1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Paint Ball

Дискусија во 'Спорт' започната од pumpkin, 17 февруари 2011.

 1. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Не најдов ваква тема, а не знаев ни дали тука да ја ставам. Сепак, ако нешто е некоректно-одма клуч!

  Од поодамна ме интересира дали во Скопје има Paint Ball и ако има, каде се наоѓа
  Вe молам ако знаете да пишете. Благодарам однапред :)
   
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  4.668
  Допаѓања:
  19.864
  Порано имаше во Кисела Вода, кај тоа Сапунарата, и позади Пензиско, ама ги затворија. Сега незнам каде има.

  Инаку, многу е болно ова паинт болов. ја имав модрици 10 дена после едно одење. (зошто не даваа соодветна заштитна опрема)
   
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Зарем толку болело? а ти кукличка кај си била? во кисела вода тоа што имало?
   
 4. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Мислам дека во Скопје има пеинт бол , ако не се лажам се наоѓа кај саемот, не сум била сакам да идам , една другарка ми рече дека не пуштале лица под 18 години ако нема родител со нив...и викаат дека тоа боли малку кој ќе те удрат... :D
   
 5. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.369
  Ако некој знае за Пеинтбол во Скопје нека каже и јас барам одамна :).
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.336
  Има во Парк,илиии хм,како му доаѓа...
  Кај оние кануистине,кајакарите...има уште една плажа таму... :?:
   
 7. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.369
  Мислам дека одамна не работи.
   
 8. audrey90

  audrey90 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Запознаени ли сте со оваа игрА?
  Сте играле ли некогаш?
  Адреналин што секогаш сте го барале, забава која не треба да ја пропуштите!!!!!
  Тема муабет - СЕ ОТВОРИ ВО СКОПЈЕ НОВО PAINTBALL МЕСТО!!!! Значи еве ја фб страната https://www.facebook.com/Paintball.Skopje?fref=ts....
  Сега сакате да правиме екипа ????? :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  Ако ве интересира нешто пишете ми ЛП ќе ви објаснам и подетално :)
   
 9. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Машки
  Сум пробал до сега 2 пати и бев модар од глава до пети све живо и диво ме болеше после цела недела :D порано имаше во Кисела Вода слушнав нешто такво ке се отварало и во Порта Влае ама незнам што бидна.