1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oxford-ки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Summerlover, 18 август 2011.

 1. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Дали носите и дали ви се допаѓаат? И ако може да ми кажете каде можам да ги најдам по поволна цена.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Каде да најдам Oxford-ки, по поволна цена?

  Незнам од каде, но да искоментирам во врска со нив.

  Многу ми се грди, ептен демоде, грд модел, незнам, незнам... колку и да бидат во мода никад не би ги носела! Мислам дека погрдо нешто од овие нема, и од гумените чизми :puke:
   
  На MaggieTatum, DeMelo, Agatha и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  Каде да најдам Oxford-ки, по поволна цена?

  Јас си купив по препорака на една феминка-400 денари од продавница во Кисела Вода одма карши Трафик. Убави се на црна основа со цветичи а има и клот црни, сиви и крем.
  Поквалитетни т.е. кожни има во Беверли и во Центар одма до Краш, истата продавница е на двете места, 1400 денари убава кожа, клот црни, бели, кафени.
  Има и во ЕвроАзија многу типски со чипка и црни 1190 денари.
   
 4. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  ја сум вљубена у овие...

  имам вакви бели
  [​IMG]

  а вакви видов во кочани, ама немав пари тогаш у мене за да си купам...беа 1400 денари
  [​IMG]
   
  На Melody13 и CupCake им се допаѓа ова.
 5. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Опинца-style!

  No me gusta. :(
   
  На MaggieTatum, lolitoo, La.Reina.Del.Sur и 13 други им се допаѓа ова.
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  No me gusta ни мене, ни некогаш ќе ми се заgusta :)
  Воопшто не ми се допаѓаат :)
   
  На MaggieTatum и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
 7. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Лоши се ептен и не би носела.. :lol:
   
 8. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  1.031
  Ми беа грди дури не најдов извесен модел што премногу ми се допадна и не е баш како овие на сликите, само тој го сакам. Ако најдам нешто слично го купувам, инаку во глобала овие најчесто шо ги носат не ми се свиѓаат. Иако попрво би носела вакви него римјанки, јас па тие апла не можам да ги смислам а сите мои другарки ги носат. :D

  А мислам дека да би отишле во странство би носеле и гумени чизи и оксфордки и ватевр што е таму популарно, кажувам за веќе видено од 2-3 девојки. :)
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.833
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат ама воопшто :puke:
   
 10. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Не ми се допаѓаат некако моделот ми е многу грд и не би носела :x
   
 11. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Мене оксвордкиве ептен ме бендисуваат ама не цветните него еднобојните. Мислам дека за да ги носиш треба целиот стил да ти биде од овој тип, а не само да ги опнеш на било што. Плус треба да ги носиш со карактер :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Искрено, сакам да носам модерни работи и горе-доле пратам модни трендови.....ама Оксфордкиве ми се така антипатична ствар (како што погоре прочитав- опинци). Воопшто не ми се женствени и убави. Порадо би ги носела платнените патичиња, отколку овие чудесии.
  Сепак, за некоја девојка коа што негува ваков стил се ок. Јас не се гледам себеси во некоја комбинација со Оксфордки. Ги почитувам и ги сакам оние модни парчиња кои ја истакнуваат женственоста кај девојките, овие некако ме потсеќаат на момци. :D
   
 13. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  колку се само грди...никогаш не би ги облекла :worried:
   
 14. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас би носела само цветни или црни иначе не
   
  На teddi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Ептен ми се грди. |(
  И најмодерни да се, не би ги носела.
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.191
  Пол:
  Женски
  Ми се дпаѓаат и би ги носела САМО тие на штикла :!: Овие рамниве ми се грди и стварно незнам на што би ги облекла освен на панталони.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Victorian, MarchelineAmaru, Shana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Повеќето не ми се допаѓаат..ама има некои кои би ги облекла
   
 18. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  243
  И цветни и еднобојни, прекрасни се, барем за мене. Би ги носела поголемиот дел. Тие на штикла малце чудни ми се, ама има некои и од тие што стварно би ги изнаносила, со мерак.
   
  На Minnie89 и teddi им се допаѓа ова.
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Барем јас, никогаш не би го облекла ова чудо.. :)
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.632
  Допаѓања:
  80.764
  Пол:
  Женски
  Мене чевливе ми се прекрасни.
  Немам некој определен стил, во главно носам работи во кои се чувствувам удобно, па тако званиот мој стил би го сместила некаде меѓу спортско - елегантното, така да мислам дека би се чувствувала удобно и во дотичниве чевлиња.
  И мислам дека убаво би стоеле и во најобични комбинации - фармерки и некоја кошулка, па ''зачинето'' со овие, би била добитна комбнација. ;)
  Да додадам само, дека не ми се допаѓаат оние цветните, ниту штиклите, некако не се пронаоѓам во такво светло, ама затоа оние во сивкаста и крем нијасна ми се сон. :)
   
  На Cacy, crazylady, Chocolate.me и 3 други им се допаѓа ова.