1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oculus (2013)

Дискусија во 'Филмови' започната од Dream-Girl, 11 јануари 2015.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Oculus е Американски психолошки-натприроден хорор. Искрено има некои работи што не ги сфатив, имаше прејаки сцени, убаво филмче се на се. Го имате гледано? Мислење за филмот? Имам некои дилеми, не сфатив на крајот
  он ја уби сестра му или огледалото? Или огледалото имаше клетва?
  [​IMG]
   
  Последна измена: 11 јануари 2015
  На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.270
  Во текот на филмот сегашноста и минатото се прелеваа во една временска рамка. Токму поради тоа е филмот така конфузен, што на моменти се губиш во самата содржина.
  Инаку, во самиот тек она што може да се забележи е дека братот и сестрата страдаат од илузии кои се предизвикани од проклетството на огледалото. Затоа и на крајот
  братот не ја гледа сестрата кога го повлекува кабелот кој ќе ја убие. Дури откако го прави тоа се враќа во реалноста и сфаќа дека го сторил тоа.
   
  На MermaidKiky, nevermet18, MiaNmaR и 2 други им се допаѓа ова.
 3. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше многу интересен, на делови баш не го сфатив ама еве Valerin ми објасни.:lol::)
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.392
  Пол:
  Женски
  На почетокот ми беше добар, потоа изгубив тек и не можев да го сфатам, затоа и се разочарав од крајот.