1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pomos!!!

Дискусија во 'Канта' започната од nesrekjen, 24 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Imam problem so sakanata, ke objasnam vo kratki crti, ucime zaedno ja sakam premnogu se vika Simona, nasite odnosi bea super se dodeka ne go spomnav ova "Kako e stefan" otkako go spomnav ova na simona taa od togas pa do sega ne saka kontakt so mene. Osven toa sto ne saka kontakt vo zivo ne me prifakja ni na fb.. Kakvi cekori da prevzemam mi treba sovet, blagodaram odnapred :))
     
  2. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Комплексна ситуација. И јас не сакам кога дечко ме прашува -како е стефан-. Мислам...можда не сте во толку сериозна врска за да и го поставиш тоа прашање...треба време, да се створи доверба. Сега она може мисли дека само до стефан ти е :^) Ама :!: можеш на фб да направиш профил на име на стефан и тогаш она ќе те прифати и ќе можеш да и кажеш дека се каеш и да побараш прошка. :^) не знам што друго да ти кажам...не е лесно знам :worried:
    и ја сум исто толку збунета како тебе :^)
     
    На sweet25, Speechless, Sexybaby86 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    ne sme vo vrska, vekje 1 godina kako odbiva kontakt nie sme samo prijateli (Befme)
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Стефан е ваљда дечкото со кого е сега, се гледа.. или барем и се свиѓа, штом така реагира.. или едноставно и е другар и бил другар за кој си и љубоморел ваљда, си мислел има нешто повеќе меѓу нив?
    Како и да е, се што можеш да направиш е да ги оставиш работите така како што се. Штом една година не сака да комуницира со тебе, има причина. Таа ќе те побара, доколку реши дека може да е другарка со тебе...
    Колку повеќе ја бараш, колку си понападен, толку по ќе се одалечува од тебе. Бар јас така мислам, не мора да е стварно така.
     
  5. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Se soglasuvam so tebe zhapc4e, no nemozam da izdrzam, sekoj den da ja gledam a da ne komunicirame ..
     
  6. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Извини вака,а 17 години сигурно имаш?
    оти ако е твоја сликава,за повеќе од 14 дека имаш тешко тешко....
     
  7. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    nemam 17, bezveze staviv taka koga se registrirav imam 15 :)
     
  8. london-girl

    london-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    55
    А кој е Стефан?
     
  9. london-girl

    london-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    55
    А кој е Стефан?
     
  10. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Valjda momceto koe go saka :)
     
  11. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Оди бркај друга мома, која што ќе те сака, и бевте, не бефме.. Една година одиш по нејзе, зар заслужува да и придаваш толкаво значење? Што е толку посебна? Игнорот што ти го мава или?
     
  12. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Абе зар толку е трагична ситуацијата за помош?
    Каква помош можеме да ти понудиме тука?
    Ако не те сака мани и игнор не и збори ни ти и фино лепо.Зар толку е специјал што само ќе трчаш по неа,а за возврат ни едно здраво не ти вели?
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Se izvinuvam za latinicata od mob pisuvam,sakam da pomognam so moj sovet,sigurno ti e mnogu tesko,ignoriranjeto od nejzina strana te pravi uste podepresiven,no ima resenie,najdi nekoa sto fizicki nalikuva na taa sto ja sakas i fati si ja za devojka,i rabotata ti e zavrsena,a vo sebe ke si mislir daka si so nea,po izvesno vreme pak ke bides sreken,i ke svatis deka badijala si potrosil tolku vreme na licnost koja ne e vredna.poz
     
  14. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Кога ќе имате патронат на училиштето, приредба или нешто слично пријави се и испеј ја песнава.
    Верувај ќе ти клекне на колена молејќите да и простиш ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=HxRJvzG_NeM
     
  15. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Vi blagodaram od se srce sto posvetivte vnimanie i odgovorivte, ke se potrudam da ja zaboravam, ne veruvajte tesko e sekoj den da ja gledas sakanata licnost a taa te ignorira.. Sto se odnesuva do posneta ne bi da padam na tolkavi niski nivoa, bidejki vekje napisav pesna za nea i ja procitav na casot no taa nemase nikakva reakcija :)

    Pozdrav
     
    На zhap4e, kravce и london-girl им се допаѓа ова.
  16. london-girl

    london-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    55
    Тогаш бате не се нервирај за некоја која не те ни приметува.
    Верувај дека не вреди толку никоја за да те игонрира до тој степен,да се прави како да не те гледа.
    Ја да сум како тебе ќе го свртам листот,ќе ја правам намерно љубоморна и по никоја цена нема да и паѓам на колена.
    Абе ајде не е само таа.
    Good luck.
     
  17. Suzi-Q

    Suzi-Q Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    мораш да прекинеш со врската.. таа не е доволна за тебе..ке те игра цел живот ..како смее така да ти прави...мора да и значи тој многу па као демек не ти дава ни да прашаш за него..си и дал многу слобода..мора да раскинеш..заслужуваш повеке. таа не те сака..збери храброст и соочи се со тоа.. поздрав
     
  18. nesrekjen

    nesrekjen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.