1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

OnlyFans

Дискусија во 'Слободно време' започната од SugarHoney, 17 август 2020.

  1. JasminaB29

    JasminaB29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2017
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    511
    Пол:
    Женски
    Ако некој се одлучи за ваков начин на заработка нема ништо лошо бидејќи не наштетува никому буквално. Некој плаќа да го гледа твоето тело а ти заработуваш лесни пари. Проблемот е што живееме во таква држава каде што сеуште голо тело и секс се табу.
     
    На SugarHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Исто мислење делам. А и не остана позната личност, инфлиенсерка или модел што не отворија профил. :lol:
     
  3. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Да бидам искрена, не би направила профил таму, па и најпозната на светот да сум. Имам што да покажам, ама да се сликам гола за да заработам пари, не благодарам. Тоа едноставно не е за мене. Ако некој сака да го прави ова, слободно, не го судам.
     
    На Loving boy и SugarHoney им се допаѓа ова.
  4. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Голем дел не ни се сликаат голи. Сликаат пример стапала. Никој нема да те познае која си од стапалата. Мене ми немаат никакво еротско значење стапалата, така да не ми е битно кој ги гледа.
     
    На mrsfreak, SugarHoney, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.746
    Пол:
    Женски
    Дојдов ова да го кажам. Алал да им е на оние што цело богатство заработуваат ради слики од стапала.
     
    На Spidy и Limpan им се допаѓа ова.
  6. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Кажувам дека јас лично не би направила. Во право си дека никој нема да ме познае, а ни мене ми имаат некаково еротско значење, но едноставно тоа не е за мене.
     
  7. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Да, да. Сфаќам. И јас не би.
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Секој втор во Америка има Only fans и не се ни замараат таму кој има и дали се слика гол. Овде триста етикети ќе ти залепат
    едит: Српска старлета месечно правела 6.000 долари
     
    На SugarHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    Ај ако не сите ќе станеме инфлуенсерки, тиктокери, онли фанс фејмс итн и сите реални професии каде што се вложува реален труд нека стануваат сѐ попотценети.
    Не ги поддржувам.
    Ти нели не поддржуваше проституција?:?:
     
    На Loving boy, ElenaOfRivendell, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    А слики и прцање со некој од улица исто ти е?
     
    На SugarHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  11. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Проституција кај нас е организиран криминал и трговија со млади и малолетни девојки. Не претставува елитни ескортни служби па за да ја поддржуваме. И има голема разлика од ова и проституција.
     
    На baguf4e, Srckata28 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  12. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    Истиот принцип е, во различна форма.
     
    На Loving boy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Како е експлоатација на малолетни девојчиња исто со продавање слики од твојот газ и стапала? За проституција посебно кај нас, не одлучува самата она.
     
  14. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Мислиш дека платформава не ја користат малолетни девојчиња? Истото е, само што се почнува со слики од ножни прсти, па кога ќе видиш дека конкуренцијата не ти дава да заработиш, одиш на нешто попровокативно, па на крај ќе дојде и видеа да снимаш затоа што оние кои што ќе се претплатат на твоите “услуги” ќе го бараат тоа од тебе. А кажи ми, од кога продавањето на сопствено тело не е проституција?
    Како што можеш да видиш, станува збор за истото само мутирана верзија. Адаптирана на нашето развиено општество.
     
    На Glowy, KittyAgnes, ElenaOfRivendell и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Од неодамна дознав за only fans, знам и девојка од мојот град што има профил таму и заработува.
    Јас такво нешто не би направила никогаш.
     
  16. maralek

    maralek Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    269
    Еве јас си направив сакам да гледам, не мислам дека е нешто лошо и како да најдам наши? Не ме интересираат американки, сакам наши да може некогаш да имам реален контакт..
     
  17. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    Те молам чим лично познаваш девојка која има профил, полека земи здив, размисли.... Позади нејзиниот профил и начин на заработка се трупаат други работи (од психичка и емотивна природа) плус ваков профил може да отвори пат кон други работи.. Те молам размисли какви последици може ова да има на нејзината иднина, фамилија итн... Повели едно информативно видео

     
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Може ли јас да продавам слики од сапала ептен ми се убави. Па што. Ќе бидам курва??
     
    На Dame30, mario95 и SugarHoney им се допаѓа ова.
  19. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Без беспотребно чувство на вина и лажна душебрижност.
    Кој што сака нека прави. :)

    Не треба да имате ништо против ничија желба и волја, освен кога станува збор за експлоатација која многу често се случува на вакви платформи.
     
  20. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    Осудава дека е лажна стварно ме растажи... Сепак ова е ваше мислење си го искажавте.
    Исто така и мојата реална загриженост јас ја искажав и споделив (според мене) важни информации за да можат луѓето да носат посвесни одлуки. Доколку ве води таа филозофија на кој што сака да прави тоа е во ред, ви го почитувам вашето мислење и барам разбирање за моето! (сепак не знаете кое е моето минато и зошто сум волку загрижена)

    Зошто ова прашање? Особено тука меѓу анонимни луѓе, кои не се дирекно инволвирани во твојот живот. Некои ќе кажат не си, други само ќе се насмеат, трети ќе се загрижат, итн итн. Вашата слободна воља никој не може да ви ја одземе, па на крајот од денот сепак ќе направиш како што мислиш ти дека е правилно , така да да бидеме искрени мислењето кој што мисли не ви е важно.

    Јас можам само да советувам дека ваквите мали работи отвараат врати на пострашни работи и човек треба да е колку што е можно поинформиран.
     
    Последна измена: 25 март 2021