1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Open Festival-Струмица

Дискусија во 'Слободно време' започната од ceca-1, 16 август 2012.

  1. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
  2. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    бев во четвртокот, прекрасен помин, нови познанства и секако нова симпатија :D
     
  3. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    [​IMG]

    ЈАКО БЕШЕ :rock:
     
  4. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    [​IMG]
    СЛИКАТА ВРЕДИ ПОВЕЌЕ ОД 1000 ЗБОРОВИ :wasntme:
     
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Појако си немам поминато :rock: :rock: Ах мори Цецо,шо направи :D
    Инаку сите 3 дена бев,многу убаво си поминав :clap:
     
  6. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Догодина пак да ни дојдете, и секако и тие што не дошле да дојдат нема да зажалат ке си поминат супер !! :) :up: :beer:
     
  7. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
  8. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Браво за Струмица што го направија овој фестивал. Ако продолжат вака, ќе постигнат многу. Не само фестивалот и градот е среден и супер е. Од паркот посебно бев воодушевена. Инаку јас бев 2 дена, во четвртокот и вчера. Вчера си поминав мноооогу јако.Одлично беше и до година ќе очекуваме пак. :D
     
  9. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Здравје ќе ви дојдеме и догодина само нека има :D Јас уште сум под импресии.Во последен момент се одлучивме да одиме и воопшто не зажаливме.Мноогу убаво си поминавме! :party: :lol:
     
  10. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Претходните неколку дена во Струмица се чувствуваше некоја посебна енергија, нешто што очигледно на градот му недостасуваше. Ова беше фестивал што ја надополни веќе постоечката убавина. Сите случувања поврзани со Strumica Open Festival беа за паметење.

    Лично, јас, најголемо внимание посветив на музичките сензации кои ми оставија преубав впечаток и моменти за сеќавање, што не значи дека и во останатите категории било помалку вредно и убаво. Ми се допадна начинот на кој целата манифестација беше организирана. Се чувствуваше синхронизација во работата на сите оние кои беа дел од истата.

    Публиката уживаше во секој и еден настап. Изборот на музички гости беше добар затоа што имаше за секого по нешто, почнувајќи од Прљаво казалиште преку Суперхикс, Нокаут итн., до Цеца Ражнатович со што се достигна очекуваната кулминација. Како за прва година, сметам дека сите треба да бидеме задоволни од професионализмот во организацијата и работата. Остатокот импресии се индивидуални и секој си поминал така како што сам си ја наредил.

    Потпирајќи се на овогодишните искуства да се надеваме дека фестивалот ќе премине во традиција и со секоја наредна година ќе биде се' подобро и поинтересно за народот. Убаво е чувството кога сите имаме можност, барем на неколку дена, да се собереме на едно исто место и усогласено да се радуваме и забавуваме на работи кои не' оддалечуваат од секојдневието (кое пак за повеќето е синоним на стрес отколку забава).

    Овој фестивал на струмичани, па и оние кои дојдоа од другите градови и држави, им го овозможи токму тоа - релаксација со извонредни дела од сферата на културниот живот и забава до доцните ноќни часови со омилените песни и музичари! Во прилог, да го заокружиме претходно кажаното со една фотографија (барем во она што значеше музичкиот дел).

    [​IMG]
     
  11. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Јако беше! :rock: Се беше супер! :lol:
     
  12. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Луѓе планирам да одам на овогодинесниот на 18 за Сверина :) .Па Струмичани ако знаете да ми кажете во колку почнувана а кај се наога знам сум била еднаш па памтам по Глобал :D фала
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    И јас оваа година планирам да одам, минатата година не можев бидејќи бев зафатена. Ако одам ќе ви пишам како си поминав :)
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206

    Северина можеби ќе почне после 10, а може и покасно.
    Инаку случувањата се на плоштад, кај Глобал,и никако не можеш да го промашиш.

    Еве и дел од случувањата
    http://www.youtube.com/watch?v=4e_X6eeL ... e=youtu.be
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  15. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121

    валјда нема да промасам :D
    а уште нешто ..од колку почнуваат сите..мислам тој ден 18 од колку почнуваат да пеат Кад би био Бјело Дугме и тој другиот .....и ако знаеш да ми кажеш автобус како има и колку пари е од Струмица до Гевгелија.Дека треба да идам со воз од Скопје до Гевгелија и послем со автобус па ако знаеш или знаеш кој знае кажи ми :lol:
     
  16. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    сакам да одам.. :sweat:
     
  17. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    [​IMG]
    Еве поточно текот на настаните. Мислам дека почетокот беше кај 8 часот и после се редат , еден по еден , ќе си видиш на сликата кој како доаѓа по ред. Нема точно определено време кој кога почнува.
    А за превозот незна да ти помогнам. Знам за со автобус Скопје - Струмица е 700ден мислам повратна, преку Велес, Штип.
    А од Гевгелија до овде незнам ама би требало да е околу 200 ден во еден правец. Некоја гевгеличанка или струмичанка која патува на оваа релација , може да ти помогне. :)
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  18. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Северина можеби ќе почне после 10, а може и покасно.
    Инаку случувањата се на плоштад, кај Глобал,и никако не можеш да го промашиш.

    Еве и дел од случувањата
    http://www.youtube.com/watch?v=4e_X6eeL ... e=youtu.be[/quote]


    валјда нема да промасам :D
    а уште нешто ..од колку почнуваат сите..мислам тој ден 18 од колку почнуваат да пеат Кад би био Бјело Дугме и тој другиот .....и ако знаеш да ми кажеш автобус како има и колку пари е од Струмица до Гевгелија.Дека треба да идам со воз од Скопје до Гевгелија и послем со автобус па ако знаеш или знаеш кој знае кажи ми :lol:[/quote]

    [​IMG]
    Еве поточно текот на настаните. Мислам дека почетокот беше кај 8 часот и после се редат , еден по еден , ќе си видиш на сликата кој како доаѓа по ред. Нема точно определено време кој кога почнува.
    А за превозот незна да ти помогнам. Знам за со автобус Скопје - Струмица е 700ден мислам повратна, преку Велес, Штип.
    А од Гевгелија до овде незнам ама би требало да е околу 200 ден во еден правец. Некоја гевгеличанка или струмичанка која патува на оваа релација , може да ти помогне. :)[/quote]

    Фалаа Многу :)
    и уште нешто само ако знаеш некоај форумџика што е од гевгелија или ос струмица писи ми :$ поззз :*
     
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Jас со моите впечатоци од Oпен фест:worried:everina кажа :немојте ме заборавит ;( ,немој и ти нас драга.Mногу убава посебна ноќ беше ,засекогаш ќе ми остане во срцето тој спомен и до скоро видување :) .
    A тоа со пивата фрлање лименки во вис и гаѓање на главите на луѓето ноу комент :x .Oвој фест беше магичен,извонреден и со срце и душа го чекам следниот :rock:
     
    На Lella и leighton23 им се допаѓа ова.
  20. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    [СДК] Сакам да кажам...

    Според мене Северина беше најјака и најдобра забава направи. :) Морам да ги пофалам и Жељко и Амадеус. :D Тоа беа прекрасни 3 вечери. А тоа со пивата, незнам за тебе ама јас ја имав таа среќа синоќа да ме избањат цела со пиво. :x