1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Panos Kiamos

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ana3567, 8 февруари 2015.

 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Untitled-12.jpg

  Панос Киамос е Грчки Лаико\ Поп Рок пеач кој од пеач во ноќни клубови израснал во голем музички
  артист. Pоден e во Атина . Октомври 4, 1975
  Неговиот добар пат во грчката песна не е само поради неговиот добар глас и неверојатна толкувања, но и на неговото познавање на музиката, бидејќи тој проучувал гитара и теорија на музика.

  Негавата музика е прекрасна која треба да се слушне.
  Едни од најпродаваните албуми му се :
  1 .Panos Kiamos - Olokainourgios ima 2 verzii
  2. Panos Kiamos - Den Thelo Epafi
  3. Panos Kiamos - Kristalla
  4. Panos Kiamos - Tha Ziso Gia Mena
  5. Panos Kiamos - The Best Of  Коментари ваши ??
   
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Super e :D sto mislite vie ?
   
 3. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Super e dobar glas ima i dobra muzika iako mnogu malce ja razbiram Pocnav da go slusam od koga vo grcija go slusnav vo avtobus i mi se zasviga peenjeto i go najdov i sega go pustam koga kako :)