1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Organique козметика

Дискусија во 'Лице' започната од TheGetmaki, 15 октомври 2018.

  1. TheGetmaki

    TheGetmaki Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    Дали некој има пробано од овие производи?? Искуства?

    Вчера бев во Космо во Сити Мол, па ја видов козметикава...не ми е позната, прв пат ја гледам, ми кажаа дека била нова.

    Инаку јас барав бела глина, па така и ми ја посочија козметикава, дека во Космо само од оваа марка имаат бела глина.
     
    На CameliaMiller и Luminary им се допаѓа ова.
  2. TheGetmaki

    TheGetmaki Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    Чекав одговор од вас девојки, и бидејки не добив отидов и си ја купив глината и морам да ви кажам дека сум презадоволна !
    Резултати одма при првото користење ...ја препорачувам
     
  3. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    За што ја користеше ? :)
     
    На TheGetmaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TheGetmaki

    TheGetmaki Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    ...имам осетлива кожа, главно за смирување и прочистување на порите на лицето одма се осеќа намалување на црвенилото на кожата, чудо е. Утре баш ќе идам и ќе си купам една крема што ја измеркав денес :)
     
  5. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам белата глина и морам да кажам дека многу сум среќна што конечно може да се најде во Мк. Ја користам претежно за маски за лице, а правам и природни крем деодоранси. Имам пробано неколку производи од оваа марка и морам да кажам дека досега она што го имам пробано се покажало како одлично.
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Moon2255

    Moon2255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Искуство со Organique whitch hazel тоникот за лице?
     
  7. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Малку офтопик но не е лошо да се отвори тема Белина ова козметика е само дел од нивните брендови. Сакам да нарачам нешто но да ми кажите од кои производи за мрсна кожа сте задоволни, исто и за косава многу ми е оштетена. Секој совет е добредојден?
     
  8. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Aко имаш сува коса, шампоните на Уртекрам се супер, од скандинавски бобинки или лаванда. Од двата сум задоволна.
    За кожа, го имам користено серумот на Конопка и кремата за нормална до масна кожа, ама ми светнуваше лицето. Инаку, кремата е многу нежна, не е тешка, убаво се нанесува. Добра е и за под пудра. Додуша, јас со моето никакво лице и од други креми светнувам, пробај, може ќе ти се погоди на тебе.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Мене шампонот против опаѓање многу ми се допаѓа од Dr.Konopkas и тоникот со роза на DrKonopkas. Исто пилинзите за тело од organic shop се супер
     
    На Aschenputtel и crazylady им се допаѓа ова.