1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Open Festival-Струмица

Дискусија во 'Слободно време' започната од ceca-1, 16 август 2012.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Aмадеус и Sеверина:inlove: најјаки беа ,а колку убаво испеа дечкото од бендот алал да му е.Tаа среќа ја имав и јас ме намокри бааѓи дожд од пиво ,арно што не удри по глава и некоја лименка :^) .Jас и ти загазивме Leighton 23.
     
    На leighton23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    мене амадеус и џајковски ми беа феноменални а све остало крш...јас се покајав што бев синока Северина ме разочара скроз имам идено на нејни концерти синока ни на пола немаше атмосфера од тоа она што знае да направи....а овааа фрлање на пиво кој го измисли пролив да го фати....секоја вечер си идев дома засмрдена од пиво ...неможе човек да стои слободно само да се молиш да не добиеш едно пиво во глава ( како мојата другарка) во глава странично и одма на болница ( синока тоа)
     
  3. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.405
    Допаѓања:
    22.587
    Пол:
    Женски
    Оти бе струмичанки ниедна паметна од вас не се најде да каже за грозоморното убиство што се случи за време на Open Fest-от во Струмица?

    Наредби од глупиот Заев шо ко редардиран рипаше на Северина. :^) |(

    Запрепастена сум. :x :worried:
     
  4. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    големо браво за општината и градоначалникот за фестивалот,значи немам коментари,али ова не е за секаков народ толку бев револтирана што се вратив,
    поголеми сељачишта немам видено ееејјјјј
    ,никој не е отишол таму да го бањаат со пиво или сок ,само гледаш глава да спасеш и се молиш да не ти прелета некоја лименка да не те тресне по глава па да те носат во болница :devil: ,значи буквално можам да кажам дека не е ништо за нас!која е таа колтура да се напиеш една голтка пиво и околу тебе што се тие да ги бањаш не ми е јасно :x треба да си без мозок,се качиле на повисоко место и фрлаат полни чаши со пиво буквално го бањаат народот ,доколку планираат да се глупират зошто не земат да се избањат со пивото сами тку некој друг поинтересно и е така :fubar: ,али ај пак ке кажам паметен човек не го прави тоа,али како и да е помина,останаа да си бањат со пиво и баш ги брига па не даваат ниту да поминеш не бива си го откупиле местото каде што ке застанеш проста работа секаков народ има :swear: :swear: :swear:
     
    На FromWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Амадеус ме изненадија позитивно, како што не им знаев ниедна песна супер излезе на крајот, Северина беше за никаде, 5 песни најмногу што и беа така за играње другите балади да заспиеш, суперхикс беа супер и ова година, но Џајковски ја растури значи во буквална смисла на зборот го запали народот.

    А за пивата немам коментар сите три вечери бев како од туш излезена :D
     
  6. khaleesi1

    khaleesi1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    52
    Какво убиство? :^) јас прв пат слушам....

    Инаку на Џајковски беше најдобро и Амадеус направија атмосфера..сите др беа.... А на Северина не се стоеше,значи... со фрлањето лименки се претера, беше мн гужва, а и таа не направи атмосфера
     
  7. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    И јас бев таму сите три дена, на Џајковски најубаво си поминав, и Суперхикс и Амадеус исто така беа добри ама Џајковски беше врв. Северина ме разочара, очекував многу повеке од неа, очекував да направи јака журка со многу играње но наместо тоа добив балади од кој за малку не заспав. За прскањето со пиво па да не зборам, само што почнаа Суперхикс дечкото што стоеше до мене буквално го зема пивото и го истури врз мене ! Цело време се вртев на сите страни да не некоја лименка ме погоди по глава, (среќа не се случи тоа !) инаку за другото немам зборови, се беше прекрасно,прекрасно си поминав и здравје до година пак.
     
  8. SweetCandyyy

    SweetCandyyy Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Аууу јако беше на овој Струмица Опен :rock: :rock: .. Едвај чекам следната година. Морам да кажам дека сум горда струмичанка :) Амадеус, Северина, Суперхикс а на врвот Џајковскии 8) Желјко ме разочара само балади пееше.. :Down:
    Иначе да ве известам дека веста за убиството на Струмица Опен е лажна ;) Само гласини се шират (барем така нас не известија од посигурни извори)
     
  9. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Испрскана со пиво, избутана од сите страни, ќе си ги пееш песните и ќе си минеш најјако :rock:
    Најдобрата недела ова лето! Едвај чекам да дојде следната година, ама и друштвото си го прави своето :)
     
  10. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Бев во Струмица само вечерта кога беа Амадеус, затоа што многу ми се добри момците, и си поминав фантастично, лудо и незаборавно, мислам дека направија одлична забава, еве уште ми е во сеќавање таа вечер, ма нозе ме заболеа од скокање :D
     
  11. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Лани бев и си поминеав незаборавно :D :D :D
     
  12. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Струмица опен фест започна денес.Имате ли планови да го посетите?Во случај да не знаете еве подетални информации.

    Музичкиот викенд- маратон започнува в петок, 14 август на струмичкиот плоштад „Гоце Делчев“, со настапите на младиот струмичанец Трајче Георгиев кој со својот неверојатен вокал во шоуто „Ѕвездичките на Пинк“ ги освои симпатиите на публиката во регионот, раперот Марко Маринковиќ- Слаткаристика , а како главна ѕвезда на вечерта е најавена хрватската поп-пејачка Данијела Мартиновиќ . Публиката по полноќ ќе се забавува со настапот на диџеј Мосел од Атина.


    Следниот ден, 15 август, за забавата на фестивалот ќе бидат задолжени поп-пејачката Кристина Арнаудова, бендот „Ај Кју“, српскиот состав „Тропико бенд“, балканската фолк ѕвезда Харис Џиновиќ, а младата публика ќе има несекојдневна можност да го проследи и диџеј сетот на германската диџеј ѕвезда Том Нови.


    За последниот ден на фестивалот, в недела на 16 август, најавени се настапите на финалистот на „Икс Фактор“ Маид Хечимовиќ, хрватската поп-ѕвезда Петар Грашо и белгискиот диџеј Ромео Бланко на 16 август. Во музичката програма на фестивалот ќе настапат и македонските групи „Јупитер“, „Либеро“ и „Трио гранде“ .


    За време на „Струмица опен фест“ планирано е да се реализираат над дваесетина културни настани, изложби, промоции на книги, поетски читања и театарски претстави.


    Фестивалот кој беше отворен на 7 и ќе трае до 16 август ќе понуди богато културно-уметничка, забавна и едукативна програма.
     
  13. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.405
    Допаѓања:
    22.587
    Пол:
    Женски
    Во Струмица сум моментално и не, не планирам да одам.
    Не сум била ниту еднаш за овие 4 години (така беше бројкава?).
    Мразам турканици и гужви, генерално. Не ни слушам таква музика.
    А, на Том Нови бев во Охрид.
    А и некако усилено ми е, како за гастербајтерите да е изрежиран.

    Едит*
    Само што ја видов сликава.
    Каква врска има ова со музички настан?
    image.jpg
     
    Последна измена: 15 август 2015
    На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Ako si veke tuka nisto ne te kosta da vidis. Sekako interesno e.
    @kajl Маид во колку почнува да пее кој по ред ке е ?
     
  15. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Искрено темава ја отворив во случај некој да дојде до желба да слушне некој од изведувачите,а притоа да не е запознаен со планот на настаните во Струмица деновиве. @Winter Lady не сум запознаена кој по ред ќе пее.Ако дознаам ќе објавам.Информацииве ги најдов на страницата за фестот.
    Не сум некој обожавач на турбофолк,кој знае да преовладува низ фестовите,но ме радува тоа што ќе дојде Ромео Бланко бидејќи сум обожавач на Tomorrowland .
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.604
    Пол:
    Женски
    Слаткаристика имаат една таква песна, во која плукаат по дотичната моќна елита напикана по фотелјите, затоа убедена сум дека и сликата е таква каква што е. :)
    Мајка ми ми кажа дека денес им било многу забавно, можеби и навистина е така, но јас годинава решив наместо буткање низ гужви и лејм музика + пиво, да дишам чист воздух во Берово + пиво. :mm:

    Не ја знам точната програма, но клаб музика на пример не е по мој вкус, а веќе со години не присуствувам на фестивали од овој тип, зашто ме излудуваат големи толпи во комбинација со (мортус) пијани луѓе.
    Ниту Пиво фест, ниту бутур. Мирна глава.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Бев синоќа и ќе присуствувам на трите вечери. Искрено сум разочарана од почетната атмосфера, Данијела Мартиновиќ навистина ја утна овој пат, но вечерта заврши со неверојатна атмосфера. Сепак како велат крајот го краси делото! :D
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Трајче само заради него би одела да би имала услови, ама не можам од охрид до Струмица :) а многу ми е криво заради тоа
     
  19. MysteryMan23

    MysteryMan23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Машки
    Romeo Blanco вредеше колку сите други изведувачи заедно. Секоја чест. :D
     
    На ivona48 и kajl им се допаѓа ова.
  20. MysteryMan23

    MysteryMan23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Машки
    и Хип Хоп вечерта беше добра. 8)