1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсвежувачи на простории

Дискусија во 'Дом' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

  1. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Oсвежувачи

    Јас постојано си го користам овој,преубаво мириса
    [​IMG]
     
    На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Oсвежувачи

    Користам Air wick освежувач,го местам на 36 минути и тој сам си прска.Најубаво ми мириса од лаванда со некое масло во него( незнам какво масло беше) го обожавам тој мирис.
     
  3. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Oсвежувачи

    и јас денеска го сменив и си купив лаванда- неверојатно мириса
     
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ayy,ништо од тие освежувачи не можам да поднесам, одма главата ќе ја заковам за кревет. Подобро нека мириса на свежо, чисто и проветрено отколку на тропски ружи :D
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    [​IMG]
    Поубава ствар-здравје!го обожавам :inlove:
     
  6. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    Препорачајте ми некој освежувач за простории, соби ?
    Дека зимава се греевме на дрва, нели некогаш ќе чади и лошо мириса од чадот. Често проветрувам ама си мириса кога ќе е затворено.
    Користите ли нешто домашно со алкохол и есенцијално масло или само купени освежувачи ?
     
  7. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Вакво имам дома и задоволна сум. Ги користел ли некој миризливите свеќи од истат фирма, колку сте задоволни?
     
  8. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    И јас го имам ова добро е,ама позадоволна сум од тие на струја,си го имам со години и менувам мириси,моментално уште дека од зимата имам ми е со мирис на ванила,а сега за летово ќе земам нешто посвежо
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас денеска си купив керамички сад со свеќичка и етерично масло од лаванда, ми ја освежи цела куќа и прекрасно мириса, друга атмосфера ми се створи во домов мислам :lol:
    Мразам такви вештачки распрснувачи, чиста хемикалија! :Down: ме боли глава од таквите мириси.
     
  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^ Мене лавандата неубаво ми мириса :tmi:

    Убави ми се од Аир вик течниот што се става во штек со мирис на бели цвеќиња, и тој што прска од каранфил мислам дека беше :)

    А прееска отворив едно сапунче- сунѓер од Рефан кое го добив на подарок цела недела ми стоеше неотворено и сакав да го мириснам, и сега цела соба ми мириса преубаво од него ( зелено е)
    Колку убаво се чувствувам, ме смирува и ме потсеќа на личноста која ми го подари :)
     
    На PaLaVa, Sweetheart87, Dejana.M и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да се надополнам (само што ќе го пишев ова што ќе го пишам, и гледам Сеси веќе спомнала :lol: ).

    Во Occitane имаат вреќички полнети со вербена (не знам дали вака се вика на македонски, на француски е verveine, verbena на англиски) и преубаво мирисаат, барем јас го обожавам мирисот. Поскапи се но вредат. Ги ставам обично кај пешкирите или постелнината, евентуално во гардеробата меѓу алиштата и толку се јаки што цел стан замирисува.
    Истото е со нивните сапуни, впрочем имаат цела колекција на производи со вербена. Проверете, нема да зажалите за парите ;)
     
  12. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Во моја соба најчесто го користам овој распрскувач.
    [​IMG]
    Или па за во штекер со мирис на ванила.Овој е малку појак.Кога го уклучувам мајка ми не ми влага во соба,глава ја здоболувало |(
    Ама ја обожавам мирис на ванила,и прекрасен ми е.
    [​IMG]
    Исто знам често и да си запалам некој миризлива свеќа.Нив разни ги имам :)

    А за во плакарот си закачувам едно ко во кесичка масло,незнам како би го опишала. :lol: Од Felce Azzurra e.
    Еве вакво е,ова е паковката,внатре има по две,а како изгледа тоа што се закачува,неможам да најдам слика.
    Јас го користам тиркизното,и неможавам да ви опишам колку п-р-е-к-р-а-с-н-о мириса,и како го впиваат алиштата мирисот,секогаш мирисаат ко тек извадени од машина :inlove:
    [​IMG]
     
  13. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Кaј го зема овој освежувачот за алишта?? Mи изгледа многу интересно, баш вакво нешто ми треба за во плакар.
     
  14. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Аir wick fresh matic
     
  15. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Едно глејд мислам се викаше што се става во штек. Мене ми пречат речиси сите особено оние што прскаат на одредено време што се мести 15,20 минути.
     
  16. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    Аир вик или вотевер да се вика со мириси имитација на диор аддикт и д и г лајт блу аххх оддома не излегвав ама сеа неам веке :( :(
     
  17. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ние користиме Air Wick со години, особено ми се допаѓа мирисот на ванила и лаванда.
    Имам купувано освежувачи во форма на спреј, ама сепак оние што се вклучуваат во штекер некако ми се најдобри, најдолготраен им е мирисот
    [​IMG]
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Многу се убави овие ароматични свеќи на Аir Wick, траат многу, т.е. се трошат бавно, а мирисот е неверојатен, посебно таа од ванила.
    [​IMG]
     
    На koritsaki и Mayyya им се допаѓа ова.
  19. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    погоре некоја феминка спомнува дека става етерно масло! ми се допага таа идеа , нареден пат кога ке идам у jabo ке видам некое такво садце за етерно масло со свекичка баш сакам да пробам нешто природно а не вештачки мириси, ама ми е страв нели етерните масла се многу јаки :?:
     
  20. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Овој го користев постојано-анти тобако, но одамна го нема, па сега испробувам многу но ниеден не е како него :(
    [​IMG]