1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Od dieta vo dieta.SOVET!!

Дискусија во 'Канта' започната од ruzmarinka, 5 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ruzmarinka

    ruzmarinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    137
    Veke 3 nedeli drzam edna dieta so corba od zelka.Pisuva deka za 7 dena se slabee od 4-7kg.
    Jas za tri nedeli samo 4k imam oslabeno.Gubam trpenie i se mislam dali da pocnam nova,a taa e polna so kisleo mleko i vareni jajca
    Se plasam da ne gi vratam izgubenite kilogrami,bidekji prehodnata e poveke na ovosje i zelencuk.
    Sovet!!!
     
  2. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    прво би ти рекла да ги прочиташ правилата на форумот http://forum.femina.mk/pravila-i-novosti/pravila-na-forumot-t44/
    инаку скоро во сите диети има како појадок варени јајца, па така да со варено јајце не верувам дека можеш да се здебелиш, ако не ти се допаѓа таа диета тогаш започни друга, разгледај по форумот има многу диети, иако јас би ти рекла дека најдобро ти е константно здраво да се исхрануваш и постепено да си ја губиш килажата одколку една недела диета и за два дена да си ја вратиш... под константно здраво исхранување мислам на сабајле само вода и овошје(да ги ослободиш токсините од предходниот ден), помалку масни јадења, газирано не, нормален(т.е. обилен ручек) и помала вечера (не пред легнување, т.е. 4-5 саати пред да си легнеш најдобро)
    инаку мислам дека требаше да прашаш во http://forum.femina.mk/kafe-muabeti/sakam-da-prasam-t1298/, немаше потреба од нова тема
     
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Со која било диета ќе ги вратиш килограмите. :)
    Јади се ама помалце.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.