1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Open Festival-Струмица

Дискусија во 'Слободно време' започната од ceca-1, 16 август 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
 2. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  бев во четвртокот, прекрасен помин, нови познанства и секако нова симпатија :D
   
 3. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  [​IMG]

  ЈАКО БЕШЕ :rock:
   
 4. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  [​IMG]
  СЛИКАТА ВРЕДИ ПОВЕЌЕ ОД 1000 ЗБОРОВИ :wasntme:
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Појако си немам поминато :rock: :rock: Ах мори Цецо,шо направи :D
  Инаку сите 3 дена бев,многу убаво си поминав :clap:
   
 6. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  88
  Догодина пак да ни дојдете, и секако и тие што не дошле да дојдат нема да зажалат ке си поминат супер !! :) :up: :beer:
   
 7. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
 8. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  2.620
  Браво за Струмица што го направија овој фестивал. Ако продолжат вака, ќе постигнат многу. Не само фестивалот и градот е среден и супер е. Од паркот посебно бев воодушевена. Инаку јас бев 2 дена, во четвртокот и вчера. Вчера си поминав мноооогу јако.Одлично беше и до година ќе очекуваме пак. :D
   
 9. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Здравје ќе ви дојдеме и догодина само нека има :D Јас уште сум под импресии.Во последен момент се одлучивме да одиме и воопшто не зажаливме.Мноогу убаво си поминавме! :party: :lol:
   
 10. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Претходните неколку дена во Струмица се чувствуваше некоја посебна енергија, нешто што очигледно на градот му недостасуваше. Ова беше фестивал што ја надополни веќе постоечката убавина. Сите случувања поврзани со Strumica Open Festival беа за паметење.

  Лично, јас, најголемо внимание посветив на музичките сензации кои ми оставија преубав впечаток и моменти за сеќавање, што не значи дека и во останатите категории било помалку вредно и убаво. Ми се допадна начинот на кој целата манифестација беше организирана. Се чувствуваше синхронизација во работата на сите оние кои беа дел од истата.

  Публиката уживаше во секој и еден настап. Изборот на музички гости беше добар затоа што имаше за секого по нешто, почнувајќи од Прљаво казалиште преку Суперхикс, Нокаут итн., до Цеца Ражнатович со што се достигна очекуваната кулминација. Како за прва година, сметам дека сите треба да бидеме задоволни од професионализмот во организацијата и работата. Остатокот импресии се индивидуални и секој си поминал така како што сам си ја наредил.

  Потпирајќи се на овогодишните искуства да се надеваме дека фестивалот ќе премине во традиција и со секоја наредна година ќе биде се' подобро и поинтересно за народот. Убаво е чувството кога сите имаме можност, барем на неколку дена, да се собереме на едно исто место и усогласено да се радуваме и забавуваме на работи кои не' оддалечуваат од секојдневието (кое пак за повеќето е синоним на стрес отколку забава).

  Овој фестивал на струмичани, па и оние кои дојдоа од другите градови и држави, им го овозможи токму тоа - релаксација со извонредни дела од сферата на културниот живот и забава до доцните ноќни часови со омилените песни и музичари! Во прилог, да го заокружиме претходно кажаното со една фотографија (барем во она што значеше музичкиот дел).

  [​IMG]
   
 11. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Јако беше! :rock: Се беше супер! :lol:
   
 12. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Луѓе планирам да одам на овогодинесниот на 18 за Сверина :) .Па Струмичани ако знаете да ми кажете во колку почнувана а кај се наога знам сум била еднаш па памтам по Глобал :D фала
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.686
  Допаѓања:
  12.609
  Пол:
  Женски
  И јас оваа година планирам да одам, минатата година не можев бидејќи бев зафатена. Ако одам ќе ви пишам како си поминав :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.595
  Допаѓања:
  144.598

  Северина можеби ќе почне после 10, а може и покасно.
  Инаку случувањата се на плоштад, кај Глобал,и никако не можеш да го промашиш.

  Еве и дел од случувањата
  http://www.youtube.com/watch?v=4e_X6eeL ... e=youtu.be
   
  На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121

  валјда нема да промасам :D
  а уште нешто ..од колку почнуваат сите..мислам тој ден 18 од колку почнуваат да пеат Кад би био Бјело Дугме и тој другиот .....и ако знаеш да ми кажеш автобус како има и колку пари е од Струмица до Гевгелија.Дека треба да идам со воз од Скопје до Гевгелија и послем со автобус па ако знаеш или знаеш кој знае кажи ми :lol:
   
 16. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  сакам да одам.. :sweat:
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.595
  Допаѓања:
  144.598
  [​IMG]
  Еве поточно текот на настаните. Мислам дека почетокот беше кај 8 часот и после се редат , еден по еден , ќе си видиш на сликата кој како доаѓа по ред. Нема точно определено време кој кога почнува.
  А за превозот незна да ти помогнам. Знам за со автобус Скопје - Струмица е 700ден мислам повратна, преку Велес, Штип.
  А од Гевгелија до овде незнам ама би требало да е околу 200 ден во еден правец. Некоја гевгеличанка или струмичанка која патува на оваа релација , може да ти помогне. :)
   
  На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Северина можеби ќе почне после 10, а може и покасно.
  Инаку случувањата се на плоштад, кај Глобал,и никако не можеш да го промашиш.

  Еве и дел од случувањата
  http://www.youtube.com/watch?v=4e_X6eeL ... e=youtu.be[/quote]


  валјда нема да промасам :D
  а уште нешто ..од колку почнуваат сите..мислам тој ден 18 од колку почнуваат да пеат Кад би био Бјело Дугме и тој другиот .....и ако знаеш да ми кажеш автобус како има и колку пари е од Струмица до Гевгелија.Дека треба да идам со воз од Скопје до Гевгелија и послем со автобус па ако знаеш или знаеш кој знае кажи ми :lol:[/quote]

  [​IMG]
  Еве поточно текот на настаните. Мислам дека почетокот беше кај 8 часот и после се редат , еден по еден , ќе си видиш на сликата кој како доаѓа по ред. Нема точно определено време кој кога почнува.
  А за превозот незна да ти помогнам. Знам за со автобус Скопје - Струмица е 700ден мислам повратна, преку Велес, Штип.
  А од Гевгелија до овде незнам ама би требало да е околу 200 ден во еден правец. Некоја гевгеличанка или струмичанка која патува на оваа релација , може да ти помогне. :)[/quote]

  Фалаа Многу :)
  и уште нешто само ако знаеш некоај форумџика што е од гевгелија или ос струмица писи ми :$ поззз :*
   
 19. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.542
  Допаѓања:
  8.652
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...

  Jас со моите впечатоци од Oпен фест:worried:everina кажа :немојте ме заборавит ;( ,немој и ти нас драга.Mногу убава посебна ноќ беше ,засекогаш ќе ми остане во срцето тој спомен и до скоро видување :) .
  A тоа со пивата фрлање лименки во вис и гаѓање на главите на луѓето ноу комент :x .Oвој фест беше магичен,извонреден и со срце и душа го чекам следниот :rock:
   
  На Lella и leighton23 им се допаѓа ова.
 20. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  [СДК] Сакам да кажам...

  Според мене Северина беше најјака и најдобра забава направи. :) Морам да ги пофалам и Жељко и Амадеус. :D Тоа беа прекрасни 3 вечери. А тоа со пивата, незнам за тебе ама јас ја имав таа среќа синоќа да ме избањат цела со пиво. :x