1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсвежувачи на простории

Дискусија во 'Дом' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Сакам да ве прашам дали во домот користите етерични масла,спрејови т.е освежувачи, свеќи колку ви траат? Јас во дневната каде што седиме имав масло ама воопшто не ми мирисаше, свеќи зависи кои, а и во тоалетот колку и да користам средства пак некако не ми мириса јако :D какви се вашите искуства?
    Дали вреди да се трошат толку пари за миризба?
    Јас нонстоп купувам и дома само ме караат :rofl:
     
  2. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ние дома користиме од оние што се местат на 9, 18 и 36 минути сами да прснат (не ми текнува на името точно) се продаваат во поголемите маркети заедно а потоа само боцичка ќе си смениш, многу убаво мириса и многу трае. исто имам користено и од оние што се за во струја ама некако многу ми се јаки, па затоа и не го уклучувам многу често
     
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Air wick мислам се викаат,имавме пред неколку месеци.и нели на некои има како копчиња да притиснеш за да ти прсне.ама ние го имавме на ниско ставено и секој кој помини притисни и за недела одеше :lol: фала лина што кажа некои освежувачи,ке го ставам нареден пат на високо :rofl:
     
  4. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    И јас имам од тие со прскање, и многу ми е ок, само од мирисите кои ги има ми се допаѓа само еден, а баш тој многу слабо го наоѓам. Инаку, трае/ Ставен ни е на место каде што и не поминуваме нон стоп, па прска од време на време. Исто така имам навлажнувач, јонизатор, како ли се вика, и во него ставам етерични масла, и убаво мириса, само тој во зима го користам. Многу сакам разни мириси, па само ги менувам маслата.
     
  5. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Јас имав air wick fresh matic до пред некој ден.Многу убаво мирисаше ама ми се истроши и треба да си купам нова боцичка :)
    Сега моментално користам глејд освежувач што мириса мнооогу убаво,а и трае исто така.На ауст и глејд освежувачите се најубави.
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.536
    Пол:
    Женски
    Користиме Air Wick.
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Исто и тука :)
     
  8. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Имавме еден од тие освежувачите на струја што работат, ама имаше некоја јака тешка арома :puke: блјак воопшто не освежуваше и ене го сега во канта :rofl:
     
  9. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Исто.Има различни мириси,но како и да е преубаво мирисаат. :)
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Во дневната и во ходник имаме од тие за во штекер, баш дека ни се пространи и двете простории ми сед опаѓаат како траат. Ама па еднаш татко ми купил со мирис на чоколадо, копаше на слаткасто и ич не беше освежувач, напротив тешко делуваше :D . Сега користиме лаванда и баш ми е убаво. Во спална кај мене не користам, од причина што ме гушат додека спијам, повеќе сакам да ми мириса омекнувачот на алиштата и ќебињата. Јас ги препорачувам овие, за голема просторија се супер, ама секако треба да им го погодиш мирисот, да ти биде по вкус, и плус ненападен.
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Oсвежувачи

    Мене ми се допаѓаат и миризливите стапчиња, несакам да ми мириса на некоја вештачка хемикалија како тие во штекер и овие што прскаат, сакам да пробам со етерични масла, како се користат тие?
     
  12. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Oсвежувачи

    Хм, па имам дома и мислам дека и за тоа се, како садчиња украсни во кои во долниот дел се става малецка свеќа а горе има да се сипе етерично масло, па со самата топлина од свеќата ќе се топи и маслото и со испарувањето ќе мириса просторот.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Mikicka

    Mikicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    25
    Oсвежувачи

    Обично користам од оние сами сто прскаат а кога ми снемува користам миризливи стапчиња
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Oсвежувачи

    Абе имаме еден спреј (ме мрзи сеа да одам да видам како се вика), ама откако ќе прснеш, по 5 минути веќе ништо не се осеќа. |(
     
  15. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Oсвежувачи

    Air wick ,и оној што се става во штек и оној што се подешава на колку минути сакаш самиот да прсне автоматски
     
  16. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Oсвежувачи

    Air wick го наместувам да прска на 36 мин а кога немам ќе си ставам омекшувач во шише што прска и ќе си напрскам насекаде и две дена убаво ми мириса.
     
  17. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Oсвежувачи

    Сакам да купам air wick но не знам за која боја да се одлучам :lol: Сакам да ми препорачате, да биде освежителен, да мириса свежо и убаво :)
     
  18. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Oсвежувачи

    Морам да ги пофалам освежувачите од Oriflame. Си ги зедовме со цимерката зелениот и кафеавиот и преубај се. Зелениот посебно. Свежи се и долго траат. Иначе предходно и ние користевме Air Wick, ама дефинитивно подобри се од него. :)
     
  19. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Oсвежувачи

    Свеките на Air Wick,нежно и многу убаво мирисаат посебно од јаболка и цимет и лаванда
     
  20. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Oсвежувачи

    Користев еден освежувач што се уклучува на струја ама се потроши и сега имам освежувач на прскање