Pomos!!!

Дискусија во 'Канта' започната од nesrekjen, 24 ноември 2012.

 1. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Imam problem so sakanata, ke objasnam vo kratki crti, ucime zaedno ja sakam premnogu se vika Simona, nasite odnosi bea super se dodeka ne go spomnav ova "Kako e stefan" otkako go spomnav ova na simona taa od togas pa do sega ne saka kontakt so mene. Osven toa sto ne saka kontakt vo zivo ne me prifakja ni na fb.. Kakvi cekori da prevzemam mi treba sovet, blagodaram odnapred :))
   
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  42.821
  Комплексна ситуација. И јас не сакам кога дечко ме прашува -како е стефан-. Мислам...можда не сте во толку сериозна врска за да и го поставиш тоа прашање...треба време, да се створи доверба. Сега она може мисли дека само до стефан ти е :^) Ама :!: можеш на фб да направиш профил на име на стефан и тогаш она ќе те прифати и ќе можеш да и кажеш дека се каеш и да побараш прошка. :^) не знам што друго да ти кажам...не е лесно знам :worried:
  и ја сум исто толку збунета како тебе :^)
   
  На sweet25, Speechless, Sexybaby86 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  ne sme vo vrska, vekje 1 godina kako odbiva kontakt nie sme samo prijateli (Befme)
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.258
  Допаѓања:
  99.808
  Пол:
  Женски
  Стефан е ваљда дечкото со кого е сега, се гледа.. или барем и се свиѓа, штом така реагира.. или едноставно и е другар и бил другар за кој си и љубоморел ваљда, си мислел има нешто повеќе меѓу нив?
  Како и да е, се што можеш да направиш е да ги оставиш работите така како што се. Штом една година не сака да комуницира со тебе, има причина. Таа ќе те побара, доколку реши дека може да е другарка со тебе...
  Колку повеќе ја бараш, колку си понападен, толку по ќе се одалечува од тебе. Бар јас така мислам, не мора да е стварно така.
   
 5. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Se soglasuvam so tebe zhapc4e, no nemozam da izdrzam, sekoj den da ja gledam a da ne komunicirame ..
   
 6. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  Извини вака,а 17 години сигурно имаш?
  оти ако е твоја сликава,за повеќе од 14 дека имаш тешко тешко....
   
 7. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  nemam 17, bezveze staviv taka koga se registrirav imam 15 :)
   
 8. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  А кој е Стефан?
   
 9. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  А кој е Стефан?
   
 10. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Valjda momceto koe go saka :)
   
 11. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Оди бркај друга мома, која што ќе те сака, и бевте, не бефме.. Една година одиш по нејзе, зар заслужува да и придаваш толкаво значење? Што е толку посебна? Игнорот што ти го мава или?
   
 12. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  5.831
  Абе зар толку е трагична ситуацијата за помош?
  Каква помош можеме да ти понудиме тука?
  Ако не те сака мани и игнор не и збори ни ти и фино лепо.Зар толку е специјал што само ќе трчаш по неа,а за возврат ни едно здраво не ти вели?
   
  На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Se izvinuvam za latinicata od mob pisuvam,sakam da pomognam so moj sovet,sigurno ti e mnogu tesko,ignoriranjeto od nejzina strana te pravi uste podepresiven,no ima resenie,najdi nekoa sto fizicki nalikuva na taa sto ja sakas i fati si ja za devojka,i rabotata ti e zavrsena,a vo sebe ke si mislir daka si so nea,po izvesno vreme pak ke bides sreken,i ke svatis deka badijala si potrosil tolku vreme na licnost koja ne e vredna.poz
   
 14. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.439
  Допаѓања:
  10.990
  Пол:
  Женски
  Кога ќе имате патронат на училиштето, приредба или нешто слично пријави се и испеј ја песнава.
  Верувај ќе ти клекне на колена молејќите да и простиш ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=HxRJvzG_NeM
   
 15. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Vi blagodaram od se srce sto posvetivte vnimanie i odgovorivte, ke se potrudam da ja zaboravam, ne veruvajte tesko e sekoj den da ja gledas sakanata licnost a taa te ignorira.. Sto se odnesuva do posneta ne bi da padam na tolkavi niski nivoa, bidejki vekje napisav pesna za nea i ja procitav na casot no taa nemase nikakva reakcija :)

  Pozdrav
   
  На zhap4e, kravce и london-girl им се допаѓа ова.
 16. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  Тогаш бате не се нервирај за некоја која не те ни приметува.
  Верувај дека не вреди толку никоја за да те игонрира до тој степен,да се прави како да не те гледа.
  Ја да сум како тебе ќе го свртам листот,ќе ја правам намерно љубоморна и по никоја цена нема да и паѓам на колена.
  Абе ајде не е само таа.
  Good luck.
   
 17. Suzi-Q

  Suzi-Q Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  мораш да прекинеш со врската.. таа не е доволна за тебе..ке те игра цел живот ..како смее така да ти прави...мора да и значи тој многу па као демек не ти дава ни да прашаш за него..си и дал многу слобода..мора да раскинеш..заслужуваш повеке. таа не те сака..збери храброст и соочи се со тоа.. поздрав
   
 18. nesrekjen

  nesrekjen Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3