1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

pomos

Дискусија во 'Канта' започната од losegirl, 29 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. losegirl

    losegirl Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    zdravo devojki
    jas imam eden problem sto sum vo golema dvoumica ne znam sto da pravam mnogu e komplicirano pa se nadevam na nekoj sovet od vas. Jas imav 4 godisna vrska no celo vreme so problemi moite roditeli ne mi davaat da odam so toj bidejki jas sum mnogu ljubomorna nekoj pat mi e i toj daval povod za toa no poveke ja si pravev filmovi placev doma imavem i onaka nekoj problemi a i toj e od pomalo mesto no sepak jas mn go ssakam i pokraj se mn se borev protiv mojte roditeli da dokazam deka ke bidam srekna so nego no tie vikat nemas idnina toj e od pomalo mesto bla bla.. no zaedno studirame vo skopje jas sakam da gradam idnina so nego no pokraj site tie zborovi protiv nego pocnav da si pisuvam so eden decko na fb sto mu se svigam veke 3 godini toj e vo amerika sega i mi dadoa viza dojdov sega sum vo amerikano pred da dojdam nesto se skaravme do decko mi, i sega sum tuka kako drugarka kja nego no koga stignav posle nkoja nedela doznav deka sum bremena od decko mi bev isplasasena kazav na majka mi no kazav i na decko mi majka mi pocna uste tolku da go nejke decko mi jas sum 20 god ne sum spremna nan toj cekor a deko mi sakase da se vratam i da bideme zaedno i od negovoto semejstvo mi se javuvaa no jas ne mozev na toj cekor i kazav na toj deckoto toj mi pomogna i abortirav i se odaleciv od decko ki i sega sum so toj drugiot vo amerika no ne sum srekna ne mozam da go zaboravam decko mi toj imal devojka no non stop mi piisva da se vratam i toj ne bil sreken ke me cekal i nz dali da se vratam i da se boram protiv problemite ili da ostanam tuka so nova nadez i idnina ve molam pomos? ....
     
  2. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.806
    Пол:
    Женски
    Што мајка бараш во Америка ако сеуште го сакаш дечко ти не ми е јасно ?
    И тој теле едно, знае дека си замината Америка кај друг и уште те бара ?! :^)

    И друго не ми е јасно, за Америка преку ноќ не се оди, заедно бевте со првиот дури вадеше виза ова-она... Знаеше тој дека ќе одиш?

    Ако не тролаш, Господ нека ти е на помош и со лесно бременоста.
     
  3. losegirl

    losegirl Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    jas abortirav pred 3 meseci i od kako doznav za toa bev izgibena nemav pomos sama vo amerika i toj deckoto mi pomogna da go resam slucajot i zatoa se odalecivme a inace toj znaese deka ke dojdam i planot bese da se vratam ama poradi site problemi vaka ispadna mislevme d a se odalecime i ja sum so drug decko vo amerika a toj doma so druga devojka no si piusvame deka ne mozeme eden bez drug a mojte ne mi davat da se vrtam poradi toj decko oti mislat deka namerno me zatrudnil i deka ke mi unisti zivotot tie go prifakaat ovoj sega sto mi e a jas ne znam sto da pravam ne sakam nikogo da povredam i dvajcata saak idnina so mene.... ke poludam
     
  4. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Dechkoto,dechkoto,dechkoto...za koj dechko barash sovet i prashuvash :geek:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. losegirl

    losegirl Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    i za dvata. Jas ostanav vo Amerika zatoa sto se iskomliciraa rabotite koga doznav za bremenosta i vlegoa vo konflikt dvete semesjtva i ako se vratev doma morase da se mazam a ne bev spermna na toj cekor i mn bea protiv mojte tatko mi ni ne dozna za toa no ke bese katastrofa a i od kako mi pomogna da abortiram toj decko tuka i da se vratev ne znaev kako ke se odvivat rabotite mn se mislev sto da pravam i resiv da ostanam tuka da pocnam nov zivot so toj od amerika bidejki deckoto mn ispadna fer za mn raboti mu kazav na toj decko od doma i resivme da se odalecime, jas sum vo amerika nekolku meseci i se trudam da go zaboravam i da se zaljubam sakam vo ovoj no mn tesko mi e sea sfakam kolku mn mi fake mojot decko i toj pocna da mi pisuva na fb imal devojka no ne mu bilo ubavo istoto go cuvstvuva kako mene i me moli da se vratam i da pocneme od pocetok sega kako raskinal so taa mi kaza. A ne sakam da go povredam ovoj sto ispadna fer i deteto e mn iskreno znae za site ovie raboti i se trudi da izgradi nekoja idnina so mene i sega ne znam sto da pravam dali da se vratam na bifsiot i da go ostavam povreden ovoj tuka ili da go izbrisam skroz bifsiot da se trudam nekako mn mi se problem i moite roditeli i tie mi mn vlijaat vrz odlukite. ete toa e mojata dilema i baram mislenje od vas.
     
  6. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Pa na koja osnova se reshi da ziveesh vo Amerika,koga pomegu tebe i dechkovo(amerikanecov)nema nikakva hemija?
     
  7. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    велат штом се мислиш помеѓу две работи избери ја втората, бидејќи да се ја сакал првата немало да ја има втората... така да мој мој совет ти е да останеш со тој во америка, а тој ако те сакал од тука, нема да ти дозволил да абортираш, ќе те земал за жена, и ќе се борел за тебе, заборави го, не ти треба таков... а за љубовта ќе изчезне тогаш кога ќе му дозволиш на тој од америка да влезе во твојот живот ;)
     
  8. hajdivo

    hajdivo Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    16
    Предлагам да се вратиш во Македонија и одново да поминеш низ основното образование...Од горе напишаново заклучувам дека ТОА ти е најголем проблем ;)
     
    На nena2010 и Glasna им се допаѓа ова.
  9. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ке си полудам :rofl: :rofl:
     
  10. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Ич не му требаш на дечкото.
    Седи си во Америка со тој, сама си бирала, сама си сакала, што мајка бараш пак со него?
    Остај го дечкото да си најде некоја што сигурно сака да биде со него, што ќе го сака и почитува, а не некоја која незнае кај и е главата.

    Ти да си го сакала искрено не би го направила тоа што си го направила.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. nonenceee

    nonenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    1.016
    ЦЦц ц ц ... постот ти е заникаде ...јас вака те разбрав ... го сакав ама не го сакав , заминав ама пак ке се вратам (ама нејкам да се вратам) и на крај дури си и абортирала и сеа од коа си абортирала пак размислуваш на вракање со дечкото , немам зборови .... СТРАШНО ... :x
    Значи како прво не требало така на брзина да носиш тооооооооооооолку големи и важни одлуки од кој зависи твојот живот .Така лесно не се остава саканиот и така лесно не се абортира( плус дечкото те сака не си била сама ) да си знаеш за друг пат . А ако си го сакала дечкото не требало да го оставиш без разлика шо ти зборувале твоите туку ке бидеш цврста и одлучна , ке бидам со него и крај прича .
    Е сеа ти сама седни си и размисли си .. кој го сакаш дали тој од америка или овој од овде и со тој да си бидеш . Слушај си го срцето . ;)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    во превод
    нејзе и мрда опашката, ама цело време вината и сумљата ја префрлала на тој што ја сакал
    што си барала си нашла
     
  13. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    А зашто пиша дека си бремена а сега викаш си абортирала? Малку не ми е јасно ова :?
    Но како и да е најубаво е да си размислиш добро што точно сакаш да постигнеш во животот и со кој сакаш да бидеш.Во Америка не се оди така лесно знам дека е процедура поготово со македонски пасош и освен тоа не е тоа како од Скопје до Велес па ајде сега сакам во Америка утре несакам.
    Ако навистина го сакаш врати му се и не се замарај што викаат другите.Колку време си со овој другиот сега?
    Со кој ти е подобро и која беше причината за вашата разделба?
    И ако тој сега има друга подобро не се мешај..
    Ако навистина е како што викаш дека не го сакаш веќе остани во Америка и почни од ново..
    Ако и двајцата сакаат избери ти со кој ти е поубаво..
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ах девојче девојче. Ти ни самата незнаеш што сакаш. Си го уништуваш животот, а па дечкото што ти помогнал многу паметен бе, абортирај го. Знаеш ли што значи живот?
    Затоа се слушаат родителите за поголем памет друг пат.

    Незнам што совет бараш девојче ни самата не знаеш што сакаш, да си го сакала ти со кој памет би абортирала си избегала од одговорноста, да си ја прифатиш вистината, ете го сакаш да бидеш со тој што го сакаш да имате дете. Така се решавале проблемите бегајќи од нив, ќе те стигнат и таму верувај. Браво за храброста ќе идам во Америка ќе бегам од сите. :clap: :clap: :clap: :clap: :fubar: :fubar: :fubar: Памет бе памет кај ти бил паметот во тој момент.

    Сега што си посеала тоа ќе си жнееш.
     
  15. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Најпаметно ти е бидејќи од напишаното се гледа дека ниту едниот не го сакаш, да го оставиш и тој во Америка да не му го губиш времето нека си најде некоја која вистински ќе го сака и нема да се двоуми со кого да биде, но немој да му се враќаш на бившиот бидејќи ако навистина си го сакала немало да го абортираш бебето туку ќе си се борела и за тебе и за него и за вашето бебе. Така да сега е се излишно што и да се каже. :!:


    И научи како да пишуваш на кирилица http://forum.femina.mk/pravila-i-novosti/ :)
     
  16. losegirl

    losegirl Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    No vie ne me sfakate jas ovaa odluka ja napraviv posto morav ne da sakam koga se iskomliciraa rabotite od kako dojdov tuka ne znaev sto e pravilno bidejki mn me napnaa mojte doma nikogas ne ja prifatija taa vrska a ne pa brak so nego i ja resiv da si trgneme po razlicni patista so nadez deka ke go zaboravam i zasakam ovoj sega no ne ispadna taka ni toj ne me zaboravi. i sega sto e najzalno mu vleav lazna nadez na ovoj tuka i mojte me pritiskaat da ostanam. I sega me maci dali da se vratam bidejki bifsio mi pisuva sekoj den kako ne mozel bez mene i da se boram protiv mojte pa so problemi ili tuka jas da se macam i da se trudam da go zasakam tuka ovoj :worried:
     
  17. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Значи чим толку многу си збунета мислам дека треба сама да си се прибериш прво.
    Остај го дечкото во Америка, и не го барај поќе бифшиот не му одговарај тој ко ќе те бара.
    Дистанцирај се од двата и размисли шо сакаш кај сакаш да бидиш.

    А за абортусот... Нема многу да коментирам само да знајш дека сум во крајни граници против. Такво нешто не се прај од бес, само скраја било ако е потребно од здравствени причини... Ти си знајш за то...
     
  18. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Седи си во Америка.
    Не и требаш на Македонија :D
     
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Разбирам дека многу влијае мислењето на родителите, макар и потсвесно. Но мислам дека ако јас сакам некого и знам дека и тој мене ме сака и дека е добар човек, не би слушала никого, поготово кога ќе дознаам дека носам плод на нашата љубов во мене, би дотрчала назад во Македонија и баш тоа би го искористила за моите да дозволат да се земеме, а ако ни тогаш не ме разберат тогаш секоја им чест. :x
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.