1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Plava kosa

Дискусија во 'Канта' започната од moniiiii, 1 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. moniiiii

  moniiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Moze li nekoj da mi kaze koja e najubava plava farba potocno so koja nema da izlezam zolta :D i so koja ke ima popriroden izgled imam dosta svetlo smega kosa i satirana sum so plavi prameni no ne mnogu, porano bev celosno plava i sega sakam pak koja plava farba da ja kupam ??
   
 2. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
 3. moniiiii

  moniiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Ја користам Палете мене ми испагаат баш како на кутијата, зошто содржат бланш во самиот состав :) пробав со Гарниер ама многу темно испага, не препорачувам не содржат бланш и не ми се свига тапа испага ептен темна плава ХАОС. Гледав на Кене ама или премногу сиви или премногу жолти не сакам такви јас.. што знам, јас мислам Палете :)
   
  На moniiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. moniiiii

  moniiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Се исфарбав со кене и се зафркнав испаднав катастрофа (шарена) :( па следниот ден со гарниер ок е сега не е толку лошо али не е тоа што сакав по темно испадна со гарниер и сега чекам да помине малку време да не ја оштетам мн косата па дефинитивно со палете ке се фарбам незнам кај затерав по другиве фарби кога и порано кога бев плава со палете си се фарбав и секогаш одлична боја добивав :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.