1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pinterest

Дискусија во 'Слободно време' започната од PeachGirl, 8 јули 2012.

 1. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  2.066
  Пол:
  Женски
  Pinterest e виртуелна vision board (таква каква што препорачуваат во книгата The Secret)
  Oвозможува организирање и споделување на сите убави работи можат да се најдат на интернет. Луѓето ги користат pinboards да ги планираат своите свадби, ги красат нивните домови, и да ги споделуваат нивните желби преку слики.
  Одамна сакав да си направам вистинска табла каде што ќе ставам слики од се она што сакам да ми се случува во животот, но еве може и виртуелно.
  Имате ли вие ваква табла на желбите?

  http://pinterest.com/
   
 2. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Јас лично немам табла на желбите,ама многу интересна страна.Стварно можеш да најдеш многу корисни слики :)
   
  На PeachGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.287
  Треба да ми е многу досадно и да немам што да правам па виртуелно да си правам табла на желби или да ставам слики од она што сакам да ми се случува во животот.
  Уште едно американско болшет.

  Понекогаш крадам време од нешто за мене или истовремено работам 2 работи а па да не зборувам дека секој ден имам по некоја нова желба :$ ..... али ок си е за оние кои незнаат како да си го исполнат времето и виртуелно да се забавуваат.
   
  На danichap и sanjalica им се допаѓа ова.
 4. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  2.066
  Пол:
  Женски
  А, чекај. Не ми е јасно што бара тооолку зафатена жена како тебе на форумов?
  Во секој случај тој што има што да прави сигурно не седи на форум да реди мислења по 100 во денот и да соли памет. А пинтерест не е само табла на желби, туку и начин на изразување и добивање на идеи кои нема да ти дојдат на памет ако си тооолку зафатена и го „трошиш“ ионака твоето ценето слободно време на форумов. И форумов го сметам за тепање досада, како и ФБ, и како сите останати социјални мрежи,а сепак сите ги користиме. поздрав
  П.С. И Ве замолувам Вие што сте зафатени и исполнети, да не оставите нас (мрзеливите) на раат да си ја уживаме досадата. Благодрам и пријатно
   
  На loredanamedusa, Mameha, Dulceee и 4 други им се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.287

  Лелеее девојкооо колку незнаеш и немаш да правиш со себе, жалосно. Мој проблем е што јас барам на форумот и сум среќна што успеав да го посолам и твојот памет, можеби нешто влегло во твојата глава :?:

  Ако ти сметаат туѓи мислења тогаш не пишувај по форуми и не се потресувај толку јавно, губиш на лепота :angel:
   
 6. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  2.066
  Пол:
  Женски
  Како што е твој проблем што бараш на форумов, така е и мој проблем како го користам слободното време. Нели и самата тема е во категорија т.н. слободно време. Ти Г-ѓо Славица-Убавица, „убавината“ чувај си ја за себе, а не се грижи тооолку за мојата лепота. И бидејќи сме офф топик, тука ја завршувам мојата конверзација со тебе. Те поздравувам.
   
 7. AngieVi

  AngieVi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми е интересно Pinterest, кога седам на нет повеќе сум на Pinterest одколу на фејсбук...одличен начин да си зачуваш разни слики, мисли, инспиративни пораки, комбинации облека, идеи за шминка фризура, преубави слики од разни места на светов...или евентуално да "закачиш " некоја статија која во моментот немаш време да ја читаш или сметаш дека ке имаш долгорочна потреба од неа :rofl: :rofl:
  Го обожавам Pinterest....конечно си најдов нешто интересно за себе :lol:
   
  На Trendafilka и PeachGirl им се допаѓа ова.
 8. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Сите тие што имате Пинтерест ставете линкче за да ве следам xD Позз ;)
   
  На AngieVi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AngieVi

  AngieVi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  На Keti-26 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lextravagance

  lextravagance Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  604
  На AngieVi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sparklegirl

  sparklegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  29
  http://pinterest.com/bojanacvet/ еве го мојот :D
  прекрасн место за креативно губење време :D
  lextravagance се гледа дека имаш вкус поз :D
   
  На lextravagance му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Ве следам сите :$
   
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Дали го користите, имате ли акаунт или само ги гледате сликите?
  Доста сличен на WeHeartIt е.
  Првин следев слики па вечерва одлучив да си направм свој акаунт.
  Еве ми го мојот http://www.pinterest.com/sweetpolishmk/
  Follow me ! :inlove:
   
  На Marchesa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. chips.for.free

  chips.for.free Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  37
  Во слободно време, си гледам сликички. :)
  Немам профил, и да имам, нема да објавувам прилично ништо :D не сум од тој тип...

  Најинтересни ми се Направи Сам сликичките... иако до сега ништо не сум направила. Секогаш одложувам од викенд на викенд. :rofl: Изгледа на летниот распуст ќе пробам. ;)

  http://www.pinterest.com/pin/542965298797306592/
   
 15. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.528
 16. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Пред некој месец си направив профил и најмногу pins имам во Places to Visit. Само што не можам тука да го споделам дека имам линк од фб ставено. Жалам :P
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  4.420
  Пол:
  Женски
  Кога имам повеќе слободно време си разгледувам и чат-пат нешто лајкнувам.
  Еве го мојот профил http://www.pinterest.com/elence93/ :)
   
 18. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Едно време ми беше интересно, потоа ми здосади и го избришав, па пак го инсталирав, и сега веќе не го користам.
   
 19. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Имам веќе еден профил на пинтерест,ама не можам да се сетам на лозинката.Вчера си направив нов профил,добра е страната.Имам пинови за организација,фризури,шминки,мода,исхрана,фитнес,уредување на дом.:) Ми се допаѓа страната,има многу корисни работи.
   
 20. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  455
  Скоро си направив профил и стално си дремам таму.Има многу интересни работи, особено DIY. Подобра ми е од weheartit i сличните.
  Ве следам сите btw :)
   
  На TaMaRa80 му/ѝ се допаѓа ова.