Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.092
  Допаѓања:
  28.178
  Пол:
  Женски
  Не
   
  На Queen Leah му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  24
  Над која сума земаат ддв и царина?И колку?
   
 3. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Испорачуваат lookfantastic поради ситуацијата?
   
  На SnowDOG и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 4. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Некоја да не има нарачано периодов од beautybay? Вршат испорака?
   
 5. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.013
  Да минатата недела нарачав, за два дена ми стигна меил дека е шипната пратката.
   
  На Hellobeautiful и buba4e89 им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Испорачуваат ама шипинг за до Мкд се плаќа околу 900 денари.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 7. morisson_k

  morisson_k Нов член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали шипингот од Beauty Bay останува стандард? Да не ти наплатија нешто дополнително заради ситуацијава? Од Look Fantastic ме зезнаа, поскапеле шипинг за Мкд, односно моментално имаат само експрес и пратката ми стигна со ДХЛ и им ја вратив назад. Претходно беше бесплатно нели над некоја сума, не памтам, а сега, не знам дали е заради Ковид или не, немаат стандард испорака, имаат само експрес и чини 13 фунти. Најголемиот проблем е што ДХЛ имаат дополнителни трошоци за лежарина и ако остане вака само со експрес, нема воопшто да се исплати.

   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина на фајлот:
   90,9 KB
   Прегледи:
   23
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Општо беше бесплатен и немаше ограничена сума.
  Јас живеам во Малта и за овде шипингот е бесплатен.
   
  Последна измена: 5 мај 2020
 9. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.013
  Исто како и секогаш над 25фунти бесплатен шипинг, јас имав 40фунти нарачка ништо дополнително не ми наплатија.
  Е сега за достава ќе видиме, обично за 10/15 работни дена ми стигаа.
   
  На morisson_k му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  3.383
  Пол:
  Женски
  Јас 30+ дена ја чекам нарачката од Beauty Bay. Да им пишам на support?
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Да.
   
 12. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.406
  Допаѓања:
  12.281
  Lookfantastic памтам дека уште пред ова го сменија шипингот така како што имаш пишано. Така да не е до ситуацијава туку поскапеле.
   
  На morisson_k му/ѝ се допаѓа ова.
 13. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.240
  Допаѓања:
  146.204
  Дали од некои наши страни нарачувате?

  Само да напоменам, не мислам на страните што продаваат али експрес копии.
   
 14. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.013
  Дечки мал feedback, денес ми стигна нарачката од beautybay, за 12 работни дена, значи веќе се нормализира шипингот низ Европа.
   
  На sorbet, Ana-Marija24, najjacha и 2 други им се допаѓа ова.
 15. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.240
  Допаѓања:
  146.204
  Вчера направив нарачка, се надевам брзо ќе стигне :)
   
 16. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.013
  Јас на 26ти ја нарачав на 29ти беше шипната и денес дома ми ја доставија, ќе стигне и твојата ;)
   
  На buba4e89 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 17. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  3.383
  Пол:
  Женски
  Јас мојата ја чекам од 29ти март.
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  sminka.mk
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 19. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.472
  Допаѓања:
  34.258
  A feelunique? Пишува дека шипингот за мк е суспендиран. Како може едни да праќаат а други не?
   
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.240
  Допаѓања:
  146.204
  Не знам зошто, баш и јас гледав.
  За повеќе земји е така.
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.