Organique козметика

Дискусија во 'Лице' започната од TheGetmaki, 15 октомври 2018.

 1. TheGetmaki

  TheGetmaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Дали некој има пробано од овие производи?? Искуства?

  Вчера бев во Космо во Сити Мол, па ја видов козметикава...не ми е позната, прв пат ја гледам, ми кажаа дека била нова.

  Инаку јас барав бела глина, па така и ми ја посочија козметикава, дека во Космо само од оваа марка имаат бела глина.
   
  На CameliaMiller и Luminary им се допаѓа ова.
 2. TheGetmaki

  TheGetmaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Чекав одговор од вас девојки, и бидејки не добив отидов и си ја купив глината и морам да ви кажам дека сум презадоволна !
  Резултати одма при првото користење ...ја препорачувам
   
 3. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  2.270
  Пол:
  Женски
  За што ја користеше ? :)
   
  На TheGetmaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheGetmaki

  TheGetmaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  ...имам осетлива кожа, главно за смирување и прочистување на порите на лицето одма се осеќа намалување на црвенилото на кожата, чудо е. Утре баш ќе идам и ќе си купам една крема што ја измеркав денес :)
   
 5. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  5.759
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам белата глина и морам да кажам дека многу сум среќна што конечно може да се најде во Мк. Ја користам претежно за маски за лице, а правам и природни крем деодоранси. Имам пробано неколку производи од оваа марка и морам да кажам дека досега она што го имам пробано се покажало како одлично.
   
  На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Искуство со Organique whitch hazel тоникот за лице?
   
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  7.688
  Малку офтопик но не е лошо да се отвори тема Белина ова козметика е само дел од нивните брендови. Сакам да нарачам нешто но да ми кажите од кои производи за мрсна кожа сте задоволни, исто и за косава многу ми е оштетена. Секој совет е добредојден?
   
 8. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  6.578
  Aко имаш сува коса, шампоните на Уртекрам се супер, од скандинавски бобинки или лаванда. Од двата сум задоволна.
  За кожа, го имам користено серумот на Конопка и кремата за нормална до масна кожа, ама ми светнуваше лицето. Инаку, кремата е многу нежна, не е тешка, убаво се нанесува. Добра е и за под пудра. Додуша, јас со моето никакво лице и од други креми светнувам, пробај, може ќе ти се погоди на тебе.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  4.633
  Пол:
  Женски
  Мене шампонот против опаѓање многу ми се допаѓа од Dr.Konopkas и тоникот со роза на DrKonopkas. Исто пилинзите за тело од organic shop се супер
   
  На Aschenputtel и crazylady им се допаѓа ова.