1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсаменост!

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 12 мај 2010.

  1. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    ич да не ти е гајле... шо е твое ќе си дојде .. нема сам да останеш :D , ти не си свесен дека има ехее колку single девојки, само што уште не си ја запознал вистинската ... бар јас така си се тешам :D
     
    На SparkyAngel и DeckoSkopje им се допаѓа ова.
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    На твои години сите девојки се твои ;)
    Не си осамен, имаш друштво, само ти фали интима. Прави правилна проценка кај која би можел да успееш, да ја добиеш. Сега ти почнал студентскиот живот и верувај дека тоа е најубав период од животот - кога сите се твои :) . Ќе има забави, пијанки, дружења едноставно ќе се дружиш и така некоја ќе те забележи.
    Не се разочарувај после 2-3 корпи и не губи надеж, а по дома не ги слушај многу, многу тие и со девојка ќе ти зборуваат и скокаат по глава (па каква е, што е, како е....)
    Животот е пред тебе. Подобро 3 пати мери а еднаш сечи 8)
     
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Дечко од Скопје,немој да бидеш песимист!Биди позитивен,комуникативен,биди духовит ,девојките сакаат такви момчиња ;) .Кога ќе ти се допадне некое девојче,биди природен ,не мора директно да се зближиш премногу ,едноставно гради пријателство,па потоа ако има интерес секако работите ќе отидат и подалеку.
    Шири нови познанства,среќата ќе ти се насмее кога најмалку очекуваш :) .И ти како и сите дечки на твоја возраст сакаш да си имаш девојка,да бидеш вљубен.Од се срце ти посакувам среќа во љубовта,заслужуваш да бидеш среќен .Запамети,среќата ги следи само храбрите. :hai:
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Немој да бидеш песимист, кога најмалку очекуваш ке запознаеш некое девојче. Сигурна сум дека има некоја колешка од факултет што те свига ама срам и е да ти пријде... Женските сакаат машки со добра смисла за хумор мегу другото.. биди секогаш позитивен и насмеан! ..."може утре некоја ке се заљуби во твојата насмевка" ;)
    Tи посакувам се најобро!
    Што е твое ке си дојде-ако не сам ке идеш и ке си го земеш! :P
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  5. strawberry009

    strawberry009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Веќе неколку дена се чувствувам како едно големо ништо.....Многу сум осамена, седам помеѓу 4 ѕида и размислувам кај грешам со моето однесување, зошто луѓето ме одбегнуваат! Секогаш пробувам да сум фина и разбирлива, можам да се пофалам дека имам одличен сенс за хумор, на моменти сите се дружат со мене ради корист....тоа веќе одамна го знам, а кога јас требам нешто, сум сама со себе си! И не е само тоа....најглавното, ми фали некој да ме сака, да ми покаже колку е светот и љубовта убава, да ми даде надеж за утре....Знам дека ќе советувате...што е твое ќе дојде...ама реалноста не е таква верувајте......Сепак фала
     
  6. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    strawberry009
    за тоа што луѓето те одбегнуваат е тоа што си многу добра со нив, им одиш на сите по кејф, земи некое време не им се замарај биди малку поозбилна и ќе видиш како одма ќе трчаат по тебе , што ти е , па зашто си таква , што си нерасположена ќе видиш како ќе се заинтересираат ( знам по мене , ова ти го кажувам од искуство затоа што и јас бев таков) на сите да им нагодиш , сите да ги расположиш , што кловнови ке изиграваме ние за да сме им интересни на другите, на сите да им угодиш а на себе ништо , затоа не им се замарај..., а за тоа што ти фали некој да те сака , не можам да ти одговорам ништо зашто никогаш до сега не сум бил сакан , и многу е тешко ... што е мое ке си дојде да , но кога ...?
     
  7. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20

    не ми беше гајле и јас си се тешев ама веќе не можам :Р
     
  8. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    @DeckoSkopje

    Сите совети што ќе ти ги дадеме се на некој начин клише. И јас сум во иста ситуација, а сум многу постара од тебе. Немам никој долго време, имав долга врска но и тоа заврши. Се прашувам дали и тоа било љубов, затоа што според мене љубовта не изгледа така. Не ги разбирам луѓето и навистина не знам што сакаат (или пак можеби тие самите не знаат што сакаат). Знам дека е тешко да ја оттргнеш таа мисла и чувството на осаменост, но мораш бар да се потрудиш.

    Излегувај со другари, зезај се, опушти се малце и се надевам дека ќе запознаеш некоја девојка која ќе знае да ја цени твојата љубов и добрина.

    Од друга страна, мора да научиме дека сме си доволни сами на себе. Да, на сите ни треба љубов, но ете „ние„ кои тешко се справуваме со тие чувства треба да сфатиме дека и не е така лошо да се биде сам. Понекогаш им „завидувам„ на луѓето кои полесно пребродуваат раскинување, полесно наоѓаат други и се повеќе отворени.

    Не е лесно да си емотивец :P
     
    На SparkyAngel, crazylady и DeckoSkopje им се допаѓа ова.
  9. kasiopeja

    kasiopeja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    39
    дечко од Скопје еве ти совет од колешка од факултет(одамна дипломирана).Најди си колешка за заедничко спремање на испити.Така ке ви оди полесно и цело време ке бидете заедно.Иначе факултетот одзема толку време што ке си останеш сам(шала). Еве моево маже од 1.90 метри сега си дремка а ти ме потсети на најубавиот период од нашиот живот-бакнување по ходници, зачудени пациенти, криење од колеги,држење за раце дури никој не не гледа на вежби,поделени стравови при полагање на испити, заедничка апсолвентска вечер,ИНТЕРНИ СТОМАТОЛОШКИ ШАЛИ (од типот помести се мезијално)кои само вие ги разбирате...Ех каков убав период, а и сега не верувам дека некој може да ме разбере колку сум изморена кога ке се вратам од работа,или кога ке ме изгушка некој пациент у град пред него-зошто и нему истото му се дешава. :hai:
     
    На blady, srcekrsacka, DeckoSkopje и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20

    почитувана колешке :)
    штотуку се вратив од “кафе“, се смував со едно девојче и тоа од прва шанса хаха не можам да си поверувам :)))) се уште и го чувствувам мирисот , после 20 дена муабет на фб излеговме вечерва и ја ќарив :Р
    (ова помести се мезијално , дистално многу е јако )
    поздрав и имајте пријатна саботна вечер
     
    На srcekrsacka, Justinna, BeLLaDona23 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Ах. баш ми е драго! :) Ете гледаш, се ќе си дојде на место. Запознајте се убаво и можеби од едно мување ќе произлезе и убава врска :)

    Со среќа
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Ти посакувам многу среќа!Од се срце!И друг пат не се обесхрабрувај така лесно :!: !
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kasiopeja

    kasiopeja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    39
    Е кога е од колешка мора да се фати муабетот.Знаеш како викаат нема неосвоиви девојки туку само глупи удварачи.Со убав муабет секоја девојка е достижна .Со срека нека ви е и не го запоставувај факултетот. :hai:
     
    На florosita, DeckoSkopje и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  14. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    И мене ми е многу мило! гледаш дека што е твое ке си дојде! :D ајде па и за некој ден да прочитаме некоја новост, од мување во врска.
    Позз и Ти посакувам се најдобро хаха и се согласувам со коментарите над мене не го запоставувај факултетот :P и онака е тежок. :D
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  15. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    денес имавме топ комуникација :) ми ја праќа песната има ли наде за нас , а јас и го пишувам рефренот и она ми враќа има... , а синојка кога се разделивме се договоривме дека ќе се видиме повторно деновиве....
    инаку госпожата е многу загреана за мене :Р штом ми рече дека сум мирисал многу убаво и дека сум се облекол топ знаев дека е моја :) :) :) ( сериозен сум ) ...ако има некои новости ќе бидете известени
    за факултетот немајте гајле :)
    поздрав имајте убава работна недела
     
    На srcekrsacka, x.Daisy.x, WildCherry и 2 други им се допаѓа ова.
  16. 20062006

    20062006 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    8
    Дали има некој на светов за мене?уф.. :(
     
  17. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    јас кој бев плачко до вчера за таа работа ке ти одговорам : ИМА ! но само полека
     
    На Andreaaaa и 20062006 им се допаѓа ова.
  18. niger

    niger Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ke se najdi nekoj ;) i jas baram zenska ama nekako tesko mi odi ako sakas mozeme da se zapoznaeme kolku god imas? :P
     
  19. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    Осаменоста го зголемува ризикот од деменција, висок крвен притисок, срцеви болести и рак, а гените кои се потребни за борба против сериозните вирусни инфекции се помалку активни кај осамените личности отколку кај останатата популација.

    Како да не се "инфицирате"?

    Внимателно бирајте ги пријателите
    Развивајте се и растете ккако личност
    Бидете љубезни
    Волонтирајте
    Вежбајте

    И за крај... ако се сомневате дека некој ваш познаник е осамен, пружете му подршка. Можеби Вие сте тој/таа што може се да промени.
     
    На SparkyAngel, girl.23 и Butterfly15 им се допаѓа ова.
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Еве ,дечко од Скопје,гледаш дека љубовта дојде и кај тебе :) .Навистина ми стана мило за тебе,ти посакувам успех во врската :clap: за тебе!
    а за другото момче,немој да очајуваш ,ќе се насмевне и твојата среќа ;)
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.