1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсвежувачи на простории

Дискусија во 'Дом' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Сакам да ве прашам дали во домот користите етерични масла,спрејови т.е освежувачи, свеќи колку ви траат? Јас во дневната каде што седиме имав масло ама воопшто не ми мирисаше, свеќи зависи кои, а и во тоалетот колку и да користам средства пак некако не ми мириса јако :D какви се вашите искуства?
  Дали вреди да се трошат толку пари за миризба?
  Јас нонстоп купувам и дома само ме караат :rofl:
   
 2. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  ние дома користиме од оние што се местат на 9, 18 и 36 минути сами да прснат (не ми текнува на името точно) се продаваат во поголемите маркети заедно а потоа само боцичка ќе си смениш, многу убаво мириса и многу трае. исто имам користено и од оние што се за во струја ама некако многу ми се јаки, па затоа и не го уклучувам многу често
   
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Air wick мислам се викаат,имавме пред неколку месеци.и нели на некои има како копчиња да притиснеш за да ти прсне.ама ние го имавме на ниско ставено и секој кој помини притисни и за недела одеше :lol: фала лина што кажа некои освежувачи,ке го ставам нареден пат на високо :rofl:
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.763
  Допаѓања:
  130.932
  И јас имам од тие со прскање, и многу ми е ок, само од мирисите кои ги има ми се допаѓа само еден, а баш тој многу слабо го наоѓам. Инаку, трае/ Ставен ни е на место каде што и не поминуваме нон стоп, па прска од време на време. Исто така имам навлажнувач, јонизатор, како ли се вика, и во него ставам етерични масла, и убаво мириса, само тој во зима го користам. Многу сакам разни мириси, па само ги менувам маслата.
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.745
  Пол:
  Женски
  Јас имав air wick fresh matic до пред некој ден.Многу убаво мирисаше ама ми се истроши и треба да си купам нова боцичка :)
  Сега моментално користам глејд освежувач што мириса мнооогу убаво,а и трае исто така.На ауст и глејд освежувачите се најубави.
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.444
  Пол:
  Женски
  Користиме Air Wick.
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Исто и тука :)
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.646
  Имавме еден од тие освежувачите на струја што работат, ама имаше некоја јака тешка арома :puke: блјак воопшто не освежуваше и ене го сега во канта :rofl:
   
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  5.841
  Исто.Има различни мириси,но како и да е преубаво мирисаат. :)
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Во дневната и во ходник имаме од тие за во штекер, баш дека ни се пространи и двете простории ми сед опаѓаат како траат. Ама па еднаш татко ми купил со мирис на чоколадо, копаше на слаткасто и ич не беше освежувач, напротив тешко делуваше :D . Сега користиме лаванда и баш ми е убаво. Во спална кај мене не користам, од причина што ме гушат додека спијам, повеќе сакам да ми мириса омекнувачот на алиштата и ќебињата. Јас ги препорачувам овие, за голема просторија се супер, ама секако треба да им го погодиш мирисот, да ти биде по вкус, и плус ненападен.
   
 11. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Oсвежувачи

  Мене ми се допаѓаат и миризливите стапчиња, несакам да ми мириса на некоја вештачка хемикалија како тие во штекер и овие што прскаат, сакам да пробам со етерични масла, како се користат тие?
   
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Oсвежувачи

  Хм, па имам дома и мислам дека и за тоа се, како садчиња украсни во кои во долниот дел се става малецка свеќа а горе има да се сипе етерично масло, па со самата топлина од свеќата ќе се топи и маслото и со испарувањето ќе мириса просторот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Mikicka

  Mikicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  Oсвежувачи

  Обично користам од оние сами сто прскаат а кога ми снемува користам миризливи стапчиња
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Oсвежувачи

  Абе имаме еден спреј (ме мрзи сеа да одам да видам како се вика), ама откако ќе прснеш, по 5 минути веќе ништо не се осеќа. |(
   
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Oсвежувачи

  Air wick ,и оној што се става во штек и оној што се подешава на колку минути сакаш самиот да прсне автоматски
   
 16. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Oсвежувачи

  Air wick го наместувам да прска на 36 мин а кога немам ќе си ставам омекшувач во шише што прска и ќе си напрскам насекаде и две дена убаво ми мириса.
   
 17. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Oсвежувачи

  Сакам да купам air wick но не знам за која боја да се одлучам :lol: Сакам да ми препорачате, да биде освежителен, да мириса свежо и убаво :)
   
 18. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  738
  Oсвежувачи

  Морам да ги пофалам освежувачите од Oriflame. Си ги зедовме со цимерката зелениот и кафеавиот и преубај се. Зелениот посебно. Свежи се и долго траат. Иначе предходно и ние користевме Air Wick, ама дефинитивно подобри се од него. :)
   
 19. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Oсвежувачи

  Свеките на Air Wick,нежно и многу убаво мирисаат посебно од јаболка и цимет и лаванда
   
 20. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Oсвежувачи

  Користев еден освежувач што се уклучува на струја ама се потроши и сега имам освежувач на прскање