1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pin up

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 септември 2011.

  1. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Pin up стилот, сам по себе е револуција...иако има некои еротски примеси...сепак жената треба да го заведе мажот и со телото и со интелегенцијата... Треба смелост за ваков стил...доста раскопчани гради, шорц...единствено сметам дека шминката можеме да ја искомбинираме со денешниве модни трендови, бидејќи не верувам дека некој ќе облече денес кратка заврзана кошулка со деколте без да се плаши дека ќе биде осудена, инаку секоја чест на оние што имаат смелост. Еве ја револуционерката во сексуалната револуција...- Мерлин-единствена!

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Интересно ми е кај пин ап девојките што во глобала се претставени како домаќинки...со метлички, пеглички, крпички..ахаха...значи сепак секс симбол домаќинка:)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [http://4.bp.blogspot.com/_8c83zQjX7lQ/SrRXzrVDJRI/AAAAAAAAABs/E8uT0s48DS8/s400/423965894_f330565f61.jpg/img]
    [img]http://2.bp.blogspot.com/_wVjMzL_RvSE/TSNxhHQ8USI/AAAAAAAAHLY/9Q00GBHfa_g/s400/pin%2Bup%2Bcooking.jpg
    [​IMG]
    Хаххахха....а има и онакви кои се занимаваат со машки работи што укажува на свесноста за половата еднаквост...и секако чекор напред...

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Ket.Rin му/ѝ се допаѓа ова.
  3. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Но, изгледа се се она што мажите сметаат дека е секси...хахах...домаќинки, медицински сестри, учителки...мене пак оние романтичните ми се најсимпатични, е во нив можам да се пронајдам...ем секси, ем романтично и ненападно...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Eве уште неколку фотки oд модерен пин ап oд најпознатата пин ап блогерка ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ида е прекрасна :wasntme:
    Инаку босанка е, од Сараево, се вика Aida Đapo :)
    Ставена е и во листи на најубаво европјанки :P
     
    На lackygirl и Nymeria им се допаѓа ова.
  5. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Лееееле колку е само прекрасна!!!
    Заслужено и е местото во најубави европјанки. И стилов и е погоден и се. Па и како и седи, не може секој да излезе и да го носи ова, а девојкава е прекрасна, како се вклопила, има некоја симбиоза, лицето и одговара за стилот. Импресионирана сум, го обожавам стилов, и вака кога гледам се радувам што се уште има некој што го негува, ама знае и како.
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Колку е само прекрасен стилов,секси,женствен и лов ит :inlove:
    Многу ми се интересни стари слики од глумици од пред 50 години,тие се пример за женственост за сексипил,мистериозност..Те остава без зборови.
    Јас го обожавам овој начин на шминкање и го практикувам,нежно лице,руменило и убаво исцртани очи со туш и нагласени трепки...Прекрасно.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Прекрасен е пин уп стилот.
    Многу би сакала да стане поактуелен, и да има своја актуелна сезона. :inlove:
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    И јас сум за Pin Up прекрасен начин за да ја доловиме нашата сесипилност на друг,нов интересен начин, а предност е тоа и што на машките им се допаѓа тој нов начин на стил.
     
  9. Smell.Of.Wickedness

    Smell.Of.Wickedness Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    тоа со јогуртот и смоките делува ли?
     
  10. TheScarletDandelion

    TheScarletDandelion Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    248
    Стил кој за мене претставува совршенство.Од Облеката,тесните здолништа и лелеавите фустани,аксесоарите и цветовите во коса заедно со фризурите со victory rolls,беспрекорната шминка со изразито црвен цармин и светли очи со совршено исцртан алајнер.Честопати го применувам ваквиот стил на шминкање,а и некогаш и стилот на облекување,со некое ретро парче облека поткрепено со соодветна фризура... :) едноставно го обожавам :D
     

    Прикачени фајлови:

    • Veronica lake.jpg
      Veronica lake.jpg
      Големина на фајлот:
      43,4 KB
      Прегледи:
      328
    • petty.jpg
      petty.jpg
      Големина на фајлот:
      40,3 KB
      Прегледи:
      328
  11. NoirSerpentine

    NoirSerpentine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2021
    Пораки:
    861
    Допаѓања:
    1.984
    Пол:
    Женски
    Инстаграм повторно го врати во мода овој стил...барем кај оние кои го сакаат. Има многу кои следат, ама штета што не се осмелуваат да го носат заради срам и страв.
    Дури има познати блогерки од балканот кои го следат овој стил.

    Не мора да значи дека мора сите атрибути да се истакнат, може едноставно да се носи суќна околу струк комбинирана со краток џемпер или блуза, виткана коса и некој аксесоар на глава и тоа би било тоа. Сега како што повторно се вратија облеките со висок струк е погодно време за експериментирање околу ова.