1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oсвежувачи на простории

Дискусија во 'Дом' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

  1. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    И јас со години го користам air wick за во струја од лаванда, прекрасно мириса и сите што влегуваат дома го коментираат тоа. DeMelo сега ме замисли малку, навистина се штетни? Прочита некаде или ти кажале?
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски


    Во нашиот маркет ги имаме овие свеќи и навистина убаво мирисаат ама не сум земала дома да пробам, мислам дека има 2 типа од цимет и јаболко и од ванила. Едно време користев освежувач што се става во штекер и имаше бројки од 1-5 , тоа е јачина колку да испушта мирис. Ама многу беше нападно некако и го фрлив. Сега сакам нешто трајно ама и да нее нападно , нешто од ванила , и затоа се мислам дали да земам од свеќиве , ке мириса долго време или ке оди и таа во канта :D
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  3. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    моментално имам airwick ама до пред еден месец имав глејд од лимон и е неверојатно убав преубав долготраен и има убав мирис а и е поубав од airwick
     
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Малку не е на соодветно место прашањево, ама нема конкретна тема за истото.

    Ме интересира што миризливо ставате во плакарите со облека за убав и свеж постојан мирис?
    (зборувам за оние плакари во кои виси облеката на закачалки)
    Јас имам Рејд против штетници ставено во пакетче, ама сакам и нешто за убав мирис, па ако користите нешто и е за пофалба споделете. :)
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Аir Wick,спрејот од лаванда,нешто прекрасно
     
  6. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Одсекогаш сме користеле освежувачи за простории,најчесто спрејови на ервик,ама сега земавме еден цвет што мириса и се става за на маса,ама во вода,вода на собна температура од јасмин и уште тој го користиме,не сум за сфеќи,незнам зошто ама не ми се допаѓаат.
     
  7. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Брзо кажувај од кај си го земала цветот...да пробаме и тоа :lol:
    И колку чини ? :)
     
  8. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Мислам беше некаде околу 70 денари,го земав од Охрид,од некој маркет незнам како се викаше,ама побарај би требало да има и во други поголеми градови.
     
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  9. trendafilka2

    trendafilka2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    20
    да точно е дека спрејовите на аир вик се штетни сите не само на air wick туку сите а за тие што се во штеќер незнам не сум прочитала дали се штетни
    инаку свеќите на air wick што се навистина убаво мирисаат само ја запалив кога имавме именден да ај собери чадта од цигарите и мн убаво мириса мислам дека беше од цимет и протокал.
    сега несакам да ја запалувам пошто ке ми се истроши а и така малце мириса незапалена :D
     
  10. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    ЈАс користам вакво
     

    Прикачени фајлови:

    • glade.jpg
      glade.jpg
      Големина на фајлот:
      3,3 KB
      Прегледи:
      222
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.028
    Користиме airwick во струја што се става,нонстоп го менуваме мирисот,единствено не ми се допаѓа ванила прејака ми е.Најмногу до сега ми се допаднало јаболко и цимет,еднаш го купивме од Веро и потоа никаде не можев да го најдам :(
    Свеќите од Airwick се закон.Редовно си ги начекувам во СП маркет на попуст.Многу убав и долготраен мирис,воопшто не изчезнува.

    [​IMG]
    Никогаш не би земала повеќе Глејд,она на поминување што се активира ме плашеше навечер кога ќе поминев :D
     
  12. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Кај нас дома се користи истиов што се користи и за алишта: http://www.saponia.hr/__upload__/pictur ... alming.jpg

    поради подолготрајноста од обичните освежувачи, а патем за што се штетни тие во штекер (на што влијаат?).

    Инаку порано користев и свеќи, ама пошто знаев да се оставам без ич кислород, мајка ми ми забрани :) :) сега прскам еднаш-два пати во денот и таман е. Си насадив и цвеќиња, па можда ќе ми замириса собата и на нив некој ден, ќе видиме :)
     
  13. BlackSwan1990

    BlackSwan1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    знае некој што користат во продавниците во Спорт М и Адидас? долго време се трудам да пробијам ама никако не ми успева :(
     
  14. Femina555

    Femina555 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    26
    Испробан и докажан дека освежуват просторија и трае,го имам пробано само овој од орнел доколку ги имате пробано останатите кажете за смена :)
     

    Прикачени фајлови:

    На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
  15. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    Девојки некој освежувач за во плакар?
    Ама да е во кесичка, како закачалче, или евентуално лепенка да можам да го залепам на полица?
    Тие мис индепендет што ги има спомнато на Felce Azzurra не можам да ги најдам, замена за нив?

    Инаку од овие бис, никако не го купувајте тој тропикал. Гаден е :puke:

    И овие етеричниве масла како ги користите? Мора во такво садче?
    Ако да, тогаш каде да го барам?
    [​IMG]
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
  16. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Имам пробано од air wick за во струја,ама некако слабо ме бендиса,потоа зедов на Glade на батерии и се активира на секои 30мин ако има во собата некој,ако не непрска ни на 30 ама ние нон стоп сме тука и за две недели се троши,а и многу мала е боцата,а скапа си е за на две недели да земам.Сега најдов решение има едни на AIR WICK на батерии се подесуваат на колку сакаш време да прска 15,20,30 минути и имаат голема боца ко дезодорансите е слична,и мириса цела соба кај комшивката имам видено и сега сум во план такво да земам само го чекам да дојде на акција тогаш е околу 260 денари,ама траело скоро месец.
    А за во тоалетот сега начекав едни како сапунчина се за бигор во казанчето,ставив едно и кога пушташ вода се прават шапушки во шољата и стојат се до следното пуштање,ама не да мирисаат убаво дури и предсобјето залева.
     
  17. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.659
    Пол:
    Женски
    Ние дома го користиме Аir wick на батерии од ванила, мене искрено супер ми мириса.
     
  18. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.588
    Пол:
    Женски
    Аir wick од лаванда и ванила.
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    И јас дојдов да ги пофалам овие освежувачи :)
    [​IMG]

    До сега дома користевме Air Wick, ама се префрливме на спрејчево што се покажа како многу практично. Прв пат го мириснав Emotion кај вујко ми, видов што чудо е, па решив и јас да купам за дома.
    Ама јас се одлучив за Floral, некако Emotion јако ми мириса.
    Може да се користи и за алишта, па доволно е да напрскате на завесите да речеме и готово.
    Цел ден ќе ви мириса убаво :)
     
    На thebabylover и kikin им се допаѓа ова.
  20. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    овој најубав ми е :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • 31k5t3SUsmL.jpg
      31k5t3SUsmL.jpg
      Големина на фајлот:
      15,5 KB
      Прегледи:
      190