Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.167
  Допаѓања:
  73.431
  Пол:
  Женски
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  ^^
  Да, правам порачки од еликсир.
  Стигнуваат за најмногу 2 дена, многу убаво се запакувани, нема достава затоа што се плаќа преку платежна картичка. :)
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  10.638
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Од каде нарачувате urban decey, зашто од lookfantastic не ги праќаат за Македонија

  Колку точно, мене исто ми каснеше пратка од LF , кога ја донесе поштарот пакетот беше воден среќа убаво беа спакувани па немав оштетени производни , јас пријавив дека ми стигна пратката и се беше во ред. И да во право си на еден куп страни ја нема Македонија баш поради овие причини, дури и на aliexpresss некои продавници не доставуваат кај нас. Штета што не сме посовесни
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2019
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  46.398
  Пол:
  Женски
  Од feelunique.com имам нарачувано производи на УД. Се плаќа и достава, мислам околу 5 фунти, ама битно праќаат во МК.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 7. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Ептен фала, ќе проверам
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fifi84

  Fifi84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
  А од feelunique има достава до Мк уште?
   
 9. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Сепак не може за Македонија :(
   
 10. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  46.398
  Пол:
  Женски
  Jас ја имам последно нарачано Naked палетата во октомври, а имам нарачувано и други работи претходно од УД. Евентуално сега нешто ново ако не е ова, инаку можеше порано.
  EF07F6E5-B12B-4068-AE01-5721EB6A5071.jpeg
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.623
  Допаѓања:
  107.039
  Кога ќе видиш, се' преплаќаме. И во Сефора е 53-54 евра. А инаку во САД се 54 долари. Баш голема е разликата.
  Исто како АБХ што е 42 долари во САД, во Сефора 51 евро, на Feelunique 51-52 евра, жими Бјути Беј што им беа 47.50 евра, а сега 35.50 фунти, што е 41-42 евра, значи скоро иста цена како во САД.
   
  На Ana-Marija24, buba4e89 и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 12. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  46.398
  Пол:
  Женски
  @leni_794 новина е ова тогаш, дефинитивно, ете ја виде мојата нарачка. Сигурно после Нова Година го имаат сменето, штета. А го мислев коректорот Naked Skin да го порачам повторно деновиве, предобар ми е, ама ништо.
   
  На leni_794 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Планирам да правам порачка, и сеа прашањето ми е, make up revolution производите каде се најевтини? Планирав од нивната официјална страна.
   
 15. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Провери на kosmetiks4less, мислам беше страната јас имам од таму нарачувано, а од нивната стално ми праќаат нешто гратис.... Сега како мислиш
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  7.643
  Мене нарачката од beauty bay (производи од the ordinary)не ми стигна после 15 работни дена пополнив формулар и прифатија дека ќе ми ги вратат парите, баш се разочарав. Ми пишаа во нашата пошта го изгубиле пакетот. Сега се мислам од каде да ги нарачам повторно. На сајтот на Deciem се поскапи
   
 17. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Look fantastic, јас од таму ги нарачав
   
  На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  7.643
  и јас други брендови имам порачувано од таму ама моментално ја не нема salycilic acid
   
 19. lipstickmadness

  lipstickmadness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2014
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Имам нарачки на beauty bay од 26ти Февруари, сеуште ги немам добиено. Дали треба да им пишам?
   
 20. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  7.643
  и ја имав од истиот датум, пријаваив и испадна ми ја изгубиле. Сега чекам да ми рефундираат, не сум проверила. Прати им меил може во иста тура биле за жал:(