PewDiePie

Дискусија во 'Слободно време' започната од RockNroLLGirL, 5 јуни 2014.

 1. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  4.481
  Пол:
  Женски
  незнам дали има вакваа тема или дали е за овде :?: ако не КАНТА

  Pewdiepie е најпопуларниот гејмер ( gamer ) на youtube. Има повеќе од 29 милиони subscribers . Позади тоа што прави видеа за видео игри, тој исто така е познат за неговата смисла за хумор и неговите луди видеа :) Тој се зачлени на youtube во 2009 и до сега на едно видео има околу 4-5 милиони гледања, има донирано илјадници долари на хумани акции, и има подигнато награда за Starcount Social Star Award.

  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=MkXVM6ad9nI
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lella, Papillon.Papi, Sunshine.Sunshine и 2 други им се допаѓа ова.
 2. cupcakeb

  cupcakeb Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Значи омилен ми е :inlove:
   
  На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
 4. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Кул се видеата :D
   
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Најомилен.
  Доби награда на Teen Choice Awards - Choice Web Star, Gaming: PewDiePie.

  Инаку со девојка му се најубав пар. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 6. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Иако сум цел ден нна јутуб и следам мноогу канали сепак овој не ми е познат.
  28 милиони субскрајберс? :o :o :o :o
   
 7. SouthParkFan

  SouthParkFan Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  24
  лелее девојка му е срцее
   
 8. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
 9. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
 10. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски


  Christmas Gift Guide: Pewdiepie's edition
  :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 12. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  interesno kako uspeal da se rasiri
  ja go doznav od southpark
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.601
  Пол:
  Женски
  Го следам неколку години по ред. Изменета му е смислата на хумор малце, но сепак уште го следам. Колку и да сум тажна, кога ќе отворам видео на Пудс се разведрувам и се смеам. Иначе целосно име му е Феликс Арвид Улф Келберг (буквално преведено Среќен Шумски Волк Келберг). :D
  Јас си крстив кутре од улица што најдов по Pewds. И му одговараше името, Феликс бога ми среќен е до ден денес. :D
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.692
  Допаѓања:
  25.262
  Пол:
  Женски
  Не можев да го смислам, батково, ама еднаш начекав негово видео како игра Impossible Quiz, се убив од смеење. Ептен е срцка човеков, секогаш ме развеселува.
  Сум ги гледала и видеата кога игра хорор игри, и оние глупите детските со породување. Како сум се смеела и јас не можам да си објаснам.
  Инаку кога дознав дека се вика Феликс ептен се изненадив. Името ептен му одговара, таков весел, среќен секогаш. :sun:
  И за крај... stay awesome. 8)
  [​IMG]
   
  На Мис Стоун и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 15. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  На почетокот видов едно видео од него на јутуб.

  Ова видео беше. Го гледав само првите неколку секунди. Видеово го вклучував многу пати и го исклучував, не знаев дали да гледам или не, а зошто не знам.
  Потоа започнав да ги гледам видеата со Impossible Quiz, исто како и @Lella .
  Тогаш навистина ми стана интересен. Почнав секојдневно да ги гледам неговите видеа. Порано поставуваше повеќе од две видеа на ден, така секогаш имав нешто ново за гледање.
  Многумина не го сакаат, ги нервира, но не мора да гледаат. Здодевни се со хејтерски настроените коментари. Навистина се радувам што го направи видеото каде што чита убави коментари. Малку ми недостигаше да заплакам.
  Ми ги развеселува деновите. Секогаш кога сум тажна гледам некое негово видеа и веднаш се расположувам.
  Можам да гледам едно видео по 100 пати, и повторно, и повторно ќе ми биде смешно и интересно.
  Едноставно го обожавам.

  Ја симнав и апликацијата. Има некои видеа кои се' уште не се излезени на јутуб.
  STAY AWESOME BROS!
  *BROFIST*
  tumblr_nl7cndbFkl1tl75xro1_500.png
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.