1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

o.O

Дискусија во 'Канта' започната од littlesecret, 4 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  shto mislite...kolava bi trebalo da e dolzinata na vrskata za da bidete intimni so partnerot ?
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  А ти што мислиш....колку долго треба да си на форумов за да отвориш тема?
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ако имаш 25 години и те привлекува некој дечко ужасно многу, доволни се и 1 саат за да го однесеш во кревет.
  Ако имаш дечко од 13/14 години, може и 3 години да одиш а пак да немате односи, детска љубов.

  А вистинскиот тајминг за секс не е одреден со часови, денови, месеци, години. Туку кога ќе почуствуваш дека тој е оној со кој сакаш да имаш секс, без страв, без некој да те приморува, туку поради тоа што ти стварно сакаш да си интимна со него, епа тоа е тој час.
   
 4. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  јас мислам дека се зависи од двајцата партнери. Значи за некој можеби и 1 година ќе е краток период, а за некои 1 месец ќе е доволно. Сепак станува за индивидуално мислење и за она колку добро сте се запознале еден со друг, дали сте сигурни дека сте заљубени.......Не постои дефиниција за ова, најважно од се е да се чувствуваш спремно и да сакаш да го направиш тоа :)
   
 5. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  pa ne znam...ne sum custuvala potreba za da napisham do sega neshto,sega ja pocustvuvaf :)
  pa...mozi i da e vistina deka godinite ne se bitni i vremetraenjeto na vrskata ne igra golema uloga,a shto e so ogovaranjata shto sledat posle toa,ako e vrskata kratka i vozrasta ne mn golema ?
   
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  А ти би имала сексуални односи ако врската е кратка (знаеш дека нема иднина), возраста е мала (17 имаш), и после знаеш дека ќе те оговара и ќе се фали??? Па ако е дете како тебе на 17.... |(
   
 7. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  pa ako e dete na 17 godini... :o
  shto togash :)?
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Oговарање?
  А зашто сексот се вика интимен однос? Зашто е интимен. Не е сексот едно обично дејство во кревет каде се прават пируети и утредента ти ги викаш сите другарки и раскажуваш се до детал, а тој ги вика другарите и оговараат... Тоа е детско.
  Очигледно не си дорасната за секс штом вака разговараш.
  Почекај, порасни, оформи мислење за секс.
  Сексот не е детска работа! Нема врска што имаш 17 години. Не си ич голема верувај. Детиште си уште!
   
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  јас сметам нема потреба да се замараш со оговарања ако ти се чувствуваш спремна за тоа.... е сега ако си мала, не заради оговарања, туку заради тебе не е убаво рано да почнуваш со сексуален живот, како што денес го прават тоа повеќето, а ако не си сигурна дека врската ќе потрае не ни треба да помислуваш на тоа. Не се брзај имаш цел живот пред тебе да уживаш во тоа :)
   
 10. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  7-8 mesecna vrska, sigurnost vo custvata kon partnerot...i mozebi luduvanje na hormonite ne e pricina za da se bide intimen ?
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Прво, прочитај ги основните правила на форумот. Пишувај на кирилица.
  Второ, немаше паметна идеја каков наслов да ставиш?
  Трето, има мал милион вакви теми низ форумот. Прочепкај малку, па ќе видиш какви размислувања имаат другите на оваа тема.
  Досадно е веќе се едно те исто да се чита.
  Можеше ова да го ставиш во интимни прашања и совети.
   
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Кога ја видов темава навистина се зачудив o.O, па си реков да видам што е :lol:
  Навистина интересно прашање? А да те прашам девојко дали ти се чувствуваш спремна да станеш интимна со партнерот, дали имаш желба или ајде сите другарки го прават тоа па ајде и јас.?
  Дoлжината на врската според мене не игра некоја улога( мислам да не биде врска од 2 дена( јас таа и не ја сметам за врска ). Телото и чувствата ќе си го кажат своето само треба време.
  А она за озборувањето :!: , си постојат тајни и тајни. Значи тајна што може да ја споделиш со другарките и тајна што е интимна и не мора да ја напишеш на огласна табла, зошто мора твојата другарка да знае за тоа дека сте имале интимни односи со момчето, размисли малку , еден ден ќе се каеш зошто со тек на време ќе сфатиш дека сите тие не се вистински другарки, најдобро задржи го засебе. Ти го пишувам ова од искуство бидејки јас право и се јавив на другарка ми , а сега со нејзе не ни си велам здраво, а зошто сум морала да и го кажам тоа сепак тоа е нешто мое што ми значи и сум го направила со љубов.позз

  P.S ни тргна денес денот со големите проблеми :lol:
   
 13. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Сексот е сериозна работа и не е за деца! Немој после да се каеш за нешто што си направила. На почетокот ми делуваше многу несигурна и исплашена за тоа дека ќе те оговарале, сега кажуваш сигурна си во чувствата....полека, преиспитај се и не брзај со одлуките. Мала си уште.
   
 14. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Неодамна отвориф профил на фемина инаку ја посетуваф само за хороскоп и некои фитнес вежби,и зато не ги знам ни правилата на форумот ни ништо слично,што не значи дека треба да се понашаш бообразено :) за насолв на темата имаш право немаф идеја какоф да биди,битна ми беше содрзината и вашите мислења за тоа...
  во размислување сум дали е вистинскиот момент за то ..
  тоа е се ;)
   
 15. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  сепак треба да останеш на заклучокот дека сум несигурна,зато што и тоа сум :Ѕ
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Јас не беф бесобразна, само сакаф да ти казам некои работи.
  Е па чим така, мислам дека е паметно да го напрафиш тоа. Се гледа дека сакаш само сакаш одобрување ;)
   
 17. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  хахахаххахахаха, откачена си се изнасмеав :rofl:
   
 18. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  не не во никој случај.
  сакам само совети и размислувања од страна на другите.ако сакаф одобрување немапе ни да го барам пошто че беф сигурна ,ова е друга работа,верувај.
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  E причина ;)
   
 20. littlesecret

  littlesecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  мислење миличка ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.