Paint Ball

Дискусија во 'Спорт' започната од pumpkin, 17 февруари 2011.

 1. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Не најдов ваква тема, а не знаев ни дали тука да ја ставам. Сепак, ако нешто е некоректно-одма клуч!

  Од поодамна ме интересира дали во Скопје има Paint Ball и ако има, каде се наоѓа
  Вe молам ако знаете да пишете. Благодарам однапред :)
   
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.581
  Допаѓања:
  13.811
  Порано имаше во Кисела Вода, кај тоа Сапунарата, и позади Пензиско, ама ги затворија. Сега незнам каде има.

  Инаку, многу е болно ова паинт болов. ја имав модрици 10 дена после едно одење. (зошто не даваа соодветна заштитна опрема)
   
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Зарем толку болело? а ти кукличка кај си била? во кисела вода тоа што имало?
   
 4. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  77
  Мислам дека во Скопје има пеинт бол , ако не се лажам се наоѓа кај саемот, не сум била сакам да идам , една другарка ми рече дека не пуштале лица под 18 години ако нема родител со нив...и викаат дека тоа боли малку кој ќе те удрат... :D
   
 5. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.362
  Ако некој знае за Пеинтбол во Скопје нека каже и јас барам одамна :).
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.327
  Има во Парк,илиии хм,како му доаѓа...
  Кај оние кануистине,кајакарите...има уште една плажа таму... :?:
   
 7. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.362
  Мислам дека одамна не работи.
   
 8. audrey90

  audrey90 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Запознаени ли сте со оваа игрА?
  Сте играле ли некогаш?
  Адреналин што секогаш сте го барале, забава која не треба да ја пропуштите!!!!!
  Тема муабет - СЕ ОТВОРИ ВО СКОПЈЕ НОВО PAINTBALL МЕСТО!!!! Значи еве ја фб страната https://www.facebook.com/Paintball.Skopje?fref=ts....
  Сега сакате да правиме екипа ????? :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  Ако ве интересира нешто пишете ми ЛП ќе ви објаснам и подетално :)
   
 9. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Машки
  Сум пробал до сега 2 пати и бев модар од глава до пети све живо и диво ме болеше после цела недела :D порано имаше во Кисела Вода слушнав нешто такво ке се отварало и во Порта Влае ама незнам што бидна.