Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

One Republic

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од funkygirl, 26 август 2011.

 1. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  One Republic е американска поп-рок група, формирана во Колорадо, САД. Тие oсобено го привлекуваат вниманието врз себе со издавањето на хит синглот Apologize, чиј ремикс е на албумот на Timbaland — Timbaland Presents: Shock Value.

  One Republic мене девојки ми е омилената група. Незнам,едноставно премногу ги обожавам.Имаат предобри ( според мене) песни.Ги слушам по цели денови и неможам да се наслушам.Многу ми се допаѓаат. А вам ? :D

  http://www.youtube.com/watch?v=qrOeGCJdZe4&feature=related - All the right moves - Мојата омилена :$

  Доколку постои ваква тема,бидејќи не сум проверила,слободно сместете ја во канта.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.150
  Допаѓања:
  8.309
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.539
  Еден од моите омилени бендови, ги обожавам, се прашувам дали некогаш ќе ги донесат тука. :?:
  [​IMG]
  Прекрасен и омилен албум, не бројам колку пати го имам преслушано, анализирано, сите песна до една се вистинска хармонија за увото. Tекстовите им се многу моќни. Многу песни се имаат појавено и во Госип Грл и многу други серии.
  Мило ми е што успејаа да се пробијат и да прават музика каква што сакаат.

  Омилени песни
  http://www.youtube.com/watch?v=0zmmofaoIvg
  http://www.youtube.com/watch?v=kvA7Ej9N_5Y
  http://www.youtube.com/watch?v=GRSZpV6WIuU
  http://www.youtube.com/watch?v=hCqY3bnJT_o
  http://www.youtube.com/watch?v=xoxHoLXixkk
  Последниот албум малку се разликува стилски, но не изостанува со квалитет, воопшто. Напротив, нуди една поинаква димензија на One Republic, повесела, и сосем мало зрнце покомерцијална.
  Преубава е Made For You, како и Missing Persons 1 & 2 и Lullaby.
   
  На Thallia, BlackSwan5, Sparks и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Да,да се согласувам со тебе Трендафилка,секоја песна е хармонија за уво.А навистина и јас на сите нивни песни,текстовите им ги имам анализирано :lol: и преубави ми се..Ако некогаш ги донесат овде,навистина ќе бидам пресреќна.

  http://www.youtube.com/watch?v=UHvgAJe8bvM&ob=av2n - Oваа ми е денес прва на playlist :D

  Денот без нивна песна не го минувам.

  Инаку многу од нивните песни ми носат убави спомени. Love,oh,love :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=qHm9MG9xw1o&ob=av2n - Оваа посебно..а да не набројувам други..
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Нешто што ми и има оставено најголем впечаток кај нив се прекрасните текстови. :)
  Одлична група се. Повеќе песни ми се допаѓаат ама оваа ми е дефинитивно на прво место:

  http://www.youtube.com/watch?v=qHm9MG9xw1o&ob=av2n

  :music:
   
 6. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  12.564
  Пол:
  Женски
  Уан Рипаблик (One Republic)

  Многу мила појава има пејачов.
  Ги сакам ептен, затоа што песните им се пријатни за слушање и ми одговараат со секое расположение.
  Не можам баш точно да кажам омилена песна, но еве малце повеќе над другите е Stop and stare.
  http://www.youtube.com/watch?v=HtNS1afUOnE&ob=av2e
  :l:
   
 7. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Мене некако All the right moves ми е над сите..Но секако,им ги слушам сите и нема песна што не ми се допаѓа..Секоја си е посебна приказна сама за себе..
  А и што велиш,ептен му е мила појавата на пејачот.
  Ги слушам по цели денови,а за на патувања плејлистите сите ми се полни со нив.
  :D
   
 8. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Ги слушам. Многу ми се допаѓаат и на листата на омилени групи ми се. :)
  Имаат прекрасни песни, прекрасно пејат.
  Почнав да ги слушам од лани некаде. Прва песна што ја слушнав беше All the rght moves, а потоа Secrets.
  Sicrets и Apologize ми се најубави, а исто и All the right moves, Stop & Stare, Marching on, Say all I need. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=I7u1A5V8NcU :inlove:
   
 9. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Ооо, како ја гледам дури сега темава?!
  Од каде да почнам за момциве... Поголем фан на оваа група од мене нема, тоа тврдам. OneRepublic се за мене нешто слично како дрога, не издржувам ниту еден ден без нивната музика. Секоја песна си е сама за себе приказна, во секоја песна си имам дел што ми значи премногу.

  Омилена песна? Имам кажано едно 3424242423 пати на форумов, без ова
  http://www.youtube.com/watch?v=ZSM3w1v-A_Y
  не можам да заспијам, колку и да сум уморна и колку и да се превртувам во кревет.

  Денот ми започнува со
  http://www.youtube.com/watch?v=GEpEeAPwdgs

  Marchin on, Say, Secrets, Stop and Stare, All the right moves морам да ги слушнам по еднаш во денот, минимум.

  Песна што ја сакам по apologize е
  http://www.youtube.com/watch?v=kvA7Ej9N_5Y
  ми пробудува ненормални емоции, од музика до текст до гласот на Рајан.

  Случајно ги открив, ми беше пуштенa Vh1 на телевизорот и почна apologize. Знам работев нешто и одма ми влезе во уво. Не успеав да видам чија е, па ја барав цел ден на интернет за на крај кога ја видов да ми стане секојдневие и нешто без кое не можам да живеам. Потоа го слушнав цел албум и веднаш станаа моја број 1 група.

  Животна желба ми е да ги слушнам во живо, ако разберам дека идат овде некаде кај нас мислам ќе ме удри инфаркт од среќа.
  Можам до утре да пишувам за нивните текстови, но доста е.
   
  На funkygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.471
  Прва песна што ја слушнав од нив беше Apologize соработката со Timbaland, која беше огромен хит. Тимбеленд од секогаш од непознати пејачи ги прави ултра популарни, доволно е само една песна со него и одма стануваат познати.
  Многу ми се допаѓа стилот на One republic, ги обожавам нивните песни, сите текстови носат порака во себе, а музиката е толку смирувачка.. супер се дечките.

  Омилени - Stop & Stare, Good Life, Secrets, Marchin on, All the right moves..
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.193
  Допаѓања:
  77.730
  Пол:
  Женски
  Рајан е мојата платонска љубов од основното. :D
  Аpologize беше првата песна која ја слушнав и едноставно се заљубив во текстот, во музиката, а она познатото '' I need you like a heart needs a beat '', ми беше омилен статус за на hi5 и мсн. :D
  Многу моќни текстови имаат, алал да им е, си ја заслужуваат славата, а и песните не се баш од оние минливите, некако заразни се, и прават да им се навраќам одново и одново, без разлика на тоа колку време поминало од издавањето на песната - никогаш нема да ми здосади.
  И во последно време, кога зачестив со масновното гледање на Gossip Girl, заприметив дека се опфатени и некои нивни песни, а оваа ептен ми остана во глава, ама еееееептен, така да не минува ден да не си ја послушам повеќе пати. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=kvA7Ej9N_5Y

  Нема потреба да објаснувам зошто баш ме погодува песнава - текстот зборува доволно, а музиката е црешката на шлагот!
  Им симнувам капа! :clap:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  http://www.youtube.com/watch?v=lIY_2t0ZKPU

  Како му успева со секоја песна, со секој текст да ме погоди ненормално многу?
  Ова е мојот нов хит дефинитивно.

  Би си продала 1 литар крв да појдам на нивни концерт. Само нека дојдат.
   
  На Trendafilka и kate21 им се допаѓа ова.
 13. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  И јас исто ко тебе...
  Значи премногу ги сакам..ненормално многу...

  Мене Secrets ме погоди в срце.. И токму оној дел од песната..

  ....Got no reason,got no shame,got no family I can blame, just don't let me disappear..I'mma tell you everything..
   
 14. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Не ги слушам,ама морам да признаам дека All the right moves ее најубава песна :inlove:
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.787
  Добро кај ми биле очиве што дури сега ја здогледав темава? :)

  Група која неизмерно многу ја сакам, и неизмерно многу ме инспирира кон животни подвизи. Ми даваат сила кога ја немам, ме смируваат кога ја имам премногу. Прекрасни се сите песни и ретко се случува да ви се допаднат без исклучок сите песни на еден албум нели?
  Епа групава успеа да го направи тоа со двата албума!

  Предобро!
  Огромен талент е во прашање кога станува збор за творење на песните. Знаете, сакам групи со чиишто творби можам да се поистоветам инстантно и да си ги поврзам песните со некој период од мојот живот или со некое доживување, а One republic е сигурно таква група.

  Омилени песни? Премногу. Сите! Но најмногу до мене допрела до сега Missing persons 1&2... :bow:
   
  На funkygirl и Trendafilka им се допаѓа ова.
 16. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  И тие се на листата концерти на кој би сакала да присуствувам.
  Ги сакам многу. Се имам оставено на јутуб гледајќи им настапи.
  Секогаш добар избор..било да сум расположена,тажна,мрзлива,хиперактивна.Сабајле,пред спиење..секогаш.
  Прекрасни се.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
  ги сакам!
  се запознавме со Apologize на Тимберленд преработката, веројатно како и повеќето.
  убава ми беше тогаш песната да, али не ме поттикна да ги манијачам по нет.
  е веќе со All The Right Moves ме освоија тотално. потоа Secrets и после неа песната со која сите ги подув лани летото Marchin On. :)
  да не ја заборавиме и Good Life.
  и секако мојата нивна омилена Stop And Stare:


  http://www.youtube.com/watch?v=HtNS1afUOnE&ob=av2e
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 19. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.702
  Пол:
  Женски
 20. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650