1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pomosh

Дискусија во 'Канта' започната од Laika, 26 мај 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Laika

  Laika Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Dechki kazhete Nekoj brz nachin za sobiranje na 10tina iljadi denari za mesec, mesec ipol. Mnogu mi e bitno epten sum u knap so pari
   
  На 24.07 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Ami od nekoe drvo da si gi soberis ili od nekoja niva...
  Nikoj ne ti ja znaj situacijata za da ti daj odgovor,koj ne saka odma da soberi pari?,toa se praj razumno vo tekot na cela godina a ne preku nok,ako mozese taka site sega ke imaja pari koga ke mu teknese od denes za utre,prasanjeto ti e poveke i od glupavo...Rabotis,ne rabotis?,kolku plata zemas?so koj zivejs?seto toa zavisi mnogu faktori se bitni,i so kolku finansiski sretstva raspolagas mesecno e bitno...
   
  На SuperGirl24 и 24.07 им се допаѓа ова.
 3. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.617
  Допаѓања:
  33.210
  Пол:
  Женски
  одиш право обложувалница си пишуваш ливче и ги ставаш сите пари што ги имаш :)
   
  На Sunshine.Sunshine и kjukli им се допаѓа ова.
 4. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Играј игри на среќа,може ќе ти се посреќи :rofl: како така лесно да се правеле пари..
   
  На 24.07 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.902
  И јас чекам некој да одговори :D
   
  На Sunshine.Sunshine и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  hahaha i jas mozi nekoj da ne iznenadi :)
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  4.505
  Допаѓања:
  157.530
  Пол:
  Машки
  Ќе насадиш ситни пари во саксија, и за некое време ќе пораснат.
   
  На Arthur, molikaMk и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 8. popovich

  popovich Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  533
  Kelnerka, za mesec 200 evra. Pobrzo od toa nema :)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.983
  Ejj temava e super, daj kazete be stv kako da si soberam pari odredena suma a da si sedam doma a? ^_^
   
  На kjukli и 24.07 им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.033
  Пол:
  Женски
  Продавај се што имаш дома.
   
  На 24.07, kjukli и Kukla994 им се допаѓа ова.
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.983
  Oo bubacke dobra nacin, se soglasuvamm ;)
   
 12. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  Сега кога ќе падне ноќ седи надвор и парите ќе ти паднат од небо и решен проблемот :D
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Laika

  Laika Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Muabetot mi beshe nesho dali ima promocii ili slichno ili primer kelnerka ama strikno rabotno mesto posho kelnerka e shirok poim. Mi trebaat pari za leto zatoa I prashav. Ili ko sho chitav negde nesho so konfekcija
   
 14. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Па јави се на некој оглас за работа, оди, работи и ќе заработиш.. Како можеме ние да ти кажеме каде да работиш?
   
  На Oscar Lady и Mala Hembra им се допаѓа ова.
 15. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  ^ @kjukli сосем е во право. Ако ти сама не се трудиш да си пронајдеш работа , како ние од форум ќе те вработиме така магично?
  Не сакам да сум груба, ама така е. Секој од нас сака пари ,зашто да не, ама затоа се трудиме истите да ги добиеме. Од небо тукутака нема сигурно да ти дојдат..
  |(
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Така де, и јас се трудам да заработам нешто за одмор, ама сама си барам и се трудам. Никој дргу не може во тоа да ми помогне...Нити знаеме што можеш да работиш, нити во кој град живееш.. Бреј, колку страници има кај што се нуди работа..
   
  На Kukla994 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 17. kalimero1

  kalimero1 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  Оди работи во некој кафич полесно здравје:D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  12.399
  Допаѓања:
  137.609
  проституција (facepalm)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Нема шанси така, парите се појавуваат кога најмалку ти требаат, сеа џабе ти е, затоа единствено да се фатиш за работа за кога ќе ти притребаат вака, да не ти фалат олку многу :smoke:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.