1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

pomognete mi :/

Дискусија во 'Канта' започната од aleksandra.m23, 8 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. jasmina83

  jasmina83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  77

  eve pak te prasuvam od kade znaes deka si trudna po pravaenje na test ili bidejki ti docni.oti moze da ti kasne mensttruacijata i od iljada drugi pricini
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Моли господ да добиеш и да сум ти мајка има така да те исплескам ко 6 год да имаш а не 16. Срамотилаци !!! Земи прибери се малце на што личи тоа 16 години ем неќела да е трудна ем останала али не била способна. Aко не си способна чувај се малце !!Алоооо на форумов некои се молат за дете да добијат ! Не фалат твоите е*ани глупости -Дечко ми ќе потпише да абортирам. Оди на црно нека ти ја пробушат матката па утре коа ке се омажиш за некој друг нека ти рече-ете од твојот бивши дечко поклонот -деца нема да имаме. Барем ако толку сте знаеле дека свршил што не земавте норлево ? што не прашавте во аптека???


  Не знам ни јас што се нервирам, децава отидоа у к*рац. Човек стравда го фати..
   
  На duffi, zalosna, captivating и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  460
  Тогаш не се нервирај за џабе. Најверојатно не си трудна (освен ако не си останала трудна завчера ама за да го дознаеш тоа рано ти е)
  За да си ја смириш душичката купи си тест, квалитетен, sure check или self clear. Покажуваат точно неколку дена откако ти касни.
   
 4. aleksandra.m23

  aleksandra.m23 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  значи јас не се секирам за во септември се секирам за овој ризичен секс но малце надеж имам затоа што имавме на неплоден ден нели ми каснеше 2 дена и ниа имавме секс и тиа спагаат како во неплодни денови
   
 5. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  јас искрено се надевам дека ова е некоја будала што се заебава со нас :roll:
   
  На jasmina83 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. aleksandra.m23

  aleksandra.m23 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  јас ако бев будала немаше да висам по форуми да барам совети :)
   
 7. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.067
  може и да ти доцни од промена на време,сепак залади многу, тестот најдобро ке ти каже.
   
 8. aleksandra.m23

  aleksandra.m23 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ке почекам уште 2 недели ако не ми дојди до тогаш ке правам тест :)
   
 9. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Па ти СИ будала што прашуваш по форуми место да гледаш да си најдеш чаре,да направиш тест да видиш што е како е...Извини. Не можам веке да те читам. Чао
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Абе деца ви го затворија гламстик па дојдовте тука да досаѓате или? :^) |(
  Јас најсериозно се надевам дека се зафркаваш, на 16 години ќе поставувате вакви прашања :fubar: , ајде трк малце едуцирајте се и земете прочитајте некоја лектира ќе ви треба во живот.
   
 11. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  460
  Аман бе девојче, па размисли што зборуваш.
  Како можеш да знеш дека си трудна ако тоа се случило во неделата? Тоа нема шанси!
  Два дена и ти одма реши да одиш на црно да го абортираш бебето што не ни знаеш дали го имаш?
  Веќе имаш секс ама според тоа што го прочитав воопшто не си спремна да за тоа.
  очигледно треба да седнеш со некој да разговараш на темава.
   
  На jasmina83 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Некако сама себе си е контрадикторна или јас ништо не ја сфатив што пишува? :^)
  Шансите дека и е многу досадно па досаѓа тука се огромни, петиција да им се отвори пак гламстик :D
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.660
  Допаѓања:
  91.590
  Да резимираме:
  Рано е уште да дознаеш дали си трудна или не си.
  Ако си, мора да кажеш дома, нема друг излез.
  Ако не си, се надевам дека научи лекција за друг пат.

  Бидејќи дискусијата е исцрпена и темата е дупла (во категоријата Секс има тема Дали сум бремена), оваа тема ќе биде заклучена.
   
  На zalosna, jasmina83, butterfly.mk и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.