Plava kosa

Дискусија во 'Канта' започната од moniiiii, 1 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. moniiiii

moniiiii Истакнат член

Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Moze li nekoj da mi kaze koja e najubava plava farba potocno so koja nema da izlezam zolta :D i so koja ke ima popriroden izgled imam dosta svetlo smega kosa i satirana sum so plavi prameni no ne mnogu, porano bev celosno plava i sega sakam pak koja plava farba da ja kupam ??

2. SexyPrincess

SexyPrincess Истакнат член

Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    128
  3. moniiiii

moniiiii Истакнат член

Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
  4. Plavusa.17

Plavusa.17 Популарен член

Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.134
    Допаѓања:
    6.029
    Ја користам Палете мене ми испагаат баш како на кутијата, зошто содржат бланш во самиот состав :) пробав со Гарниер ама многу темно испага, не препорачувам не содржат бланш и не ми се свига тапа испага ептен темна плава ХАОС. Гледав на Кене ама или премногу сиви или премногу жолти не сакам такви јас.. што знам, јас мислам Палете :)

На moniiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  5. moniiiii

moniiiii Истакнат член

Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Се исфарбав со кене и се зафркнав испаднав катастрофа (шарена) :( па следниот ден со гарниер ок е сега не е толку лошо али не е тоа што сакав по темно испадна со гарниер и сега чекам да помине малку време да не ја оштетам мн косата па дефинитивно со палете ке се фарбам незнам кај затерав по другиве фарби кога и порано кога бев плава со палете си се фарбав и секогаш одлична боја добивав :)

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.