Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  http://www.elfcosmetics.com/ Дали некој нарачувал Елф козметика од оваа страна или друга? Дали може со обична дебитна картица и дали има шипинг? Гледам производите им се многу ефтини, а и некои се доста фалени на јутуб.
   
 2. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.645
  Од оваа страна има достава само до Америка и Канада.
  Јас e.l.f. нарачувам од iherb.com
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  81
  Девојки дали сте нарачувале од Make up Geek официјалната страна? Сенките за очи им се сон! Ако некој имал искуство нека пише pls
   
 4. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.605
  Пол:
  Женски
  Ако имате порачувано било што од шминки работа од али експрес, дали ви стигнало и за колку време?
   
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.614
  Допаѓања:
  14.206
  Пол:
  Женски
  Сега порачав една палета сенки од xtras. Free delivery има.
  Си направив PayPal. Ама сепак долго се мислев и се возбудив малце оти прв пат порачвам било шо преку интернет и малце ми беше/е страв. :lol:
  За колку ќе стигнат од прилика?
   
 6. Bloom19

  Bloom19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Make up Geek имаш и на beautybay.com :)
   
  На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  81
  Фала ти највеќе! :l: Гледам и дека shipping-от е free над 20е, што ми одговара. Дали си порачувала од сајтов? Искуство некој?:)
   
 8. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  105.050
  Обично за една недела, 10 дена. Зависи кога како, ама тука некаде.
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bloom19

  Bloom19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Имам порачувано, само јас порачував до Џерард козметикс и Морфи. Обично стига за 2-3 недели кај нас. :)
   
  На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. queen007

  queen007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Имаше на фејзбук една група " Продажба на козметика" , продаваа демек Мак, Есте Лаудер Мф декоратива и знаев дека нема шанси да е оригинал ама мерак ај им пишав 3 пати, ме убедуваа оригинал е демек и океј порачав и тоа не воопшто ефтино.Леле кога ми стигна, тоа пудрата Мак мешана со нешто смрди тоа кармините ужас.. И нормално несакаа да ми ги вратат. Никако од нив да не сте се зезнале да порачате. Жалосно на каков се начин луѓето заработуваат .
   
 11. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.614
  Допаѓања:
  14.206
  Пол:
  Женски
  Уште ми нема стигнато палетата од xtras. :sweat:
  Десет работни дена поминаа.
  На 22ри мај ја порачав...
  И тука видов дека за една недела стигаат, и на страницата така пишува.
  Малер човек јас.(wtf)
   
 12. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  105.050
  Каква палета нарача? Пофали се. :D
  Се надевам ќе стигне јас од екстрас проблем не сум имала.
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.614
  Допаѓања:
  14.206
  Пол:
  Женски
  Прв пат порачувам и бев скрептична... Не знам зошто касни. Само ако не стигни :@
  Иначе еве ја
   

  Прикачени фајлови:

  • famous 033.JPG
   famous 033.JPG
   Големина на фајлот:
   231,3 KB
   Прегледи:
   123
  На martovsko cveke и duffi им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  105.050
  Се надевам ќе се фалиш после викендот. Пиши му порака дека уште го нема пакетот.
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.614
  Допаѓања:
  14.206
  Пол:
  Женски
  Му пишав ми рекоја после 20 работни дена ако не стигни да барам refund.
  Ама би преферирала да стигни хаха.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Еднаш порачував од интернет од Австралија пред 2 години, ама сега е затворена страницата и се викаше Brokysh wake and make. Нарачката беше сенки, ми се свиѓаа нијансите и беа 100 на број за само 420 денари, па реков ајде зашто да не. Добро шипинг земаа само два долари и среќна што ми дојде порачката за недела дена, иииии што да видиш, 44 сенки скршени над другата половина пошто на отварање беа. Од тогаш еднаш и никогаш више нарачки преку интернет.
   
 17. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.614
  Допаѓања:
  14.206
  Пол:
  Женски
  Стигнајаааа :rock:
  Изненадена сум од квалитетот, нема ни една скршена сенка, баш како на сликата се.
  Сенките се многу пигментирани.
   

  Прикачени фајлови:

  На martovsko cveke, sweet-cherry, lovemme и 4 други им се допаѓа ова.
 18. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.605
  Пол:
  Женски
 19. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  1.560
  Пол:
  Женски
  Женски ајде малку помош....од која продавница онлине можам да најдам самооштречко моливче за усни? Некако тешко можам да најдам и општо, има само едни од авон ама некако боите не ми се бендисваат.
   
 20. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  3.439
  Пол:
  Женски
  Golden rose имаат такви.