me gledaat prodziren sum ne sum osetil deka nekoj me posakuva podolgo vreme ne sakaat da zborat so mene i da me steknat kako novo prijatelstvo ako nisto drugo ednostavno nevidliv i neznam sto da pravam mi fali razgovor mi fali da znam deka na nekoj mu znacam i red drugi takvi raboti mn sum osamen i se osekjam kako ovaa kriza da e do mene kako jas da sum los i deka problemot e vo mene nekoj so slicen problem ili iskustvo da spodeli da pise moze ke pomogne
     
    На 100nogalka и _Catherine_ им се допаѓа ова.
  15. _Catherine_

    _Catherine_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.323
    Пол:
    Женски
    @nikolasavikj93 Јас сум со таков проблем, само што сакав да отворам во темава и да напишам нешто слично на твоето.. Па сега вака да ти кажам, јас никогаш не се имам заљубено и оддалечена бев од друштво одреден период, друштвото не ми одговараше, многу љубомора имаше, корист, ама јас сепак се дружам со нив, излегувам на кафе ваму таму ама не се искажувам сѐ што имам да се искажам на некого, не се доверливи за тајни, немам некого со кого можам да споделам шо ме мачи, шо ми лежи на душата.
    Значи, и јас барам другар, другарка со кого можам да се советувам за било што, страв имам од помислата дека сум осамена, ме јади одвнатре таа помисла ама секогаш наоѓам утеха во тоа дека постои надеж, имам можности и имам способност сама да се снаоѓам низ животов и сама да си пронајдам некој со кого ќе зборувам отворено, секако и јас би сакала да сум од помош и јас можам да сослушам некого да ми раскажува за неговите маки.
    Па си мислев ако сакаш слободно мене можеш да ми се обратиш за да можам да помогнам а со самото тоа и мене можеш да ми помогнеш. :)
     
    На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Cleonika

    Cleonika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    464
    Дали сеуште има осамени тука?

    Јас постојано на тоа мислам..во средни 20ти години.. најубавите години, веќе 3 год сум сама.. И не би сакала да генерализирам, ама сите обиди за состаноци, неуспешни... Мажи нестабилни...неискрени.. извртени вредности.. луѓе во кои што не може да се верува. Едноставно не сум дете веќе, и знам точно што барам и што сакам од квалитетен однос.... а денес се поретко очигледно има луѓе што нудат искреност и доверба...
     
    На macysh, Kjara15, mentalmk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. mentalmk

    mentalmk Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Машки
    Јас не сум сам а осамен :( @Cleonika има како не, пиши ако сакаш да си правиме друштво.. без лоша намера и лошо да се разбереме..
     
    На 100nogalka и Cleonika им се допаѓа ова.
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Швалерка бараш?

    @Cleonika девојко, браво. Верувај, секој пат кога ќе прочитам дека некое женско е само затоа што знае што бара, се радувам како за најблизок. Твоето ќе си дојде, ќе најдеш и ти тоа што го бараш. И јас останав сама после долга врска во средината на 20тите, и барем знам дека оној што сега го имам покрај мене е сѐ тоа што отсекогаш сум сакала и ми требало кај партнер. Не се задоволувај со ништо помалку, не спуштај критериуми. Нема поголемо задоволство од тоа да погледнеш во очите на партнерот и да знаеш дека не си можела да направиш подобар избор.
     
    На 100nogalka, macysh, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
  19. mentalmk

    mentalmk Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Машки
    Не барам ама баш ништо.. само си пишав мое мислење и се понудив за друштво, затоа и пишав
     
  20. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Сите сме осамени , вака или така...
    Во однос на обидите за состаноци, мислам дека работење на случајот ; подобрување на "скиловите" за заведување и креирање Љубов е неопходно.
    Луѓето се говна, во таков милениум живееме али мое лично мислење е дека треба да погледнеме длабоко во самите себе прво па после да кењаме како другите нечинат.
    Критериуми имам и јас преголеми и нема да ги спуштам ; советувам немој и ти!
    Греота е во овој 1/4 век да се осеќаме осамено и тажно...
    Мора да се работи на случајот. Земи го тоа што ти припаѓа. ;)
     
    На hermosa и Cleonika им се допаѓа ова.