1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oculus (2013)

Дискусија во 'Филмови' започната од Dream-Girl, 11 јануари 2015.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Oculus е Американски психолошки-натприроден хорор. Искрено има некои работи што не ги сфатив, имаше прејаки сцени, убаво филмче се на се. Го имате гледано? Мислење за филмот? Имам некои дилеми, не сфатив на крајот
    он ја уби сестра му или огледалото? Или огледалото имаше клетва?
    [​IMG]
     
    Последна измена: 11 јануари 2015
    На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Во текот на филмот сегашноста и минатото се прелеваа во една временска рамка. Токму поради тоа е филмот така конфузен, што на моменти се губиш во самата содржина.
    Инаку, во самиот тек она што може да се забележи е дека братот и сестрата страдаат од илузии кои се предизвикани од проклетството на огледалото. Затоа и на крајот
    братот не ја гледа сестрата кога го повлекува кабелот кој ќе ја убие. Дури откако го прави тоа се враќа во реалноста и сфаќа дека го сторил тоа.
     
    На MermaidKiky, nevermet18, MiaNmaR и 2 други им се допаѓа ова.
  3. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше многу интересен, на делови баш не го сфатив ама еве Valerin ми објасни.:lol::)
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    На почетокот ми беше добар, потоа изгубив тек и не можев да го сфатам, затоа и се разочарав од крајот.