1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Poracki od stranstvo

Дискусија во 'Канта' започната од lore**dana, 16 февруари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lore**dana

    lore**dana Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Zdravo feminki,nemav kade da se snabdam so informacii pa zatoa prasuvam tuka.se nadevam deka ke ima odziv.me interesira dali ste poracuvale od stranstvo,ama poracka od pogolema kolicina,minimum 20kg.treba od ukraina da poracam nesto,konkretno od decoraprom.ua.gledam deka ovie od dekora imaat nivni sajt no gi ima i na sajtot prom.ua.malku me koci sto treba paypal da imam.a ne bi da rizikuvam bidejki poveke pari se vo prasanje.dali ke stigne ili ne.inaku tie prvo ne vrsea dostava do Mk za da na kraj recat deka mozebi moze dostava do Mk.aj ve molam iskustva
     
  2. Macedon1986

    Macedon1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Машки
    Zdravo!
    Sum naracuval svasta od stranstvo. E sega kako sto kaza najgolemiot problem e isporakata.
    Znaci apsolutno se moze da bide isporacano nasekade vo svetot. No bidi mnogu mnogu vnimatelna bidejki na krajot koga pratkata ke pristigne vo nasata ni mila drzava ke te izgorat so davacki.
    Prvo bidejki napomena deka se raboti za tezina do i nad 20 kg, isporakata ke ti ja naplatat extra.
    Vtoro nasive idioti na carina ke te iscepat so nekoja cifra za palakanje za carina na proizvodot.
    Treto ke ti naplatat i za lezarina na proizvodot.
    A ako pratkata ti odi preku renomiranite firmi kako dhl, ups, fed ex i tn. I tie naplakaat prilicno visoka suma za lezarina samo.
    Zatoa izracunaj si ubavo dali voopsto ti se isplati isporakata preku posta. Mozebi poeftino ke ti se fati da si pijdes do ukraina i sama da si go doneses proizvodot.
    Jas sum naracuval stvari od usa so tezina nad 30 kg, e sega toa e malku pokomplicirano no me kostase samo extra 50$. I sekako treba da imas covek koj e vo usa.
    Se nadevam malku od malku ti pomognav.
    Pozz
     
  3. Lidijadfilip

    Lidijadfilip Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    molam za sovet napraviv naracka na e bay no mi ja pratile preku dhl i sega e na kargo i carina na aerodrom tie baraat da platam carina ama i da imam dozvola za uvoz na taa stoka, se raboti za stomatoloski materijal, me interesira ako ne se pojavam i podignam stokata dali ke mi naplatat nekoja kazna
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.