1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pet shops (Пет шопови)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MacaLove, 13 октомври 2011.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Која е најквалитетна пет шоп продавница? Каде ја набавувате храната за вашите миленици?
  Каде играчките,околувратниците,перничињата,и слично?

  Каде опрема за животните (кафези,аквариуми...) ?

  Од каде купувате папагали,хрчаци,морски прасиња,рипки,зајчиња?
  Која е најефтина пет шоп продавница за вас,и која е најдобро снабдена? :)
   
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Еве да го скршам мразот... :D
  Скопје го носам во Ашаја на капење, шишање итн.
  Облека му набавив од тоа кај Грчка амбасада што е, не ми текнува на името... :)
  Играчки, поводници и такви работи купувам од Охрид во Амамот што е продавницата, а храна си земам од локалниот пет шоп во Струга.
  Цените на храната се воглавно исти. Еукануба е сегде 200ден. кило на пр.
  Облека, играчки, корпи, поводници може да се најдат и во Џамбо. Всушност од таму му се и најсаканите играчки... :)
   
 3. leon4e

  leon4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Decki da ne znaete sto mu e na macevo celo vreme e tazno gi vlecka zadnite noze i ja krie glavata ve molam koj znae neka mi pise odma Vo golema panika sum se plasam deka ke umre
   
 4. dzverce008

  dzverce008 Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Poradi nemanje uslovi za cuvanje, se podaruvaat kutrinja Dogo Argentino stari 2 meseci, izlozbeni primeroci.Kutrinjata gi dobivate vakcinirani, so pedigre, vakcina, mikrocip, pasos. ** Kupuvacot e dolzen da gi podmiri trosocite za dokumentite***

  http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1622656

  Ve molam spodelete
   
  Последна измена: 25 мај 2015
 5. dzverce008

  dzverce008 Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Zdravo leon4e, neznam dali nekoj ti pisal, jas sega se uklucuvam. Ako bilo sto ti e sumljivo odnesi go na veterinar. Spored mene najdobar veterinar vo Skopje e Dime vo kozle.
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Сакам да си чувам риби. Можете ли да ми кажете кои се така поснабдени со риби?
  Бев во Декспорт Оаза, Немо, позади Соборен Храм, Амазон, но највеќе видов во Декспорт Оаза. Други некои да ми препорачате?
   
 7. popovich

  popovich Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  533
  Види исто и во Анималс (во близина на Амазон е), бааги снабдено делуваат. Има уште еден кај Излет кафичот (спроти) само не знам како се вика искрено.
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Па прееска бев таму, ама тие Анималс не ги знам. Каде се поточно?
  Јас сакам да правам аквариум со циклиди.
  Има во Илинден една одгледувачница. Ќе одам таму после викендов.
   
 9. leon4e

  leon4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ti blagadoram ama se opravi
   
 10. Rocker!

  Rocker! Нов член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  ЗАИНТЕРЕСИРАН СУМ ЗА БУВ ДАЛИ МОЖАМ ДА НАЈДАМ НЕКАДЕ ВО ПЕТ ШОПОВИТЕ ВО СКОПЈЕ ИЛИ ДАЛИ НЕКОЈ ОД ПЕТ ШОПОВИТЕ МОЖЕ ДА МИ ПОРАЧА???
   
 11. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  Не е препорачливо чување був како домашно милениче. Во голем број земји е и забрането со закон.
   
 12. Rocker!

  Rocker! Нов член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  demek nemozam da najdam nikade buv sokol ili nekoja od tie ptici ??? da mu se pluknam vo zakono mozi poke se grizat tie za takvite redki vidovi od luge koi imat kef da se grizat za niv
   
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  граблива птица е бувот, може да те нападне, не е толку мирољублив као што изгледа на прв поглед... и не е лесен за одгледување у домашни услови... еве со што би го хранел коа би го чувал?
   
 14. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.604
  Пол:
  Женски
  Да беше бувот за чување дома до сега сите ќе имаа, немаше ти да бидеш првиот што му текнало дека може да се чува (facepalm) свашта
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rocker!

  Rocker! Нов член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  cuvav jas i sokol doma ama podporasti i izbega ama beshe pronajden ranet i e beshe malo... koga se cuvaat pajaci doma zmii ( gi imav i 2 te) sigurno buvot ne e po opasen od tarantula a buvot jade gluvci insekti .... a i ako najdam buv detalno na internet se ke istrazam za nego i bi nabavil sve sho e potrebno samo da mozam da nabavam ... ic ne go ebam zakonot
   
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  http://www.macedonianowltrust.org.mk/
   
  На BoyL и Rocker! им се допаѓа ова.
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Одамна не сум била во пет шоп... Нема веќе што да купувам од таму, кога кучето јаде награди што јас му ги готвам или оревчиња (ги обожава). Мачката исто така ја одвикнувам од купечка храна. Играчки им правам од искинати чорапи и партали, зашто ако купувам ќе бидат уништени. Се' што им е потребно дома им правам. Единствено поводници и огрлици купувам, но и тие не се од петшоп, туку нарачани.

  Поекономично (и покорисно за моите миленици) е да не купувам од пет шоп. :wasntme:
   
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  @Rocker! бувовите се заштитени видови во Македонија, и ако чуваш дома можеш да бидеш пријавен и да ти го одземат, а притоа да си платиш и казна.

  Одлучи се за друг вид птици што ги има по пет шоповите ;)
   
 19. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Не, не, јак е тој, ништо не му може законот. :rofl:
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rocker!

  Rocker! Нов член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  za vasa informacija najdov buv nema vo makedonija za zal ama od gvatemala nekoja organizacija go prakaat 60 funti na vozrast od 2 meseci e buvceto ....