Pin up

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 септември 2011.

 1. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Pin up стилот, сам по себе е револуција...иако има некои еротски примеси...сепак жената треба да го заведе мажот и со телото и со интелегенцијата... Треба смелост за ваков стил...доста раскопчани гради, шорц...единствено сметам дека шминката можеме да ја искомбинираме со денешниве модни трендови, бидејќи не верувам дека некој ќе облече денес кратка заврзана кошулка со деколте без да се плаши дека ќе биде осудена, инаку секоја чест на оние што имаат смелост. Еве ја револуционерката во сексуалната револуција...- Мерлин-единствена!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Интересно ми е кај пин ап девојките што во глобала се претставени како домаќинки...со метлички, пеглички, крпички..ахаха...значи сепак секс симбол домаќинка:)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [http://4.bp.blogspot.com/_8c83zQjX7lQ/SrRXzrVDJRI/AAAAAAAAABs/E8uT0s48DS8/s400/423965894_f330565f61.jpg/img]
  [img]http://2.bp.blogspot.com/_wVjMzL_RvSE/TSNxhHQ8USI/AAAAAAAAHLY/9Q00GBHfa_g/s400/pin%2Bup%2Bcooking.jpg
  [​IMG]
  Хаххахха....а има и онакви кои се занимаваат со машки работи што укажува на свесноста за половата еднаквост...и секако чекор напред...

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ket.Rin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Но, изгледа се се она што мажите сметаат дека е секси...хахах...домаќинки, медицински сестри, учителки...мене пак оние романтичните ми се најсимпатични, е во нив можам да се пронајдам...ем секси, ем романтично и ненападно...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Eве уште неколку фотки oд модерен пин ап oд најпознатата пин ап блогерка ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ида е прекрасна :wasntme:
  Инаку босанка е, од Сараево, се вика Aida Đapo :)
  Ставена е и во листи на најубаво европјанки :P
   
  На lackygirl и Nymeria им се допаѓа ова.
 5. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Лееееле колку е само прекрасна!!!
  Заслужено и е местото во најубави европјанки. И стилов и е погоден и се. Па и како и седи, не може секој да излезе и да го носи ова, а девојкава е прекрасна, како се вклопила, има некоја симбиоза, лицето и одговара за стилот. Импресионирана сум, го обожавам стилов, и вака кога гледам се радувам што се уште има некој што го негува, ама знае и како.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Колку е само прекрасен стилов,секси,женствен и лов ит :inlove:
  Многу ми се интересни стари слики од глумици од пред 50 години,тие се пример за женственост за сексипил,мистериозност..Те остава без зборови.
  Јас го обожавам овој начин на шминкање и го практикувам,нежно лице,руменило и убаво исцртани очи со туш и нагласени трепки...Прекрасно.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Прекрасен е пин уп стилот.
  Многу би сакала да стане поактуелен, и да има своја актуелна сезона. :inlove:
   
 8. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.975
  И јас сум за Pin Up прекрасен начин за да ја доловиме нашата сесипилност на друг,нов интересен начин, а предност е тоа и што на машките им се допаѓа тој нов начин на стил.
   
 9. Smell.Of.Wickedness

  Smell.Of.Wickedness Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  тоа со јогуртот и смоките делува ли?
   
 10. TheScarletDandelion

  TheScarletDandelion Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  248
  Стил кој за мене претставува совршенство.Од Облеката,тесните здолништа и лелеавите фустани,аксесоарите и цветовите во коса заедно со фризурите со victory rolls,беспрекорната шминка со изразито црвен цармин и светли очи со совршено исцртан алајнер.Честопати го применувам ваквиот стил на шминкање,а и некогаш и стилот на облекување,со некое ретро парче облека поткрепено со соодветна фризура... :) едноставно го обожавам :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Veronica lake.jpg
   Veronica lake.jpg
   Големина на фајлот:
   43,4 KB
   Прегледи:
   324
  • petty.jpg
   petty.jpg
   Големина на фајлот:
   40,3 KB
   Прегледи:
   324