1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Online книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од bluberry, 2 септември 2010.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  337
  Колку читате онлине книги?
  Која книга ја имате прочитано онлине?
  и ако знаете пишете линкови на некои добри книги кои ги има онллајн...
   
 2. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  online ја прочитав "11 минути" од Пауло Коељо,на српски.одамна беше и не ми текнува како ја најдов.
  како и да е,повеќе сум за книга во рака,зашто додека ја читав,се скичмив.ама за тие што имаат лап-топ не е проблем
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Немам читано книга онлине, а не ни сакам искрено..многу е поубаво да си читаш на рака =) да си ја носиш книгата каде сакаш а не на компјутер ем да се скичмиш, ем очи да ти потечат и да ослепеш више..
  доста младинава што седиме на компјутер и фејсбук и се..уште книги на јако зрачење фалат :D
  поз
   
 5. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
 6. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
 7. Kalimerka

  Kalimerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
 8. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Оnline ги имам прочитано само Pretty Little Liars сите делови, на англиски јазик. :)
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Досега немам читано онлајн, а и порадо не би.
  Ај што би ме заболела глава само да зјапам во мониторов, не е исто чувството да читаш книга на монитор и да ја си држиш в раце, да ти мириса хартијата и да си се милкате.
   
 10. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Не би читала онлајн.
  Книгата е измислена за да ти седи во скут и да уживаш читајќи ја под кебенце со топло чајче.
  Не би се изложувала на неколку часовно зрачење и кичмење пред монитор. :)
   
 11. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.991
  Ич не сум за книга во електронска форма, ама се наоѓа кога немаш дома ништо за читање и библиотеките не работат :!:
  Повелеле https://www.facebook.com/note.php?note_ ... 6272583353
   
 12. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  523
  Ја има ли книгата Шагринска кожа - Оноре де Балзак онлине ,ја нема во библиотека а треба да ја прочитам ..
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  На ivimis му/ѝ се допаѓа ова.
 14. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Онлајн читам само книги на англиски јазик, и тоа оние кои не можам да ги најдам во печатена форма. Читам на оваа страна http://www.readanybook.com/
   
 15. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Припаѓам на онаа група луѓе кои сакаат да читаат но се премногу мрзливи за одење во библиотека така да онлајн книгите ми станаа опсесија во последно време. Е сега онлај читањето неможе да се споредува со книгата в раце но и не е така лошо... :)
  бтв. Љубовта за Ана - Иле Милевски случајно да не ја има некаде онлајн?

  се извинувам ако прашувам во погрешна тема...
   
 16. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  4.026
  Внатрешна молитва

  [​IMG]

  - Молитва на срцето.
  - Молитва на душата.
  - Етерична молитва.
  - Молитва за здравје.
   
 17. keti.kety

  keti.kety Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  52
  Девојки да не знаете дали ги има книгите од проектот на владата, преводи на светски познати стручни книги, во електронски издание на некоја страна
   
 18. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам да читам и обавезно читам паралелно една симната книга и една купена или изнајмена од библиотека :devil:
   
 19. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Имам прочитано само неколку книги. Кодот на Да Винчи и тоа на англиски, затоа што мислам дека уште не беше преведен кај нас и две од Мисо. Сепак преферирам книги во печатена форма. Болат очи бе луѓе!! :)

  Разбравте дека банепревоз е исклучен. Ги стигнаа тужби за авторски права. Штета, ама оправдано во секој случај
   
 20. Kalina10

  Kalina10 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  http://www.scribd.com/doc/63804705/ljubovta-za-Ana