Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  Добри ли им се сенките? :wasntme: Првпат отворам, па не знам.
   
 2. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Некој сајт за порачување козметика (не толку шминка) од Бугарија, Германија, и било која друга од овие земји со која имаме овозможено достава периодов?

  Не можам од Ebay или регуларните сајтови да порачам зошто не знам кога и дали воопшто ќе стигнат.
   
 3. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  Како е со шипингот?
  Колку се плаќа ако може да ми кажеш
   
 4. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.013
  Beaurybay.com
  Над 25£ нарачка бесплатен шипинг, под 25£ шипингот е 3.95£.
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.126
  Допаѓања:
  17.357
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас има нарачувано од странава?
  CC7F2643-C935-4328-9115-F99668124285.png
  ми искача на Фб цело време, а и цените ми се океј.
  Дали им се кавлитетни производите или слабо?Да не се стари шминки или кинески па без очи да останам.
  И четките дали се океј?
  Ми требаат четки и палета сенки
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Шминкиве се фејк и јас не би купила вакви. Општо ваквите онлајн продавници продаваат кинески и фејк производи, со ретки искличоци. Четкиве може да се ок, иако ценава е превисока. Истиве можеш да го најдеш на алиекспрес за пола цена. Види на sminka.mk таму имаш добри палети со пристапна цена.
   
  На buba4e89 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.126
  Допаѓања:
  17.357
  Пол:
  Женски
  Добри им се шминките?
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Да, проверени се. Исто за повеќето имаш рецензии на јутуб ако го пишеш само името на палетата, па можеш поубаво да ги видиш.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  Јас лично можам да ти ги препорачам палетите на Revolution. Дома имам една, подоле ќе споделам линк од која поточно и сум презадоволна. Иако не ми е купена од sminka.mk туку од Германија, сепак верувам дека се оригинални и квалитетот е ист.
  https://www.sminka.mk/make-up/eyes/eyeshadow-palette/eyeshadow-16

  А четки нарачај си од Алиекспрес. Јас си нарачав за мене па после и за другарките откако сфатија дека се супер за тие пари. Ако не грешам моите беа околу 150 денари за 16 четки (кои не ни знам да ги употребувам како што треба, ама нека стојат:hai:). Не можам да го најдам линкот само :shake:
   
  На Feminka22 и Elence93 им се допаѓа ова.
 10. Kristi900

  Kristi900 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Има ли некој нарачувано од Miss A
  и колку се плаќа достава за мк
   
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Ми стигна меил дека порачката од beautybay e dispatched. Тоа значи дека е тргната? За колку време да ја очекувам?
   
 12. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Да тоа значи дека ти ја пратиле.. е сега генерално се чека многу од нив, месец сигурно :( јас исто нарачав во понеделник, ке пишам кога ке ми стигне, ама генерално околу месец
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Just to let you know :) денес ми стигна пратката од бјутибеј од 16 мај.. скоро 15 дена откако ја порачав што е брзо за бјутибеј:inlove::inlove: go go:dance:
   
  На ludamaja10 и angela.kostova им се допаѓа ова.